1


იმერეთის რეგიონალური 

ფეხბურთის ფედერაცია

რუსთაველის გამზირი №1
ტელ: 579598787
irff.dr@gmail.com

Home

რეგიონული ლიგა ,, ა '' ჯგუფი

18 თებერვალს 13/00 სთ-ზე იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციაში შედგა შეხვედრა
დასავლეთ საქართველოს რეგიონული ლიგის "" ჯგუფის გუნდების წარმომადგენლებთან,
რის შემდეგ დადგინდა პირველი ეტაპის კალენდარი.

დასავლეთ საქართველოს რეგიონული ლიგის გათამაშება

" ჯგუფი

I ტური: 4 აპრილი, ხუთშაბათი

,,საირმე'' ბაღდათი - ,,იმერეთი''-2 ხონი
,,ჩხერიმელა'' ხარაგაული - ,,მარგვეთი2006'' ზესტაფონი
,,სულორი'' ვანი - ,,ივერია'' ხაშური
,,ტორპედო''-2 ქუთაისი - ,,რაჭა" ამბროლაური
,,სამგურალი''-2 წყალტუბო - ,,ზესტაფონი'' ზესტაფონი


II ტური: 13 აპრილი, შაბათი

VI ტური: 22 მაისი, ოთხშაბათი
,,იმერეთი''-2 - ,,ზესტაფონი'' ,,იმერეთი''-2 - ,,ივერია''
,,რაჭა'' - ,,სამგურალი''-2 ,,მარგვეთი2006'' - ,,რაჭა''
,,ივერია'' - ,,ტორპედო''-2 ,,საირმე'' - ,,ზესტაფონი''
,,მარგვეთი2006'' - ,,სულორი'' ,,ჩხერიმელა'' - ,,სამგურალი''-2
,,საირმე'' - ,,ჩხერიმელა'' ,,სულორი'' - ,,ტერპედო''-2
III ტური: 23 აპრილი, სამშაბათი VII ტური: 29 მაისი, ოთხშაბათი
,,ჩხერიმელა'' - ,,იმერეთი''-2 ,,ტორპედო''-2 - ,,იმერეთ''-2
,,სულორი'' - ,,საირმე'' ,,სამგურალი''-2 - ,,სულორი''
,,ტორპედო''-2 - ,,მარგვეთი2006'' ,,ზესტაფონი'' - ,,ჩხერიმელა''
,,სამგურალი''-2 - ,,ივერია'' ,,რაჭა'' - ,,საირმე''
,,ზესტაფონი'' - ,,რაჭა'' ,,ივერია'' - ,,მარგვეთი2006''
IV ტური: 8 მაისი, ოთხშაბათი VIII ტური: 5 ივნისი, ოთხშაბათი
,,იმერეთი''-2 - ,,რაჭა''
,,იმერეთი''-2 - ,,მარგვეთი2006''
,,ივერია'' - ,,ზესტაფონი'' ,,საირმე'' - ,,ივერია''
,,მარგვეთი2006'' - ,,სამგურალი''-2 ,,ჩხერიმელა'' - ,,რაჭა''
,,საირმე'' - ,,ტორპედო''-2 ,,სულორი'' - ,,ზესტაფონი''
,,ჩხერიმელა'' - ,,სულორი'' ,,ტორპედო''-2 - ,,სამგურალი''-2
V ტური: 15 მაისი, ოთხშაბათი IX ტური: 12 ივნისი, ოთხშაბათი
,,სულორი'' - ,,იმერეთი''-2 ,,სამგურალი''-2 - ,,იმერეთი''-2
,,ტორპედო''-2 - ,,ჩხერიმელა'' ,,ზესტაფონი'' - ,,ტორპედო''-2
,,სამგურალი''-2 - ,,საირმე'' ,,რაჭა'' - ,,სულორი''
,,ზესტაფონი'' - ,,მარგვეთი2006'' ,,ივერია'' - ,,ჩხერიმელა''
,,რაჭა'' - ,,ივერია'' ,,მარგვეთი2006'' - ,,საირმე''

„დასავლეთის თასი 2019“

9 თებერვალს იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებით დაიწყო ტრადიციული წინასასეზონო ტურნირი "დასავლეთის თასი 2019". ტურნირში სულ 12 გუნდი მონაწილეობს. გუნდები 3 ჯგუფად არიან გაყოფილნი. თითოეულ ჯგუფში 4-4 გუნდია, რომლებიც ერთმანეთს წრიული სისტემით ერთ წრედ გაეჯიბრებიან. ჯგუფების თამაშები ქუთაისის ,,ტორპედოს" ბაზაზე, წყალტუბოში, სერგიეთში და ზესტაფონში გაიმართება. ნახევარფინალში ჯგუფების გამარჯვებულები და ერთი საუკეთესო მეორე ადგილოსანი გადის. საუკეთესო მეორე ადგილოსნის გამოვლენისას მხედველობაში მიიღება ჯგუფში მხოლოდ პირველ და მესამე ადგილოსანთან მიღწეული შედეგები. ნახევარფინალური შეხვედრები 24 თებერვალს ჩატარდება,ხოლო ფინალი 27 თებერვალს წყალტუბოში გაიმართება.
ჯგუფური ეტაპის შემდეგ თამაშის ფრედ დამთავრების შემთხვევაში, დაინიშნება 11 მეტრიანი დარტყმები.

,,დასავლეთის თასი 2019"
I ჯგუფი


1 ,,ტორპედო 2" ქუთაისი
2 ,,ოდიში1919" ზუგდიდი
3 ,,სულორი" ვანი
4 ,,ეგრისი" სენაკი


I ტური: 9 თებერვალი, შაბათი
1. ,,ტორპედო 2" – ,,ეგრისი" 3-4 (2-1)
2. ,,ოდიში1919"– ,,სულორი" 2-0 (0-0)


II ტური: 16 თებერვალი, შაბათი
1.,,ეგრისი" – ,,სულორი"2-0(2-0)
2.,,ტორპედო 2"–,,ოდიში1919"4-2(2-1)



III ტური: 20 თებერვალი, ოთხშაბათი
1.,,ოდიში1919" – ,,ეგრისი" 0-3(0-3)
2. ,,სულორი"–,,ტორპედო 2" 2-3 (2-3)

N გუნდი გ.ბ.
1 „ეგრისი" სენაკი 3 3 0 0 9-3 9
2 „ტორპედო 2" ქუთაისი 3 2 0 1 10-8 6
3 „ოდიში 1919"ზუგდიდი 3 1 0 2 4-7 3
4 „სულორი" ვანი 3 0 0 3 2-7 0

,,დასავლეთის თასი 2019"
II ჯგუფი


1 ,,სამგურალი " წყალტუბო
2 ,,სამეგრელო" ჩხოროწყუ
3 ,,სალხინო" მარტვილი
4 ,,იმერეთი" ხონი


I ტური: 10 თებერვალი, კვირა
1. ,,სამგურალი " – ,,იმერეთი"7-2 (1-1)
2. ,,სამეგრელო" – ,,სალხინო" 4-1 (2-1)


II ტური: 14 თებერვალი, ხუთშაბათი
1. ,,იმერეთი" – ,,სალხინო"0-1(0-0)
2. ,,სამგურალი "–,,სამეგრელო"1-1 (0-0)


III ტური: 18 თებერვალი, ორშაბათი
1.,,სამეგრელო" – ,,იმერეთი" 3-2 (2-2)
2. ,,სალხინო" – ,,სამგურალი "0-3 (0-1)

N გუნდი გ.ბ.
1 „სამგურალი " წყალტუბო 3 2 1 0 11-3 7
2 „სამეგრელო“ ჩხოროწყუ 3 2 1 0 8-4 7
3 „სალხინო" მარტვილი 3 1 0 2 2-7 3
4 „იმერეთი" ხონი 3 0 0 3 4-11 0

,,დასავლეთის თასი 2019"

III ჯგუფი


1 ,,ზესტაფონი" ზესტაფონი
2 ,,საირმე"ბაღდათი
3 ,,ტორპედოU-19" ქუთაისი
4 ,,ჩხერიმელა " ხარაგაული


I ტური: 11 თებერვალი, ორშაბათი
1 ,,ზესტაფონი" – ,,ჩხერიმელა" 5-0 (3-0)
2."საირმე" – "ტორპედო U-19" 3-2 (0-0)

II ტური: 15 თებერვალი, პარასკევი
1.,,ჩხერიმელა"– ,,ტორპედო U-19" ქუთაისი1-1 (0-1)
2.,,ზესტაფონი" –,,საირმე " 12/00 სთ (ზესტაფონი)7-0(1-0)

III ტური: 19 თებერვალი, სამშაბათი.
1.,,საირმე" – ,,ჩხერიმელა"3-0(3-0)
2. ,,ტორპედო U-19"ქუთაისი –,,ზესტაფონი "1-4(1-2)

N გუნდი გ.ბ
1 „ზესტაფონი" ზესტაფონი 3 3 0 0 16-1 9
2 „საირმე"ბაღდათი 3 2 0 1 6-9 6
3 „ტორპედოU-19" ქუთაისი 3 0 1 2 4-8 1
4 „ჩხერიმელა " ხარაგაული 3 0 1 2 1-9 1



1/2 ფინალი: 23 თებერვალი, შაბათი


1. „ეგრისი" სენაკი - „სამგურალი" წყალტუბო 2-2 (0-1) (პენ 3-4)
2.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „სამეგრელო" ჩხოროწყუ 2-3(1-0)


ფინალი: 27 თებერვალი, ოთხშაბათი


„სამგურალი" წყალტუბო -
"სამეგრელო" ჩხოროწყუ 0-0 (პენ 5-4)





საფეხბურთო სკოლებისა და კლუბების საყურადღებოდ!

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია გაცნობებთ, რომ 2019 წლის ბავშვთა და ჭაბუკთა ღია ჩემპიონატებში მონაწილეობის მისაღებად აუცილებელია ფეხბურთელს ჰქონდეს პირადობის მოწმობა ან პასპორტი, წინააღმდეგ შემთხვევაში იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის ეგიდით გამართულ გათამაშებებში არ დაიშვებიან.

„ივერია“ მე-2 ადგილოსანი

8 დეკემბერს, იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ (პრეზიდენტი დავით რუხაძე) ხაშურში დააჯილდოვა ადგილობრივი „ივერიას"(მწვრთნელი ვ. გელაშვილი) ჭაბუკთა გუნდი, რომელმაც მეორე ადგილი დაიკავა U-17 (2001-2002 წ.დ შორის) „რამაზ შენგელიას" სახელობის თასის გათამაშებაში და მათ გადაეცათ თასი, შესაბამისი მედლები და დიპლომები.

ირფფ-ში გამორჩეული ფეხბურთელების დაჯილდოვება

5 დეკემბერს, იმერეთის რეგიონალურ ფეხბურთის ფედერაციაში დაჯილდოვდნენ U-11 (2007 წ.დ შორის) „მერაბ მეგრელაძის" სახელობის თასის გათამაშების გამორჩეული ფეხბურთელები:

1.საუკეთესო მეკარე - გურამი ჩხიკვაძე („მარგვეთი 2006", მწვრთნელი. დ. ხუჯაძე)
2.საუკეთესო მცველი - ლაშა მამფორია („მართვე"ქთ, მწვრთნელი. გ. კუხიანიძე)
3.საუკეთესო ნახევარმცველი - თორნიკე მაჭარაშვილი („ჩიხურა", მწვრთნელი. რ.ხახიშვილი)
4.საუკეთესო თავდამსხმელი - რომან ვაჩეიშვილი („სამტრედია", მწვრთნელი. ლ. მეგენეიშვილი)
5.საუკეთესო ფეხბურთელი - გიორგი ბენდელიანი („ტორპედო", მწვრთნელი. ა. კვერნაძე)

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Free business joomla templates