Home

სიახლე

ქართლოს ჭუმბურიძის სახელობის ტურნირი მინი ფეხბურთში 2019

i 6045cab43fe4c3e5f08bae9b63a764fb 1419078180279193 0-1024x684 67685263 355780058649683 1190763361940275200 n

31 ივლისს სიმონეთში (თერჯოლის რაიონი) სტარტი აიღო ქართლოს ჭუმბურიძის ხსოვნისადმი მიძღვნილი
V ტრადიციული ტურნირი მინი ფეხბურთში. ტურნირში მონაწილეობს რვა გუნდი, რომლებიც დაყოფილი
არიან ორ ჯგუჯად.


I ჯგუფი
I ტური - 31 ივლისი, ოთხშაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „იმედი" ბარდუბანი 4-2 (2-0)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, ალეკო სულამანიძე, გოგა აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გენადი აბესაძე, გიორგი გიორგაძე, თორნიკე ჯანაშია, ნოდარი გვენეტაძე.

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლევანი ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ბექა ბარდაველიძე, ედიკა ცერცვაძე, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, გაგი კლდიაშვილი, ზაზა საპანაძე.

გოლები:
ალეკო სულამანიძე - 3, ლაშა გიორგაძე - 1 („მუზეუმი")
გიორგი ცქიფურიშვილი - 1, პაატა ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - მ.კუპატაძე

2.„ქვებულა" სიმონეთი - „სიმონეთი" სიმონეთი 2-3 (1-1)
„ქვებულა" - გიორგი ჩიხლაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ირაკლი კეზევაძე, ნიკა კეზევაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, ზვიად ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე.

„სიმონეთი" - შმაგი კახიძე, გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, ირაკლი ცერცვაძე, ვალერი კუბლაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
თემური გვენეტაძე, მიხეილ გუნიავა, გოგა ხოხიაშვილი.

გოლები:
თორნიკე ცერცვაძე -2 („ქვებულა")
ვალერი კუბლაშვილი - 2, თემური გვენეტაძე - 1 („სიმონეთი")
არბიტრი
- მ.კუპატაძე.

II ტური 3 აგვისტო, შაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „ქვებულა" სიმონეთი 10-3 (5-2)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, ალეკო სულამანიძე, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა აბესაძე, გენადი აბესაძე, გიორგი გიორგაძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება.

„ქვებულა" - ირაკლი კეზევაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ნიკა კეზევაძე, ზვიად ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ჩიხლაძე, ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე, გიო სვანიძე

გოლები: ლაშა გიორგაძე - 5, საბა ფანჩულიძე - 3, ალეკო სულამანიძე - 2 („მუზეუმი")
თორნიკე ცერცვაძე - 2, ნიკა კეზევაძე - 1 („ქვებულა")
არბიტრი: - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი - „სიმონეთი" სიმონეთი 6-4 (1-2)
„იმედი" -
ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლევანი ბარდაველიძე, თორნიკე აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნიკა კლდიაშვილი, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, პაატა ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, ზაზა საპანაძე, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი.

„სიმონეთი" -
შმაგი კახიძე, გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, ვალერი კუბლაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე, მიხეილ გუნიავა, გიორგი გოშაძე.
გაფრთხილება:
იასონ რობაქიძე („იმედი")

გოლები: ირაკლი კლდიაშვილი - 2, იასონ რობაქიძე - 1, გიორგი ცქიფურიშვილი -1, ლევანი ბარდაველიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1 („იმედი")
ვალერი კუბლაშვილი - 2, გოგა ხოხიაშვილი -1, გიორგი გოშაძე -1 („სიმონეთი“)
არბიტრი: - მ. კუპატაძე

III ტური 6 აგვისტო, სამშაბათი
1.„იმედი" ბარდუბანი - „ქვებულა" სიმონეთი 4-3 (3-1)
„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლევანი ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, ბექა ბარდაველიძე, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, ზაზა საპანაძე, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ქასრაშვილი.

„ქვებულა“ - ირაკლი კეზევაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ნიკა კეზევაძე, ზვიად ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ჩიხლაძე, ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე, გიო სვანიძე, ტატო ქაშაკაშვილი.
გოლები: იასონ რობაქიძე - 2, გიორგი ცქიფურიშვილი - 1, თორნიკე აბულაძე - 1 („იმედი")
გიორგი ცერცვაძე - 1, ნიკა კეზევაძე - 1, ზვიად ცერცვაძე - 1 („ქვებულა")
არბიტრი:
- ი. ხერხაძე

2.„სიმონეთი" სიმონეთი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი 2-2 (0-1)
„სიმონეთი“ -
შმაგი კახიძე, მიხეილ გუნიავა, გიორგი გოშაძე, ალეკო ხოხიაშვილი, რამაზ აბულაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, გოგა ხოხიაშვილი.

„მუზეუმი" - გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, გენადი აბესაძე, გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება.
გოლები: ალეკო ხოხიაშვილი - 1, რამაზ აბულაძე - 1 („სიმონეთი")
ლაშა გიორგაძე - 1, გენადი აბესაძე - 1 („მუზეუმი“)
არბიტრი: - ი. ხერხაძე

ტურნირის ცხრილი

-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 „მუზეუმი" 3 2 1 0 16-7 9 7
2 „იმედი" 3 2 0 1 12-11 1 6
3 „სიმონეთი" 3 1 1 1 9-10 -1 4
4 „ქვებულა" 3 0 0 3 8-17 -9 0


II ჯგუფი

I ტური 2 აგვისტო, პარასკევი
1.„სათემო" ბარდუბანი - „კაჟელები" სიმონეთი 2-5 (1-3)
„სათემო" - გოჩა კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, ოთიკო ჭუმბურიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა ფუტკარაძე, გიორგი ჭუმბურიძე, გიორგი კობახიძე.

„კაჟელები" - გიორგი ბოგვერაძე, ბექა გვენეტაძე, გიორგი ნიკოლაძე, თორნიკე გვენეტაძე, გიორგი ჩიტორელიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ზურა ხოხიაშვილი, რომანი ლაღიძე, რატი ხოხიაშვილი, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, კახა ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

გოლები: გიორგი კლდიაშვილი - 1, ნიკა ფუტკარაძე -1 („სათემო")
გიორგი ნიკოლაძე - 2, გიორგი ჩიტორელიძე - 2, დათო ამბროლაძე - 1 („კაჟელები“)
არბიტრი - ბ. კუნჭულია

2.„მერანი" ბარდუბანი - „LMNTRIX" სიმონეთი 6-3 (1-0)
„მერანი"
- იაგო გვენეტაძე, თაზო გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: - ვეფხვია კლდიაშვილი, გიორგი გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, ვაჟა სილაკაძე, შოთა ბარდაველიძე, სიკო ჭუმბურიძე.

„LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, გიორგი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: - გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე

გოლები: დიმა არეშიძე - 4, გიორგი ვერულაშვილი - 1, გიორგი ვარდოსანიძე -1 („მერანი“)
შმაგი მაჩიტიძე - 2, გიორგი ღვინეფაძე - 1 („LMNTRIX")
არბიტრი - ბ. კუნჭულია


II ტური 4 აგვისტო, კვირა
1.„კაჟელები“ სიმონეთი - „LMNTRIX“ სიმონეთი 1-5 (1-3)
„კაჟელები“ -
გიორგი ბოგვერაძე, ბექა გვენეტაძე, გიორგი ნიკოლაძე, ზურა ხოხიაშვილი, რომანი ლაღიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: თორნიკე გვენეტაძე, გიორგი ჩიტორელიძე, რატი ხოხიაშვილი, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

„LMNTRIX“ -
ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ღვინეფაძე, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

გოლები: კოტე ხოხიაშვილი -1 („კაჟელები“)
აკაკი ღვინეფაძე - 3, გიორგი ღვინეფაძე - 1, გიორგი ლანჩავა -1 („LMNTRIX“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„სათემო" ბარდუბანი - „მერანი" ბარდუბანი 2-9 (1-5)
„სათემო" - ელგუჯა ცერცვაძე, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჭუმბურიძე, გივი ბიბილეიშვილი, გიორგი კაპანაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოჩა კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, ოთიკო ჭუმბურიძე, ნიკა ფუტკარაძე, გიორგი კობახიძე, ლაშა კობახიძე, გიო კობახიძე.

„მერანი“ - იაგო გვენეტაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ვეფხვია კლდიაშვილი, გიორგი გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, ვაჟა სილაკაძე, შოთა ბარდაველიძე.

გოლები: გიორგი ჭუმბურიძე - 2 („სათემო")
დიმა არეშიძე - 7, თამაზი გვენეტაძე - 2 („მერანი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

III ტური 7 აგვისტო, ოთხშაბათი
1.„მერანი" ბარდუბანი - „კაჟელები" სიმონეთი 11-2 (3-2)
„მერანი“ -
თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი გვენეტაძე, ვეფხვია კლდიაშვილი, ვაჟა სილაკაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, შოთა ბარდაველიძე.

„კაჟელები“ - თორნიკე ლიკლიკაძე, გიორგი ნიკოლაძე, გიორგი ჩიტორელიძე, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა გვენეტაძე, რომანი ლაღიძე, თორნიკე გვენეტაძე, რატი ხოხიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

გოლები: დიმა არეშიძე - 7, ვეფხვია კლდიაშვილი - 2, თამაზი გვენეტაძე - 1, გიორგი ვარდოსანიძე - 1 („მერანი")
გიორგი ნიკოლაძე -1, კოტე ხოხიაშვილი - 1 („კაჟელები")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2.„LMNTRIX" სიმონეთი - „სათემო" ბარდუბანი 5-0 (2-0)
„LMNTRIX"
- ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

„სათემო“ - ელგუჯა ცერცვაძე, ოთიკო ჭუმბურიძე, ნიკა ფუტკარაძე, ლაშა კობახიძე, რეზო ქართველიშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი კლდიაშვილი, გივი ბიბილეიშვილი, გიორგი კაპანაძე, გოჩა კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, გიო კობახიძე.

გოლები: აკაკი ღვინეფაძე - 4, დათო ბრეგაძე - 1 („LMNTRIX")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 „მერანი" 3 3 0 0 26-7 19 9
2 „LMNTRIX“ 3 2 0 1 13-7 6 6
3 „კაჟელები" 3 1 0 2 8-18 -10 3
4 „სათემო" 3 0 0 3 4-19 -15 0


9 აგვისტო, პარასკევი

1/2 ფინალი

1.„მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი - „LMNTRIX“ სიმონეთი 1-1 (1-1) პენ 3-2
„მუზეუმი“ -
გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, გენადი აბესაძე, დათო ვერულაშვილი, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე, საბა ფანჩულიძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება, ლუკა გვენეტაძე, ნიკა სულამანიძე.

„LMNTRIX“ - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.
გაფრთხილება: ნიკა სულამანიძე („მუზეუმი")

გოლები:
დათო ვერულაშვილი - 1 („მუზეუმი")
აკაკი ღვინეფაძე - 1 („LMNTRIX“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი - „მერანი" ბარდუბანი 1-8 (0-4)

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ლევან ბარდაველიძე, ბექა ბარდაველიძე, გაგა ქვაჩაკიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, გიორგი ქასრაშვილი, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, თორნიკე სილაკაძე

„მერანი“ - ვაჟა სილაკაძე, თამაზ გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი გვენეტაძე, გიორგი ვერულაშვილი;

შეცვლაზე შევიდნენ: იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შოთა ბარდაველიძე.
გაფრთხილება: გიორგი გვენეტაძე („მერანი“)

გოლები: ბექა ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
გიორგი ვერულაშვილი - 4, დიმა არეშიძე - 2, გიორგი გვენეტაძე - 1, შოთა ბარდაველიძე - 1 („მერანი“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე


ბომბარდირები:
დიმა არეშიძე („მერანი") - 20, აკაკი ღვინეფაძე („LMNTRIX“) - 8, ლაშა გიორგაძე („მუზეუმი") - 7, გიორგი ვერულაშვილი („მერანი“) - 5, ალეკო სულამანიძე („მუზეუმი") - 5

11 აგვისტო, კვირა


III ადგილი - „LMNTRIX“ სიმონეთი - „იმედი" ბარდუბანი 0-6 (0-3)
„LMNTRIX“ - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ბექა ბარდაველიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლაშა ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, გიორგი ქასრაშვილი, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი.

გოლები: იასონ რობაქიძე - 3, გიორგი ცქიფურიშვილი - 2, გიორგი ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

ფინალი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „მერანი" ბარდუბანი 0-5 (0-4)
„მუზეუმი" - გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, ნიკა ვერულაშვილი, დათო ვერულაშვილი, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე, საბა ფანჩულიძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება, ლუკა გვენეტაძე, ნიკა სულამანიძე.

„მერანი“ -
იაგო გვენეტაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი გვენეტაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შოთა ბარდაველიძე ვეფხვია კლდიაშვილი.
გაფრთხილება: შოთა ბარდაველიძე. („მერანი“)
გაძევება: თამაზი გვენეტაძე. („მერანი")

გოლები: დიმა არეშიძე - 2, შოთა ბარდაველიძე - 1, ირაკლი ვარდოსანიძე - 1, გიორგი ვერულაშვილი - 1 („მერანი“)
არბიტრი
- მ. კუპატაძე

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

მინი-ფეხბურთი: სახელმწიფო რწმუნებულის თასზე

67234121 2357920574299731 8983178340173086720 o

იმერეთში სახელმწიფო რწმუნებულის თაოსნობით, 20-21 ივლისს სტარტი აიღო „სახელმწიფო რწმუნებულის თასის გათამაშებამ" მინი-ფეხბურთში,

იმერეთის მუნიციპალიტეტების ადმინისტრაციულ ერთეულებს შორის.
ტურნირის გახსნის ცერემონია ჩატარდა 20 ივლისს საჩხერის მუნიციპალიტეტის ხელოვნურ-საფარიან სტადიონზე, სადაც მონაწილეებს მიესალმნენ სახელმწიფო რწმუნებული ზვიად შალამბერიძე, საჩხერის მუნიციპალიტეტის მერი ბენიამინ ფალავანდიშვილი, ტურნირი გახსნილად გამოაცხადა სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილემ იოსებ ხახალეიშვილმა და საქართველოს ჰიმნის ფონზე მონაწილე გუნდების კაპიტნებმა საქართველოს დროშა აღმართეს.
გახსნის ცერემონიაზე საჩხერის მუნიციპალიტეტის კულტურულ-სახელოვნებო დაწესებულებებმა დამსწრე საზოგადოებისა და ტურნირის მონაწილეთათვის წარმოადგინეს მხატვრული პროგრამა, რომელმაც საზოგადოების დიდი მოწონება დაიმსახურა.
ტურნირის გახსნას ესწრებოდნენ იმერეთის მიუნიციპალიტეტის ადგილობრივი თვითმართველობის ხელმძღვანელები, სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ბესარიონ გოფოძე, სახელმწიფო რწმნებულის სამსახურის უფროსი დავით გორდელაძე, იმერეთის ფეხბურთისა და იმერეთის ოლიმპიური კომიტეტის წარმომადგენლები.
ცერემონიის დასრულებისთანავე გაიმართა ტურნირის პირველი მატჩი - საჩხერისა და ტყიბულის ადმინისტრაციის ერთეულებს შორის, რომელიც დასრულდა ფრედ 1-1

I ჯგუფი

I ტური: 20 ივლისი, შაბათი
1.„საჩხერე" – „ტყიბული" 1-1
2.„ჭიათურა" – „თერჯოლა" 7-4
IV ტური: 10 აგვისტო, შაბათი
1.„ტყიბული" – „საჩხერე" 1-3
2.„თერჯოლა" – „ჭიათურა" 0-3
II ტური: 27 ივლისი, შაბათი
1.„ტყიბული" – „თერჯოლა" 1-0
2.„საჩხერე"– „ჭიათურა" 1-2
V ტური: 17 აგვისტო, შაბათი
1.„თერჯოლა" – „ტყიბული" 2-1
2.„ჭიათურა" – „საჩხერე" 7-2
III ტური: 03 აგვისტო, შაბათი
1.„ჭიათურა" – „ტყიბული" 4-2
2.„თერჯოლა" – „საჩხერე" 2-1
VI ტური: 24 აგვისტო, შაბათი
1.„ტყიბული" – „ჭიათურა" 19.00
2.„საჩხერე" – „თერჯოლა" 19.00
ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 ჭიათურა 5 5 0 0 23-9 14 15
2 თერჯოლა 5 2 0 3 8-13 -5 6
3 ტყიბული 5 1 1 3 6-10 -4 4
4 საჩხერე 5 1 1 3 8-13 -5 4

II ჯგუფი

I ტური: 21 ივლისი, კვირა
1.,,ზესტაფონი" – ,,ვანი" 1-6
2.,,ხარაგაული" – ,,ბაღდათი" 1-5
IV ტური: 11 აგვისტო, კვირა
1.„ვანი" – „ზესტაფონი 2-5
2.„ბაღდათი" – „ხარაგაული" 9-5
II ტური: 28 ივლისი, კვირა
1.„ვანი" – „ბაღდათი" 1-3
2.„ზესტაფონი"– „ხარაგაული" 5-5
V ტური: 18 აგვისტო, კვირა
1.„ბაღდათი" – „ვანი" 11-7
2.„ხარაგაული" – „ზესტაფონი" 3-9
III ტური: 04 აგვისტო, კვირა
1.„ხარაგაული" – „ვანი" 2-0
2.„ბაღდათი" – „ზესტაფონი" 5-4
VI ტური: 25 აგვისტო, კვირა
1.„ვანი" – „ხარაგაული" 19.00
2.„ზესტაფონი" – „ბაღდათი" 19.00

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 ბაღდათი 5 5 0 0 33-18 15 15
2 ზესტაფონი
5 2 1 2 24-21 3 7
3 ხარაგაული 5 1 1 3 16-28 -12 4
4 ვანი 5 1 0 4 16-22 -6 3

III ჯგუფი

I ტური:21 ივლისი, კვირა
1.„წყალტუბო" – „ქუთაისი" 0-1
2.„სამტრედია" – „ხონი" 1-0
IV ტური: 11 აგვისტო, კვირა
1.„ქუთაისი" – „წყალტუბო" 7-8
2.„ხონი" – „სამტრედია" 5-2
II ტური: 28 ივლისი, კვირა
1.„ქუთაისი" – „ხონი" 7-4
2.„წყალტუბო"– „სამტრედია" 1-1
V ტური: 18 აგვისტო, კვირა
1.„ხონი" – „ქუთაისი" 3-0
2.„სამტრედია" – „წყალტუბო" 4-1
III ტური: 04 აგვისტო, კვირა
1.„სამტრედია" – „ქუთაისი" 1-1
2.„ხონი" – „წყალტუბო" 8-2
VI ტური: 25 აგვისტო, კვირა
1.„ქუთაისი" – „სამტრედია" 19.00
2.„წყალტუბო" – „ხონი" 19.00

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 ხონი 5 3 0 2 20-12 8 9
2 სამტრედია 5 2 2 1 9-8 1 8
3 ქუთაისი 5 2 1 2 16-16 0 7
4 წყალტუბო 5 1 1 3 12-21 -9 4


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გამარჯვებული იმერეთის ნაკრები (U-10) გახდა !

dad

ქ. ლანჩხუთში სამი დღე (5-7 ივლისი) მიმდინარეობდა ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გათამაშება 2009 წ.დ. მოზარდთა გუნდებს შორის, სადაც იმერეთის ნაკრების გარდა მონაწილეობდნენ - აჭარის, სამეგრელოს და გურიის ნაკრებები.

მთელი ტურნირი კარგად ჩაატარა იმერეთის ნაკრებმა, რომელმაც ჯერ სამეგრელოს ნაკრები (7-1), შემდეგ ტურნირის მასპინძლები - გურიის ნაკრები (3-1), ხოლო ბოლო შეხვედრაში აჭარის ნაკრები (7-1) დაამარცხა.
ტურნირის ყველაზე ტექნიკურ ფეხბურთელად დასახელებული იქნა იმერეთის ნაკრების ფეხბურთელი აჩი ჩუბინიძე, ხოლო ტურნირის საუკეთესო ფეხბურთელის პრიზი დაისაკუთრა იმერეთის ნაკრების ფეხბურთელმა ავთანდილ ხარძეიშვილმა.
ამრიგად, იმერეთის ნაკრები ევგრაფი შევარდნაძის სახლობის თასის მფლობელი გახდა.

U-10 იმერეთის ნაკრები - ტურნირის გამარჯვებულები:

1. საბა ამაღლობელი („სამტრედია")
2. გიორგი ჩიხლაძე („ტორპედო)"
17. ალექსი ცხვარაძე („სამტრედია")
10. აჩი ჩუბინიძე („სამტრედია")
7.ავთანდილ ხარძეიშვილი („სამტრედია")
13. საბა კაჭარავა („ქუთაისი")
9. საბა სარალიძე („ტორპედო")
11. ირაკლი რაზმაძე („სამტრედია")
12. ლუკა მამასახლისი („ტორპედო")
18. ვაჟა გაგუა („სამტრედია")
16. ლუკა სპირანტი („კომპლ. სპ.სკოლა" სამტრედია)
8. არჩილ ჩხიკვაძე („კომპლ.სპ.სკოლა" სამტრედია)
21.გიორგი ჯიმშელეიშვილი („კომპლ.სპ.სკოლა" სამტრედია)
14. გიგი ქორიძე („სამტრედია")
4. ალექსი ბრეგაძე („ტორპედო")
15.გიორგი ბასილაია („ტორპედო")
6. ნიკოლოზ პეტრიაშვილი („ქუთაისი")
22. ლუკა გიორგაძე („ტორპედო")

მწვრთნელები: ოთარ ზაქარეიშვილი, რაულ ჩიხლაძე

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U-10 (2009 წ.დ.) იმერეთის ნაკრები

66023055 2100153233620958 7905010453590310912 n

დღეს, 5 ივლისს ქ. ლანჩხუთში სტარტი აიღო ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გათამაშებამ
U-10 (2009 წ.დ.) მოზარდთა გუნდებს შორის, სადაც იმერეთის ნაკრების (მწვრთნელები - ოთარ ზაქარეიშვილი, რაულ ჩიხლაძე) გარდა მონაწილეობენ - აჭარის, სამეგრელოს და გურიის ნაკრებები.

5 ივლისი, პარასკევი
1 გურია - აჭარა 5-2 (1-0)
2 სამეგრელო - იმერეთი 1-7 (0-3)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.
გოლები: ა. ხარძეიშვილი - 2, ს. კაჭარავა - 2, ს. სარალიძე - 1, ა. ჩუბინიძე - 1,
ა. ბრეგაძე - 1.

6 ივლისი, შაბათი
1 გურია - იმერეთი 1-3 (0-1)
2 აჭარა - სამეგრელო 5-1 (2-0)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.
გოლები: ს. სარალიძე - 1, ლუკა კიკვაძე - 1(ავტოგოლი), ი. რაზმაძე -1.

7 ივლისი, კვირა

1 აჭარა - იმერეთი 1-7 (0-4)
2 გურია - სამეგრელო 3-4 (0-2)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.

გოლები: ვ. გაგუა - 3, ი. რაზმაძე - 1, ს. სარალიძე - 1, ა. ხარძეიშვილი - 1, ა. ბრეგაძე - 1.

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 იმერეთი 3 3 0 0 17-3 14 9
2 გურია 3 1
0 2 9-9 0 3
3 აჭარა 3 1 0 2 8-13 -5 3
4 სამეგრელო 3 1 0 2 6-15 -9 3

.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„დასავლეთის თასი 2019“

9 თებერვალს იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებით დაიწყო ტრადიციული წინასასეზონო ტურნირი "დასავლეთის თასი 2019". ტურნირში სულ 12 გუნდი მონაწილეობს. გუნდები 3 ჯგუფად არიან გაყოფილნი. თითოეულ ჯგუფში 4-4 გუნდია, რომლებიც ერთმანეთს წრიული სისტემით ერთ წრედ გაეჯიბრებიან. ჯგუფების თამაშები ქუთაისის ,,ტორპედოს" ბაზაზე, წყალტუბოში, სერგიეთში და ზესტაფონში გაიმართება. ნახევარფინალში ჯგუფების გამარჯვებულები და ერთი საუკეთესო მეორე ადგილოსანი გადის. საუკეთესო მეორე ადგილოსნის გამოვლენისას მხედველობაში მიიღება ჯგუფში მხოლოდ პირველ და მესამე ადგილოსანთან მიღწეული შედეგები. ნახევარფინალური შეხვედრები 24 თებერვალს ჩატარდება,ხოლო ფინალი 27 თებერვალს წყალტუბოში გაიმართება.
ჯგუფური ეტაპის შემდეგ თამაშის ფრედ დამთავრების შემთხვევაში, დაინიშნება 11 მეტრიანი დარტყმები.

,,დასავლეთის თასი 2019"
I ჯგუფი


1 ,,ტორპედო 2" ქუთაისი
2 ,,ოდიში1919" ზუგდიდი
3 ,,სულორი" ვანი
4 ,,ეგრისი" სენაკი


I ტური: 9 თებერვალი, შაბათი
1. ,,ტორპედო 2" – ,,ეგრისი" 3-4 (2-1)
2. ,,ოდიში1919"– ,,სულორი" 2-0 (0-0)


II ტური: 16 თებერვალი, შაბათი
1.,,ეგრისი" – ,,სულორი"2-0(2-0)
2.,,ტორპედო 2"–,,ოდიში1919"4-2(2-1)



III ტური: 20 თებერვალი, ოთხშაბათი
1.,,ოდიში1919" – ,,ეგრისი" 0-3(0-3)
2. ,,სულორი"–,,ტორპედო 2" 2-3 (2-3)

N გუნდი გ.ბ.
1 „ეგრისი" სენაკი 3 3 0 0 9-3 9
2 „ტორპედო 2" ქუთაისი 3 2 0 1 10-8 6
3 „ოდიში 1919"ზუგდიდი 3 1 0 2 4-7 3
4 „სულორი" ვანი 3 0 0 3 2-7 0

,,დასავლეთის თასი 2019"
II ჯგუფი


1 ,,სამგურალი " წყალტუბო
2 ,,სამეგრელო" ჩხოროწყუ
3 ,,სალხინო" მარტვილი
4 ,,იმერეთი" ხონი


I ტური: 10 თებერვალი, კვირა
1. ,,სამგურალი " – ,,იმერეთი"7-2 (1-1)
2. ,,სამეგრელო" – ,,სალხინო" 4-1 (2-1)


II ტური: 14 თებერვალი, ხუთშაბათი
1. ,,იმერეთი" – ,,სალხინო"0-1(0-0)
2. ,,სამგურალი "–,,სამეგრელო"1-1 (0-0)


III ტური: 18 თებერვალი, ორშაბათი
1.,,სამეგრელო" – ,,იმერეთი" 3-2 (2-2)
2. ,,სალხინო" – ,,სამგურალი "0-3 (0-1)

N გუნდი გ.ბ.
1 „სამგურალი " წყალტუბო 3 2 1 0 11-3 7
2 „სამეგრელო“ ჩხოროწყუ 3 2 1 0 8-4 7
3 „სალხინო" მარტვილი 3 1 0 2 2-7 3
4 „იმერეთი" ხონი 3 0 0 3 4-11 0

,,დასავლეთის თასი 2019"

III ჯგუფი


1 ,,ზესტაფონი" ზესტაფონი
2 ,,საირმე"ბაღდათი
3 ,,ტორპედოU-19" ქუთაისი
4 ,,ჩხერიმელა " ხარაგაული


I ტური: 11 თებერვალი, ორშაბათი
1 ,,ზესტაფონი" – ,,ჩხერიმელა" 5-0 (3-0)
2."საირმე" – "ტორპედო U-19" 3-2 (0-0)

II ტური: 15 თებერვალი, პარასკევი
1.,,ჩხერიმელა"– ,,ტორპედო U-19" ქუთაისი1-1 (0-1)
2.,,ზესტაფონი" –,,საირმე " 12/00 სთ (ზესტაფონი)7-0(1-0)

III ტური: 19 თებერვალი, სამშაბათი.
1.,,საირმე" – ,,ჩხერიმელა"3-0(3-0)
2. ,,ტორპედო U-19"ქუთაისი –,,ზესტაფონი "1-4(1-2)

N გუნდი გ.ბ
1 „ზესტაფონი" ზესტაფონი 3 3 0 0 16-1 9
2 „საირმე"ბაღდათი 3 2 0 1 6-9 6
3 „ტორპედოU-19" ქუთაისი 3 0 1 2 4-8 1
4 „ჩხერიმელა " ხარაგაული 3 0 1 2 1-9 1



1/2 ფინალი: 23 თებერვალი, შაბათი


1. „ეგრისი" სენაკი - „სამგურალი" წყალტუბო 2-2 (0-1) (პენ 3-4)
2.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „სამეგრელო" ჩხოროწყუ 2-3(1-0)


ფინალი: 27 თებერვალი, ოთხშაბათი


„სამგურალი" წყალტუბო -
"სამეგრელო" ჩხოროწყუ
0-0 (პენ 5-4)





JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Free business joomla templates