1


იმერეთის რეგიონალური 

ფეხბურთის ფედერაცია

რუსთაველის გამზირი №1
ტელ: 579598787
irff.dr@gmail.com

Homeსიახლეებიქართლოს ჭუმბურიძის სახელობის ტურნირი მინი ფეხბურთში 2019

ქართლოს ჭუმბურიძის სახელობის ტურნირი მინი ფეხბურთში 2019

i 6045cab43fe4c3e5f08bae9b63a764fb 1419078180279193 0-1024x684 67685263 355780058649683 1190763361940275200 n

31 ივლისს სიმონეთში (თერჯოლის რაიონი) სტარტი აიღო ქართლოს ჭუმბურიძის ხსოვნისადმი მიძღვნილი
V ტრადიციული ტურნირი მინი ფეხბურთში. ტურნირში მონაწილეობს რვა გუნდი, რომლებიც დაყოფილი
არიან ორ ჯგუჯად.


I ჯგუფი
I ტური - 31 ივლისი, ოთხშაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „იმედი" ბარდუბანი 4-2 (2-0)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, ალეკო სულამანიძე, გოგა აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გენადი აბესაძე, გიორგი გიორგაძე, თორნიკე ჯანაშია, ნოდარი გვენეტაძე.

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლევანი ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ბექა ბარდაველიძე, ედიკა ცერცვაძე, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, გაგი კლდიაშვილი, ზაზა საპანაძე.

გოლები:
ალეკო სულამანიძე - 3, ლაშა გიორგაძე - 1 („მუზეუმი")
გიორგი ცქიფურიშვილი - 1, პაატა ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - მ.კუპატაძე

2.„ქვებულა" სიმონეთი - „სიმონეთი" სიმონეთი 2-3 (1-1)
„ქვებულა" - გიორგი ჩიხლაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ირაკლი კეზევაძე, ნიკა კეზევაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, ზვიად ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე.

„სიმონეთი" - შმაგი კახიძე, გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, ირაკლი ცერცვაძე, ვალერი კუბლაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
თემური გვენეტაძე, მიხეილ გუნიავა, გოგა ხოხიაშვილი.

გოლები:
თორნიკე ცერცვაძე -2 („ქვებულა")
ვალერი კუბლაშვილი - 2, თემური გვენეტაძე - 1 („სიმონეთი")
არბიტრი
- მ.კუპატაძე.

II ტური 3 აგვისტო, შაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „ქვებულა" სიმონეთი 10-3 (5-2)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, ალეკო სულამანიძე, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა აბესაძე, გენადი აბესაძე, გიორგი გიორგაძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება.

„ქვებულა" - ირაკლი კეზევაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ნიკა კეზევაძე, ზვიად ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ჩიხლაძე, ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე, გიო სვანიძე

გოლები: ლაშა გიორგაძე - 5, საბა ფანჩულიძე - 3, ალეკო სულამანიძე - 2 („მუზეუმი")
თორნიკე ცერცვაძე - 2, ნიკა კეზევაძე - 1 („ქვებულა")
არბიტრი: - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი - „სიმონეთი" სიმონეთი 6-4 (1-2)
„იმედი" -
ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლევანი ბარდაველიძე, თორნიკე აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნიკა კლდიაშვილი, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, პაატა ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, ზაზა საპანაძე, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი.

„სიმონეთი" -
შმაგი კახიძე, გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, ვალერი კუბლაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე, მიხეილ გუნიავა, გიორგი გოშაძე.
გაფრთხილება:
იასონ რობაქიძე („იმედი")

გოლები: ირაკლი კლდიაშვილი - 2, იასონ რობაქიძე - 1, გიორგი ცქიფურიშვილი -1, ლევანი ბარდაველიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1 („იმედი")
ვალერი კუბლაშვილი - 2, გოგა ხოხიაშვილი -1, გიორგი გოშაძე -1 („სიმონეთი“)
არბიტრი: - მ. კუპატაძე

III ტური 6 აგვისტო, სამშაბათი
1.„იმედი" ბარდუბანი - „ქვებულა" სიმონეთი 4-3 (3-1)
„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლევანი ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, ბექა ბარდაველიძე, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, ზაზა საპანაძე, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ქასრაშვილი.

„ქვებულა“ - ირაკლი კეზევაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ნიკა კეზევაძე, ზვიად ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ჩიხლაძე, ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე, გიო სვანიძე, ტატო ქაშაკაშვილი.
გოლები: იასონ რობაქიძე - 2, გიორგი ცქიფურიშვილი - 1, თორნიკე აბულაძე - 1 („იმედი")
გიორგი ცერცვაძე - 1, ნიკა კეზევაძე - 1, ზვიად ცერცვაძე - 1 („ქვებულა")
არბიტრი:
- ი. ხერხაძე

2.„სიმონეთი" სიმონეთი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი 2-2 (0-1)
„სიმონეთი“ -
შმაგი კახიძე, მიხეილ გუნიავა, გიორგი გოშაძე, ალეკო ხოხიაშვილი, რამაზ აბულაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, გოგა ხოხიაშვილი.

„მუზეუმი" - გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, გენადი აბესაძე, გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება.
გოლები: ალეკო ხოხიაშვილი - 1, რამაზ აბულაძე - 1 („სიმონეთი")
ლაშა გიორგაძე - 1, გენადი აბესაძე - 1 („მუზეუმი“)
არბიტრი: - ი. ხერხაძე

ტურნირის ცხრილი

-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 „მუზეუმი" 3 2 1 0 16-7 9 7
2 „იმედი" 3 2 0 1 12-11 1 6
3 „სიმონეთი" 3 1 1 1 9-10 -1 4
4 „ქვებულა" 3 0 0 3 8-17 -9 0


II ჯგუფი

I ტური 2 აგვისტო, პარასკევი
1.„სათემო" ბარდუბანი - „კაჟელები" სიმონეთი 2-5 (1-3)
„სათემო" - გოჩა კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, ოთიკო ჭუმბურიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა ფუტკარაძე, გიორგი ჭუმბურიძე, გიორგი კობახიძე.

„კაჟელები" - გიორგი ბოგვერაძე, ბექა გვენეტაძე, გიორგი ნიკოლაძე, თორნიკე გვენეტაძე, გიორგი ჩიტორელიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ზურა ხოხიაშვილი, რომანი ლაღიძე, რატი ხოხიაშვილი, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, კახა ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

გოლები: გიორგი კლდიაშვილი - 1, ნიკა ფუტკარაძე -1 („სათემო")
გიორგი ნიკოლაძე - 2, გიორგი ჩიტორელიძე - 2, დათო ამბროლაძე - 1 („კაჟელები“)
არბიტრი - ბ. კუნჭულია

2.„მერანი" ბარდუბანი - „LMNTRIX" სიმონეთი 6-3 (1-0)
„მერანი"
- იაგო გვენეტაძე, თაზო გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: - ვეფხვია კლდიაშვილი, გიორგი გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, ვაჟა სილაკაძე, შოთა ბარდაველიძე, სიკო ჭუმბურიძე.

„LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, გიორგი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: - გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე

გოლები: დიმა არეშიძე - 4, გიორგი ვერულაშვილი - 1, გიორგი ვარდოსანიძე -1 („მერანი“)
შმაგი მაჩიტიძე - 2, გიორგი ღვინეფაძე - 1 („LMNTRIX")
არბიტრი - ბ. კუნჭულია


II ტური 4 აგვისტო, კვირა
1.„კაჟელები“ სიმონეთი - „LMNTRIX“ სიმონეთი 1-5 (1-3)
„კაჟელები“ -
გიორგი ბოგვერაძე, ბექა გვენეტაძე, გიორგი ნიკოლაძე, ზურა ხოხიაშვილი, რომანი ლაღიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: თორნიკე გვენეტაძე, გიორგი ჩიტორელიძე, რატი ხოხიაშვილი, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

„LMNTRIX“ -
ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ღვინეფაძე, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

გოლები: კოტე ხოხიაშვილი -1 („კაჟელები“)
აკაკი ღვინეფაძე - 3, გიორგი ღვინეფაძე - 1, გიორგი ლანჩავა -1 („LMNTRIX“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„სათემო" ბარდუბანი - „მერანი" ბარდუბანი 2-9 (1-5)
„სათემო" - ელგუჯა ცერცვაძე, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჭუმბურიძე, გივი ბიბილეიშვილი, გიორგი კაპანაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოჩა კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, ოთიკო ჭუმბურიძე, ნიკა ფუტკარაძე, გიორგი კობახიძე, ლაშა კობახიძე, გიო კობახიძე.

„მერანი“ - იაგო გვენეტაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ვეფხვია კლდიაშვილი, გიორგი გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, ვაჟა სილაკაძე, შოთა ბარდაველიძე.

გოლები: გიორგი ჭუმბურიძე - 2 („სათემო")
დიმა არეშიძე - 7, თამაზი გვენეტაძე - 2 („მერანი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

III ტური 7 აგვისტო, ოთხშაბათი
1.„მერანი" ბარდუბანი - „კაჟელები" სიმონეთი 11-2 (3-2)
„მერანი“ -
თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი გვენეტაძე, ვეფხვია კლდიაშვილი, ვაჟა სილაკაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, შოთა ბარდაველიძე.

„კაჟელები“ - თორნიკე ლიკლიკაძე, გიორგი ნიკოლაძე, გიორგი ჩიტორელიძე, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა გვენეტაძე, რომანი ლაღიძე, თორნიკე გვენეტაძე, რატი ხოხიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

გოლები: დიმა არეშიძე - 7, ვეფხვია კლდიაშვილი - 2, თამაზი გვენეტაძე - 1, გიორგი ვარდოსანიძე - 1 („მერანი")
გიორგი ნიკოლაძე -1, კოტე ხოხიაშვილი - 1 („კაჟელები")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2.„LMNTRIX" სიმონეთი - „სათემო" ბარდუბანი 5-0 (2-0)
„LMNTRIX"
- ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

„სათემო“ - ელგუჯა ცერცვაძე, ოთიკო ჭუმბურიძე, ნიკა ფუტკარაძე, ლაშა კობახიძე, რეზო ქართველიშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი კლდიაშვილი, გივი ბიბილეიშვილი, გიორგი კაპანაძე, გოჩა კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, გიო კობახიძე.

გოლები: აკაკი ღვინეფაძე - 4, დათო ბრეგაძე - 1 („LMNTRIX")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 „მერანი" 3 3 0 0 26-7 19 9
2 „LMNTRIX“ 3 2 0 1 13-7 6 6
3 „კაჟელები" 3 1 0 2 8-18 -10 3
4 „სათემო" 3 0 0 3 4-19 -15 0


9 აგვისტო, პარასკევი

1/2 ფინალი

1.„მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი - „LMNTRIX“ სიმონეთი 1-1 (1-1) პენ 3-2
„მუზეუმი“ -
გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, გენადი აბესაძე, დათო ვერულაშვილი, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე, საბა ფანჩულიძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება, ლუკა გვენეტაძე, ნიკა სულამანიძე.

„LMNTRIX“ - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.
გაფრთხილება: ნიკა სულამანიძე („მუზეუმი")

გოლები:
დათო ვერულაშვილი - 1 („მუზეუმი")
აკაკი ღვინეფაძე - 1 („LMNTRIX“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი - „მერანი" ბარდუბანი 1-8 (0-4)

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ლევან ბარდაველიძე, ბექა ბარდაველიძე, გაგა ქვაჩაკიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, გიორგი ქასრაშვილი, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, თორნიკე სილაკაძე

„მერანი“ - ვაჟა სილაკაძე, თამაზ გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი გვენეტაძე, გიორგი ვერულაშვილი;

შეცვლაზე შევიდნენ: იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შოთა ბარდაველიძე.
გაფრთხილება: გიორგი გვენეტაძე („მერანი“)

გოლები: ბექა ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
გიორგი ვერულაშვილი - 4, დიმა არეშიძე - 2, გიორგი გვენეტაძე - 1, შოთა ბარდაველიძე - 1 („მერანი“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე


ბომბარდირები:
დიმა არეშიძე („მერანი") - 20, აკაკი ღვინეფაძე („LMNTRIX“) - 8, ლაშა გიორგაძე („მუზეუმი") - 7, გიორგი ვერულაშვილი („მერანი“) - 5, ალეკო სულამანიძე („მუზეუმი") - 5

11 აგვისტო, კვირა


III ადგილი - „LMNTRIX“ სიმონეთი - „იმედი" ბარდუბანი 0-6 (0-3)
„LMNTRIX“ - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ბექა ბარდაველიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლაშა ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, გიორგი ქასრაშვილი, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი.

გოლები: იასონ რობაქიძე - 3, გიორგი ცქიფურიშვილი - 2, გიორგი ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

ფინალი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „მერანი" ბარდუბანი 0-5 (0-4)
„მუზეუმი" - გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, ნიკა ვერულაშვილი, დათო ვერულაშვილი, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე, საბა ფანჩულიძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება, ლუკა გვენეტაძე, ნიკა სულამანიძე.

„მერანი“ -
იაგო გვენეტაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი გვენეტაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შოთა ბარდაველიძე ვეფხვია კლდიაშვილი.
გაფრთხილება: შოთა ბარდაველიძე. („მერანი“)
გაძევება: თამაზი გვენეტაძე. („მერანი")

გოლები: დიმა არეშიძე - 2, შოთა ბარდაველიძე - 1, ირაკლი ვარდოსანიძე - 1, გიორგი ვერულაშვილი - 1 („მერანი“)
არბიტრი
- მ. კუპატაძე

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Free business joomla templates