1


იმერეთის რეგიონალური 

ფეხბურთის ფედერაცია

რუსთაველის გამზირი №1
ტელ: 579598787
irff.dr@gmail.com

Homeსიახლეები

სიახლე

„ნოდარ სარჯველაძის“ და „გურამ ნიშნიანიძის“ სახელობის ტურნირი 2019

000

გუშინ, 1 დეკემბერს, წყალტუბოს „26 მაისის სახელობის" სტადიონზე კრისტალბეთ ეროვნული ჩემპიონატის დასკვნითი ტურის შეხვედრის წინ („ტორპედო" ქუთაისი - „ჩიხურა" საჩხერე) ჩატარდა ვეტერანი ფეხბურთელების „ნოდარ სარჯველაძის" და „გურამ ნიშნიანიძის" სახელობის ტურნირების გამარჯვებულების და პრიზიორების დაჯილდოვება.
ორივე ტურნირი გაიმართა საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის და ქართული ფეხბურთის განვითარების ფონდის სრული დაფინანსებით.
ტურნირების ჩატარებას ორგანიზებას უწევდა იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია.
დაჯილდოვების ცერემონიალს ესწრებოდნენ ირფფ-ს პრეზიდენტი ბ-ნი დავით რუხაძე, ვეტერანი ფეხბურთელები, ბატონები: ნოდარ სარჯველაძე, გურამ ნიშნიანიძე, ვლადიმერ შელია, სოსო ფრუიძე, კახაბერ ჩხეტიანი, სოსო ბზიკაძე, მიხეილ აშვეთია, ვასილ გიგიაძე, შოთა ბაბუნაშვილი, გიორგი ნერგაძე, გიორგი გოგიაშვილი, რომლებმაც მიიღეს მონაწილეობა ორივე ტურნირის გამარჯვებულების, პრიზიორების და გამორჩეული ფეხბურთლების დაჯილდოვებაში.

„ნოდარ სარჯველაძის" სახელობის ტურნირის U-11 (2008 წ.დ) პრიზიორები:
I ადგილი - „ტორპედო" ქუთაისი (მწვრთნელი რ. ჩიხლაძე)
II ადგილი - „მართვე" ქუთაისი (მწვრთნელი გ. კუხიანიძე)
III ადგილი - „ქუთაისი 2011" ქუთაისი (მწვრთნელი კ. გამრეკლიძე, მწვრთნელი გ. უგლავა)

ტურნირის გამორჩეული ფეხბურთელები:
1.ტურნირის აღმოჩენა: მურთაზ ხინგავა („მართვე" ქუთაისი)
2.მაყურებლის სიმპატია: თემურ ცეცხლაძე („ქუთაისი"ქუთაისი)
3.ტექნიკური ფეხბურთელი: ლუკა დანელია („ქუთაისი 2011" ქუთაისი)
4.პერსპექტიული ფეხბურთელი: სანდრო მგალობლიშვილი („ქუთაისი 2011" ქუთაისი)
5. საუკეთესო მეკარე: ლუკა მამასახლისი („ტორპედო" ქუთაისი)
6.საუკეთესო მცველი: გიორგი ვარდანიძე („ტორპედო"ქუთაისი)
7.საუკეთესო ნახევარმცველი: ლაშა მამფორია („მართვე" ქუთაისი)
8.საუკეთესო თავდამსხმელი: ჯემალ კუხალაშვილი („ტორპედო" ქუთაისი)
9.საუკეთესო ბომბარდირი: გიორგი ჯავახაძე („მართვე" ქუთაისი)
10.საუკეთესო ფეხბურთელი: საბა ჩხეტიანი („ტორპედო" ქუთაისი)

„გურამ ნიშნიანიძის" სახელობის ტურნირის U-13 (2006 წ.დ) პრიზიორები:
I ადგილი - „ტორპედო" ქუთაისი (მწვრთნელი კ. ლიპარტიანი)
II ადგილი - „ზესტაფონი" ზესტაფონი (მწვრთნელი მ. ღონღაძე)
III ადგილი - „ქუთაისი" ქუთაისი (მწვრთნელი გ. ცუცქირიძე)

ტურნირის გამორჩეული ფეხბურთელები:
1.ტურნირის აღმოჩენა: შიო ყურაშვილი („ტორპედო" ქუთაისი)
2.მაყურებლის სიმპატია: საბა ჯუმუტია („მართვე" ქუთაისი)
3.ტექნიკური ფეხბურთელი: სანდრო კვანტიძე („ზესტაფონი" ზესტაფონი)
4.პერსპექტიული ფეხბურთელი: ბექა რუხაძე („ქუთაისი" ქუთაისი)
5.საუკეთესო მეკარე: სოსო კოპალიანი („ტორპედო" ქუთიასი)
6.საუკეთესო მცველი: ამირან ტყეშელაშვილი („ქუთაისი"ქუთაისი)
7.საუკეთესო ნახევარმცველი: ნიკოლოზ მღარიშვილი („ზესტაფონი" ზესტაფონი)
8.საუკეთესო თავდამსხმელი: გიორგი გოგსაძე („ტორპედო" ქუთაისი)
9.საუკეთესო ბომბარდირი: საბა აბრამიშვილი („ზესტაფონი" ზესტაფონი)
10.საუკეთესო ფეხბურთელი:ლუკა ცუხიშვილი („ტორპედო" ქუთაისი)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019

3 2

გუშინ, 28 ნოემბერს, ზესტაფონში მიხეილ სალაძის სახელობის სპორტულ-გამაჯანსაღებელი მუნიციპალური ცენტრის დარბაზში, იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა „რამაზ შენგელიას" სახელობის თასის მე-3 ადგილოსანი U-17 (2002-2003 წ.დ.) შორის „მარგვეთი 2006" ზესტაფონი (მთ. მწვრთნელი მამუკა ფუტკარაძე) და „ჯუმბერ ხაჟალიას" სახელობის თასის მე-2 ადგილოსანი U-15 (2004 წ.დ.) შორის „მარგვეთი 2006" ზესტაფონი (მთ. მწვრთნელი მამუკა ფუტკარაძე) რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი თასები, მედლები და დიპლომები.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„სულორი'' ვანი - რეგიონულ ლიგის (დასავლეთი) გამარჯვებული

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია ულოცავს საფეხბურთო კლუბ ვანის „სულორ"-ს
გამარჯვებას რეგიონული ლიგის (დასავლეთი) გათამაშებაში და უსურვებს წარმატებებს ლიგა 4-ში.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„ნოდარ სარჯველაძის“ სახელობის ტურნირი 2019

77156141 394976888047930 5889397810704416768 n 78554966 433512290874050 2325316640041861120 n
დღეს, 21 ნოემბერს ქუთაისსა და წყალტუბოში დაიწყო „ნოდარ სარჯველაძის" სახელობის ტურნირი U-11 (2008 წ.დ) შორის. ტურნირში მონაწილეობს იმერეთის რეგიონის 8 გუნდი, რომლებიც გაყოფილნი არიან ორ ჯგუფად (4-4 გუნდი თითოეულ ჯგუფში). „ნოდარ სარჯველაძის“ სახელობის ტურნირს U-11 (2008 წ.დ) შორის ორგანიზება გაუკეთა იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის და ქართული ფეხბურთის განვითარების ფონდის სრული დაფინანსებით.

I ჯგუფი „ტორპედოს" ბაზა
I ტური: 21 ნოემბერი,ხუთშაბათი

1.,,ტორპედო" ქუთაისი - ,,საპოვნელა" თერჯოლა 2-1 (2-1)

„ტორპედო" - მამასახლისი, ყავრელიშვილი, გვენეტაძე, იოსელიანი, სულაქველიძე, ჩხეტიანი, ვარდანიძე, კუხალაშვილი, ახალაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: დაუშვილი, ხურციძე ბერაძე, ბრეგაძე, სარალიძე, გიორგაძე, ქაჯაია, ფუტკარაძე.

მთავარი მწვრთნელი: რატი ჩიხლაძე.

„საპოვნელა"- გიორგაძე, ჭანკვეტაძე, რობაქიძე, გოგიაშვილი, ნიკოლაძე, დიაკონიძე, იამანიძე, კირკიტაძე, ნებიერიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ზარნაძე, ფანჩულიძე, ქათამაძე, მაჩიტიძე.

მთავარი მწვრთნელი: რამაზი გურაბანიძე.
მწვრთნელი: დიმა არეშიძე.

მსაჯი: კ. სადილიანი
გოლები: 1-0 ჩხეტიანი (3'), 2-0 სულაქველიძე (6'), 2-1 დიაკონიძე (18')

2.,,ქუთაისი 2011" ქუთაისი - ,,სპორტ. სკოლა" ჭიათურა 4-0 (1-0)
„ქუთაისი 2011" - ამბროლაძე, მგალობლიშვილი, ოკუჯავა, თათარაშვილი, რევიშვილი, ბრეგვაძე, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ: დიდბარიძე, გელენავა, ნიქაბაძე, ხუჯაძე, ხერხაძე, კაკაურიძე.

მთავარი მწვრთნელი: გიორგი უგლავა.
მწვრთნელი:
კახა გამრეკლიძე.

„სპორტ. სკოლა" -
ფუტკარაძე, ბარჯაძე, შეყიაძე, კაპანაძე, კ. მასხარაშვილი, სარალიძე, ა მასხარაშვილი, კუპატაძე, დ. მასხარაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ბახტურიძე , ტაბატაძე, ხარაიშვილი, მოდებაძე, გომართელი, ბადურაშვილი.

მთავარი მწვრთნელი: გივი ჩინჩალაძე.
მწვრთნელი:
ნიკა ტყემალაძე.

მსაჯი:
კ. სადილიანი.
გოლები:
1-0 მგალობლიშვილი (1'), 2-0 გელენავა (31'), 3-0 ბალანჩივაძე (39'), 4-0 გელენავა (41').

II ტური: 22 ნოემბერი, პარასკევი
1 .,,ტორპედო" ქუთაისი - ,,ქუთაისი 2011" ქუთაისი 3-0 (1-0)
„ტორპედო"
- მამასახლისი, ყავრელიშვილი, გიორგაძე, ბრეგაძე, იოსელიანი, სულაქველიძე, ჩხეტიანი, ვარდანიძე, კუხალაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ: ახალაძე, სარალიძე, გვენეტაძე, დაუშვილი, ხურციძე, ბერაძე, ქაჯაია, ფუტკარაძე.
მთავარი მწვრთნელი: რაულ ჩიხლაძე.

„ქუთაისი 2011" - ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ: - კაკაურიძე, ნიქაბაძე, ხუჯაძე, გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი უგლავა.
მწვრთნელი: კახა გამრეკლიძე

მსაჯი: კ. სადილიანი.
გოლები: 1-0 ჩხეტიანი (3'), 2-0 სულაქველიძე (36'), 3-0 ვარდანიძე (44').

2.,,საპოვნელა" თერჯოლა - ,,სპორტ. სკოლა" ჭიათურა 3-0 (0-0)
„საპოვნელა" -
გიორგაძე, ჭანკვეტაძე, რობაქიძე, გოგიაშვილი, ნიკოლაძე, ფანჩულიძე, დოლაკიძე, იამანიძე, კირკიტაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნებიერიძე, ზარნაძე, ქათამაძე, მაჩიტიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
რამაზი გურაბანიძე.
მწვრთნელი:
დიმა არეშიძე.

„სპორტ. სკოლა" -
ფუტკარაძე, ბარჯაძე, ბადურაშვილი, კაპანაძე, კ. მასხარაშვილი, სარალიძე, ა. მასხარაშვილი, კუპატაძე, ტყემალაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ტაბატაძე, ხარაიშვილი, მოდებაძე, გომართელი, მასხარაშვილი, შეყილაძე, ცუცქირიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გივი ჩინჩალაძე.
მწვრთნელი:
ნიკა ტყემალაძე.

მსაჯი:
კ . სადილიანი.
გოლები:
1-0 ნიკოლაძე (28'), 2-0 იამანიძე (42'), 3-0 მაჩიტიძე (43').

III ტური: 23 ნოემბერი, შაბათი
1.,,სპორტ. სკოლა" ჭიათურა - ,,ტორპედო" ქუთაისი 0-4 (0-3)
„სპორტ.სკოლა" -
ფუტკარაძე, ბარჯაძე, ბადურაშვილი, კაპანაძე, კ. მასხარაშვილი, სარალიძე, ა. მასხარაშვილი, კუპატაძე, ტყემალაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ტაბატაძე, შეყილაძე, დ. მასხარაშვილი, გომართელი, ხარაიშვილი, მოდებაძე, ცუცქირიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გივი ჩინჩალაძე

„ტორპედო" -
მამასახლისი, ყავრელიშვილი, გიორგაძე, ბრეგაძე, იოსელიანი, სულაქველიძე, ჩხეტიანი, ვარდანიძე, კუხალაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ახალაძე, სარალიძე, ხურციძე, ქაჯაია, ფუტკარაძე, გუმბერიძე, ჩიხლაძე, გოგორიშვილი, ბასილაია.
მთავარი მწვრთნელი:
რაული ჩიხლაძე.

მსაჯი:
კ. სადილიანი.
გოლები:
0-1 ჩხეტიანი (3'), 0-2 კუხალაშვილი (12'), 0-3 კუხალაშვილი (21'), გუმბერიძე (34').


2.,,ქუთაისი 2011" ქუთაისი - ,,საპოვნელა" თერჯოლა 4-0 (3-0)
„ქუთაისი 2011" -
ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ხუჯაძე, გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგვაძე.
მთვარი მწვრთნელი:
კახა გამრეკლიძე.

„საპოვნელა" -
კირკიტაძე, ლ.იამანიძე, ნიკოლაძე, იამანიძე, გოგიაშვილი, ნებიერიძე, გიორგაძე, დოლაკიძე, ხუჯაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
დიაკონიძე, გვენეტაძე, ზოზიაშვილი.

თავარი მწვრთნელი: დიმა არეშიძე.

მსაჯი:
კ. სადილიანი.
გოლები:
1-0 რევიშვილი (11'), 2-0 დანელია (15'), 3-0 დანელია (17'), 4-0 ბრეგვაძე (46')



ტურნირის ცხრილი

-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ. +
1 „ტორპედო" ქუთაისი 3 3 0 0 9-1 +8 9
2 „ქუთაისი 2011“ ქუთაისი 3 2 0 1 8-3 +5 6
3 „საპოვნელა“ თერჯოლა 3 1 0 2 4-6 -2 3
4 „სპორტ.სკოლა“ ჭიათურა 3 0 0 3 0-11 -11 0

II ჯგუფი ქ. წყალტუბო
I ტური: 21 ნოემბერი, ხუთშაბათი

1.,,ქუთაისი" ქუთაისი - ,,სამტრედია" სამტრედია 2-2 (0-1)
„ქუთაისი" -
კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჯარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოდერიძე, ციბაძე, ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.

მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

„სამტრედია" -
ახობაძე,ს.ცხვარაძე, ნანეიშვილი, ლეჟავა, ჯანელიძე, ჩუბინიძე, ა.ცხვარაძე, ტრაპაიძე, რაზმაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ამაღლობელი, გაგუა, ჩაჩუა, დვალიშვილი, კოპალეიშვილი, ქორიძე, რევიშვილი, ადეიშვილი, მაჭარაძე.

მთავარი მწვრთნელი: ოთარ ზაქარეიშვილი.
მწვრთნელი:
ლერი მეგენეიშვილი.

მსაჯი.
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:
0-1 ჩუბინიძე (18'), 1-1 ბობოხიძე (33'), 2-1 სუთიძე (41'), 2-2 ტრაპაიძე (50').

2.,,მართვე" ქუთაისი - ,,სამგურალი" წყალტუბო 3-1 (1-0)
„მართვე" -
გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, ჯიღლაძე, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე.

მთავარი მწვრთნელი: გელა კუხიანიძე.

„სამგურალი" - .ღონღაძე, ჯღარკავა, ჯიქია, კარკაძე, ჯიმშელეიშვილი, ნიჟარაძე, კოვზაძე, ქაშიბაძე, ნინუა.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ხარაბაძე, ნ.ღონღაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
კახაბერი კერესელიძე.

მსაჯი:
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:
1-0 მამფორია (22'), 2-0 ხინგავა (26'), 3-0 რეხვიაშვილი (37'), 3-1 ღონღაძე (49')


II ტური: 22 ნოემბერი, პარასკევი
1,,სამტრედია" სამტრედია - ,,სამგურალი" წყალტუბო 4-0 (3-0)
„სამტრედია“ - ამაღლობელი, ს. ცხვარაძე, ნანეიშვილი, ლეჟავა, ჯანელიძე, ჩუბინიძე, ა. ცხვარაძე, ტრაპაიძე, რაზმაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ახობაძე, მაჭარაძე, გიგინეიშვილი, ადეიშვილი, ქორიძე, კოპალეიშვილი, დვალიშვილი, ჩაჩუა, გაგუა.
მთავარი მწვრთნელი: ოთარ ზაქარეიშვილი.
მწვრთნელი: ლერი მეგენეიშვილი

„სამგურალი“ - გ. ღონღაძე, ჯღარკავა, ჭულუხაძე, კარკაძე, ჯიმშელეიშვილი, კოვზაძე, თუთბერიძე, ნიჟარაძე, ქაშიბაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ნინუა, ნ. ღონღაძე, ხარაბაძე, ჯიქია.
მთავარი მწვრთნელი: კახაბერი კერესელიძე.

მსაჯი: ბ. ქევანიშვილი.
გოლები: 1-0 ჯანელიძე (1'), 2-0 ჯანელიძე (4'), 3-0 რაზმაძე (10'), ტრაპაიძე (39')

2.,,ქუთაისი" ქუთაისი - ,,მართვე" ქუთაისი 1-2 (0-1)
„ქუთაისი“ - კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოდერიძე, ციბაძე, ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

„მართვე“ -
გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გელა კუხიანიძე.

მსაჯი:
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები: 0-1 ჯავახაძე (25'), 1-1 სუთიძე (44'), 1-2 ჯავახაძე (50')


III ტური: 23 ნოემბერი, შაბათი
1.,,მართვე" ქუთაისი - ,,სამტრედია" სამტრედია 3-1 (3-1)
„მართვე“ - გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გელა კუხიანიძე.

„სამტრედია“ - ახობაძე, ს. ცხვარაძე, ნანეიშვილი, ლეჟავა, ჯანელიძე, ჩუბინიძე, ა. ცხვარაძე, ტრაპაიძე, რაზმაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ამაღლობელი, მაჭარაძე, რევიშვილი, ადეიშვილი, ქორიძე, კოპალეიშვილი, დვალიშვილი, გაგუა, ჩაჩუა.
მთავარი მწვრთნელი: ოთარ ზაქარეიშვილი.
მწვრთნელი: ლერი მეგენეიშვილი.

მსაჯი: მ. კუპატაძე.
გოლები: 1-0 ჭუმბურიძე (2'), 2-0 ხინგავა (3'), 2-1 ტრაპაიძე (15'), 3-1 ჯავახაძე (20')

2.,,სამგურალი" წყალტუბო - ,,ქუთაისი" ქუთაისი 0-6 (0-4)
„სამგურალი" - გ. ღონღაძე, ჯღარკავა, ჭულუხაძე, კარკაძე, ჯიმშელეიშვილი, კოვზაძე, თუთბერიძე, ნიჟარაძე, ქაშიბაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ნინუა, ნ. ღონღაძე, ხარაბაძე, ჯიქია.
მთავარი მწვრთნელი: კახაბერი კერესელიძე.

„ქუთაისი" - კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ნ. ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: გოდერიძე, ციბაძე, რ. ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

მსაჯი: მ. კუპატაძე.
გოლები: 0-1 ნ. ბობოხიძე (7'), 0-2 ნ. ბობოხიძე (10'), 0-3 ცეცხლაძე (15'), 0-4 ცეცხლაძე (20'), 0-5 ცეცხლაძე (47'), 0-6 ნ. ბობოხიძე (48').

ტურნირის ცხრილი

-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ. +
1 „მართვე“ ქუთაისი 3 3 0 0 8-3 +5 9
2 „ქუთაისი" ქუთაისი 3 1 1 1 9-4 +5 4
3 „სამტრედია“ სამტრედია 3 1 1 1 7-5 +2 4
4 „სამგურალი“ წყალტუბო 3 0 0 3 1-13 -12 0

25 ნოემბერი, ორშაბათი
1/2 ფინალი:
1.„ტორპედო" ქუთაისი – „ქუთაისი" ქუთაისი 1-0 (0-0)
„ტორპედო" - მამასახლისი, ყავრელიშვილი, ვარდანიძე, სულაქველიძე, გვენეტაძე, იოსელიანი, კუხალაშვილი, ჩხეტიანი, სარალიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ბრეგაძე, დაუშვილი, ახალაძე, ქაჯაია, გიორგაძე, ხურციძე.
მთავარი მწვრთნელი: რაული ჩიხლაძე

„ქუთაისი"- კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე,ნ. ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: გოდერიძე, ციბაძე, რ.ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

მსაჯი. ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:1-0 კუხალაშვილი (37').

2.„მართვე" ქუთაისი - „ქუთაისი 2011" ქუთაისი 4-3 (1-0)
„მართვე" -
გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბრიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გელა კუხიანიძე.

„ქუთაისი 2011" -
ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგვაძე, ხუჯაძე, ნიქაბაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
კახა გამრეკლიძე.

მსაჯი:
ბ. ქევანიშვილი.
გოლები:
1-0 მამფორია (6'), 2-0 ჯავახაძე (26'), 3-0 ჯავახაძე (30'), 3-1 მგალობლიშვილი (36'), 3-2 დანელია (38'), 4-2 ცინცაძე (47'), 4-3 დიდბარიძე (48').

26 ნოემბერი, სამშაბათი
მე-3 ადგილი: „ქუთაისი" ქუთაისი - „ქუთაისი 2011" ქუთაისი 1-1 (0-0) პენ 3-5
„ქუთაისი“ -
კანდელაკი, სუთიძე, გიგინეიშვილი, პეტრიაშვილი, შენგელია, კაჭარავა, ცეცხლაძე, კაჭახიძე, ნ. ბობოხიძე.
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოდერიძე, ციბაძე, რ. ბობოხიძე, გუმბერიძე, თათელიშვილი, კიკვაძე, კირკიტაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გიორგი ცუცქირიძე.

„ქუთაისი 20011“ - ამბროლაძე, ხერხაძე, ოკუჯავა, თათარაშვილი, ბალანჩივაძე, ჩაკვეტაძე, რევიშვილი, მგალობლიშვილი, დანელია.
შეცვლაზე შევიდნენ: გელენავა, დიდბარიძე, ბრეგვაძე, ხუჯაძე, ნიქაბაძე.
მთავარი მწვრთნელი: კახა გამმრეკლიძე.

მსაჯი: კ. ჭაჭუა.
გოლები: 0-1 თათარაშვილი (28'), 1-1 თათარაშვილი (საკ. კარი 40')

30 ნოემბერი, შაბათი
ფინალი: ტორპედო" ქუთაისი - „მართვე" ქუთაისი 3-1 (0-1)
„ტორპედო" - მამასახლისი, ყავრელიშვილი, ვარდანიძე, სულაქველიძე, გვენეტაძე, ჩხეტიანი, სარალიძე, იოსელიანი, კუხალაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ: ბრეგაძე, ახალაძე, გიორგაძე, დაუშვილი, ფუტკარაძე, ჩიხლაძე, ხურციძე, გელაშვილი, გუმბერიძე.
მთავარი მწვრთნელი: რაული ჩიხლაძე.

„მართვე" - გიგიაძე, ლადუა, გაბრიაძე, ჭუმბურიძე, მამფორია, ჭანკვეტაძე, ქასრაძე, ხინგავა, ჯავახაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ცინცაძე, ფხაკაძე, ყავლაშვილი, რეხვიაშვილი, მიქავა, დანელია, შავაძე, შალამბერიძე, ჭიღლაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გელა კუხიანიძე.

მსაჯი: ბ. ბრეგაძე.
გოლები: 0-1 ჯავახაძე (11'), 1-1 ვარდანიძე (36'), 2-1 კუხალაშვილი (40'), 3-1 ვარდანიძე (45').


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019


75478471 588645338376343 5120145180598468608 n 74680655 451684412424460 4963649964040257536 n

19 ნოემბერს, წყალტუბოში იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა „გივი ნოდიას" სახელობის თასის მე-2 ადგილოსანი U-13 (2006 წ.დ.) შორის ზესტაფონის „ზესტაფონი" (მთავარი მწვრთნელი მალხაზი ღონღაძე) და მე-3 ადგილოსანი ქუთაისის „ქუთაისი" (მთავარი მწვრთნელი გიორგი ცუცქრიძე) რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი თასები მედლები და დიპლომები.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„გურამ ნიშნიანიძის'' სახელობის ტურნირი 2019

76686440 937043739997049 238779552929677312 n 74888340 519266485324498 3782161098644389888 n
15 ნოემბერს, ქუთაისსა და წყალტუბოში სტარტი აიღო „გურამ ნიშნიანიძის" სახელობის ტურნირმა U-13 (2006 წ.დ.) შორის, რომელსაც ორგანიზება გაუკეთა იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის და ქართული ფეხბურთის განვითარების ფონდის სრული დაფინანსებით.
ტურნირში მონაწილეობს 8 გუნდი, რომლებიც გაყოფილნი არიან ორ ჯგუფად (4-4 გუნდი თითოეულ ჯგუფში)

I ჯგუფი „ტორპედოს" ბაზა

I ტური: 15 ნოემბერი, პარასკევი

1.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „მეშახტე" ტყიბული 2-0 (1-0)
„ზესტაფონი" -
სარალიძე, ქურცაძე (გ. კვეტენაძე 54'), ფუტკარაძე, ლ.კვეტენაძე, ტ. ცხადაძე, აბრამიშვილი (დ. ცხადაძე 59'), ს.კვანტიძე (კვინიკაძე 31'), მღარიშვილი, ჭულუხაძე, ლაბაძე, კაპანაძე (რ.კვანტიძე 47').
სათადარიგო შემადგენლობა: ვარდოსანიძე, ნ. ცხადაძე, ფერაძე.
მთავარი მწვრთნელი: მალხაზი ღონღაძე.

„მეშახტე" - კოროშინაძე, შარვაძე, ბოჭორიშვილი, გიგი გაბრიაძე, არაბიძე, ერაძე, გოგა გაბრიაძე, (ჭიჭინაძე 54'), ძაგნიძე (ჭელიშვილი 31'), ცნობილაძე (მარუაშვილი 52'), ა. სოფრომაძე (ქათამაძე 53'), ჯ. სოფრომაძე (დიხამინჯია 55')
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ბოჭორიშვილი
მწვრთნელი: ირაკლი გვენეტაძე

მსაჯები: ბ. ქევანიშვილი, ა. გაგუა, ნ. ლომთაძე.
გაფრთხილება: (51') გოგა გაბრიაძე
გოლები: 1-0 ფუტკარაძე (12'), 2-0 ფუტკარაძე (44')

2.„ტორპედო" ქუთაისი - „იმერეთი" ხონი 3-0 (1-0)
„ტორპედო" - აფრიდონიძე (დვალი 26'), ჯავახაძე, ბერძენაძე, ყურაშვილი, (ბილისეიშვილი 44'), ცეცხლაძე, გოგსაძე (იობიძე 40'), ცუხიშვილი, გურეშიძე (ხათრიძე 40'), ქიმუცაძე, სალდაძე, გრძელიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა:
კუპრაშვილი, პაიკიძე, ჯიხვაშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: კახა ლიპარტიანი.

„იმერეთი“ - კიკალიშვილი, ქობალია (კაკაბაძე 42'), მელაძე, ტოფოძე, ფუტკარაძე, ხაჭაპურიძე, მეძველია, მანდარია, რუხაძე, გოგინავა, ავალიანი (სახტაძე 51')
სათადარიგო შემადგენლობა:ონიანი, კოპალიანი, წულაია, დავითულიანი.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ხაზარაძე

მსაჯები:
ბ. ქევანიშვილი, ა. გაგუა, ნ. ლომთაძე.
გოლები:1-0 გოგსაძე (15'), 2-0 ცუხიშვილი (41'), 3-0 ცუხიშვილი (52').

I
Iტური: 16 ნოემბერი, შაბათი
1.„ტორპედო" ქუთაისი - „ზესტაფონი" ზესტაფონი 1-1 (1-1)
„ტორპედო“ -
კოპალიანი, ჯავახაძე, ბერძენაძე, ყურაშვილი, ცეცხლაძე, გოგსაძე, ცუხიშვილი, ქიმუცაძე, გურეშიძე, სალდაძე, გრძელიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: კუპრაშვილი, მირცხულავა, მუმლაძე, ჯიხვაშვილი, ბილისეიშვილი, იობიძე, დვალი.
მთავარი მწვრთნელი: კახა ლიპარტიანი.

„ზესტაფონი“ - სარალიძე, ქურცაძე, ფუტკარაძე, ლ. კვეტენაძე, ტ. ცხადაძე, ს. კვანტიძე, აბრამიშვილი, მღარიშვილი, კაპანაძე, კვინიკაძე, ლაბაძე (ჭულუხაძე 50')
სათადარიგო შემადგენლობა: გ. კვეტენაძე, მჭედლიძე, ჭულუხაძე, კახნიაშვილი, ვარდოსანიძე, რ. კვანტიძე, ნ. ცხადაძე
მთავარი მწვრთნელი: მალხაზი ღონღაძე.

მსაჯები:
მ. გოგიშვილი, ა. გაგუა, ნ. ლომთაძე.
გოლები: 1-0 სალდაძე (11'), 1-1 აბრამიშვილი (22')

2.„იმერეთი" ხონი - „მეშახტე" ტყიბული 2-1 (0-0)
„იმერეთი“ -
კიკალიშვილი, ქობალია, მელაძე, გოფოძე, ხაჭაპურიძე (კოპალიანი 43'), მეძველია, ფუტკარაძე, მანდარია (კაკაბაძე 39'), რუხაძე, გოგინავა (ონიანი 45'), ავალიანი.
სათადარიგო შემადგენლობა: ბახტაძე, ლეთოდიანი, წულაია, ჩარგეიშვილი.
მთავარი მწვრთნელი:
რომანი კაკაურიძე.


„მეშახტე“ -
გოგა გაბრიაძე, შარვაძე, გიგი გაბრიაძე, არაბიძე, ცნობილაძე, ძაგნიძე, ერაძე, ა. სოფრომაძე, ჯ. სოფრომაძე, დიხამინჯია, ჭიჭინაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა:
ჭელიშვილი, ენუქიძე, კოროშინაძე, ბოჭორიშვილი, ობოლაძე.

მთავარი მწვრთნელი: გია ქარქაშაძე

მსაჯები:
მ. გოგიშვილი, ნ. ლომთაძე, ა. გაგუა
გაფრთხილება:
კოპალიანი (50')
გოლები:
1-0 ავალიანი (38'), 2-0 მეძველია (45'), 2-1 ა. სოფრომაძე (48').

III ტური: 17 ნოემბერი, კვირა
1.„მეშახტე" ტყიბული - „ტორპედო" ქუთაისი 1-3 (1-0)
„მეშახტე" -
ობოლაძე, შარვაძე, გაბრიაძე, არაბიძე (ჭელიშვილი 31'), ცნობილაძე, ძაგნიძე, ბოჭორიშვილი (კოროშინაძე 31'), ერაძე, ა სოფრომაძე, ჯ. სოფრომაძე, დიხამინჯია.
სათადარიგო შემადგენლობა:
ჭიჭინაძე, ენუქიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გია ქარქაშაძე.

„ტორპედო" -
კოპალიანი, მირცხულავა, ბერძენაძე, ყურაშვილი (სალდაძე 36'), გურეშიძე, მუმლაძე (გოგსაძე 31'), ხათრიძე (ცეცხლაძე 52'), იობიძე, მაღლაკელიძე, კუპრაშვილი, ჯიხვაშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა:
ბილისეიშვილი, გრძელიძე, ჯავახაძე, ცუხიშვილი.
მთავარი მწვრთნელი:
კახა ლიპარტიანი.
მწვრთნელი:
თამაზი ლიპარტიანი

მსაჯები:
ბ. ბრეგაძე, ი. კაკაბაძე, მ. კუპატაძე.
გოლები:
1-0 ერაძე (23'), 1-1 სალდაძე (44'), 1-2 გურეშიძე (51'), 1-3 გოგსაძე (53')


2.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „იმერეთი" ხონი 4-0 (1-0)
„ზესტაფონი" - სარალიძე, ქურცაძე, ფუტკარაძე, ლ. კვეტენაძე (ცხადაძე 31'), ცხადაძე, აბრამიშვილი, ს.კვანტიძე (კახნიაშვილი 31'), მღარიშვილი, ჭულუხაძე (ვარდოსანიძე 52'), ლაბაძე, კაპანაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: გ. კვეტენაძე, რ. კვანტიძე, კვინიკაძე, მჭედლიძე.
მთავარი მწვრთნელი: მალხაზი ღონღაძე.

„იმერეთი" - კიკალიშვილი, ქობალია, მელაძე (ლეთოდიანი 31'), გოფოძე, ხაჭაპურიძე (ჩარგეიშვილი 31'), მეძველია, ფუტკარაძე (ბახტაძე 43'), მანდარია, რუხაძე, გოგინავა, ავალიანი.
სათადარიგო შემადგენლობა: კაკაბაძე, კოპალიანი, ონიანი, წულაია.
მთავარი მწვრთნელი: რომანი კაკაურიძე.

მსაჯები: ბ. ბრეგაძე, ი. კაკაბაძე, მ. კუპატაძე.
გაფრთხილება: მეძველია (40'), გოფოძე (47')
გოლები: 1-0 კახნიაშვილი (40'), 2-0 აბრამიშვილი (28'), 3-0 აბრამიშვილი (40'), 4-0 აბრამიშვილი (47').

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ. +
1 „ზესტაფონი“ ზესტაფონი 3 2 1 0 7-1 +6 7
2 „ტორპედო“ ქუთაისი 3 2 1 0 7-2 +5 7
3 „იმერეთი“ ხონი 3 1 0 2 2-8 -6 3
4 „მეშახტე“ ტყიბული 3 0 0 3 2-7 -5 0

II ჯგუფი ქ. წყალტუბო
I ტური: 15 ნოემბერი, პარასკევი

1.„ქუთაისი" ქუთაისი - „სამტრედია" სამტრედია 3-1 (2-0)
„ქუთაისი" - სულაქველიძე, გიორგაძე, სილაგაძე, ტყეშელაშვილი, კაპანაძე, მეშველიანი (ც. ცნობილაძე 31'), რუხაძე, დათიაშვილი, ცეცხლაძე, ჯიშკარიანი, მესხი (ჩეჩელაშვილი 31').
სათადარიგო შემადგენლობა: წკაპლაძე, ჟორჟოლიანი, დეისაძე, ქვარიანი, ი. ცნობილაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე

„სამტრედია" - მეფარიშვილი, მხეიძე, ზაქარიაძე (ბ. ნიკოლეიშვილი 22'), შარაშენიძე, გაგუა (ხოტივარი 31'), თევზაძე, დიასამიძე (დ. ნიკოლეიშვილი 31'), კუჭავა, ბაკურაძე, გოგელია, ბელთაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: ვაშალომიძე, მიქელთაძე, შუბლაძე, კოხრეიძე.
მთავარი მწვრთნელი: ნიკოლოზ ჭიქაშუა.
მწვრთნელი: ვლადიმერ ქანთარია

მსაჯები: კ. ჭაჭუა, ნ. ფურცხვანიძე, ლ. ჩორგოლაშვილი.
გაფრთხილება: (45') დათიაშვილი
გოლები: 1-0 რუხაძე (22'), 2-0 ტყეშელაშვილი (29'), 3-0 დათიაშვილი (45'), 3-1 ბელთაძე (56').

2.„მართვე" ქუთაისი - „ტორპედო 2" ქუთაისი 3-0 (1-0)
„მართვე"
- ბოჭორიშვილი (კოპალიანი 35'), ხეცურიანი, გაგოშიძე (სურამელი 31'), ბრეგვაძე, ნიშნიანიძე (მეტონიძე 35'), სიორდია, ბარდაველიძე, გუჯაბიძე, ბზიკაძე, ჯუგუტია, ქობელოვი.
სათადარიგო შემადგენლობა: ბეშკენაძე, ჯანხოთელი, ლეკვეიშვილი, ახვლედიანი.
მთავარი მწვრთნელი: მამუკა ჯავახაძე.

„ტორპედო 2" - კინწურაშვილი, დევიძე (კლდიაშვილი 38'), ტვილდიანი, ტოფაძე, ბერძენაძე (თუთბერიძე 42'), ბენდელიანი, ჯიშკარიანი, პატარიძე (ვაშაკიძე 35'), ხვადაგიანი (თევდორაძე 27') ფესტვენიძე (ფხაკაძე 35'), რეხვიაშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა: ვეკუა, ქებულაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
ალექსანდრე კვერნაძე.


მსაჯები: კ. ჭაჭუა, ნ. ფურცხვანიძე, ლ. ჩორგოლაშვილი.
გოლები:1-0 ბზიკაძე (14'), 2-0 სურამელი (34'), 3-0 ტვილდიანი (საკ. კარი 43'),

II ტური: 16 ნოემბერი, შაბათი
1.„ქუთაისი" ქუთაისი - „მართვე" ქუთაისი 1-1 (1-1)
„ქუთაისი“
- სულაქველიძე, კაპანაძე, ტყეშელაშვილი, სილაგაძე, გიორგაძე (წკეპლაძე31'), მეშველიანი, ჯიშკარიანი, (ქვარიანი31'), რუხაძე, დათიაშვილი (ჟორჟოლიანი 40'), ცეცხლაძე, მესხი.
სათადარიგო შემადგენლობა: ი. ცნობილაძე, ც. ცნობილაძე, ჩეჩელაშვილი, დეისაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

„მართვე“ - ბოჭორიშვილი, ბზიკაძე, ხურციძე, გაგოშიძე, ნიშნიანიძე, ჯუმუტია, ბარდაველიძე, სიორდია, გოლეთიანი, ქობელოვი, ახვლედიანი,.
სათადარიგო შემადგენლობა: კოპალიანი, ბეშკენაძე, ბრეგვაძე, ხეცურიანი, სურამელი, მეტონიძე, ლეკვეიშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: მამუკა ჯავახაძე.

მსაჯები: კ. ჭაჭუა, ბ. ახვლედიანი, ლ. ჩორგოლაშვილი.
გოლები: 0-1 ქობულოვი (1'). 1-1 ტყეშელაშვილი (15')

2.„სამტრედია" სამტრედია - „ტორპედო2" ქუთაისი1-1 (1-0)
„სამტრედია“ -
მეფარიშვილი, მხეიძე, ზაქრაძე, შარაშენიძე (კოხრეიძე 50'), გაგუა, თევზაძე (ხოტივარი 44'), დიასამიძე, კუჭავა (მიქელთაძე 31'), ბაკურაძე, გოგელია (ნიკოლეიშვილი 31') ბელთაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა:
ვაშალომიძე, შუბლაძე, შენგელია.
მთავარი მწვრთნელი: ვლადიმერ ქანთარია.

„ტორპედო2“ -
კინწურაშვილი, კლდიაშვილი, ტვილდიანი (ახრახაძე 22'), ბენდელიანი, ტოფაძე (თევდორაძე 31'),ჯიშკარიანი, რეხვიაშვილი, ფხაკაძე, პატარიძე (ხვადაგიანი 31'), ფესტვენიძე, ქებულაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა:
დევიძე, ვეკუა, ვაშაკიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
ალეკო კვერნაძე.

მსაჯები:
კ. ჭაჭუა, ბ. ახვლედიანი, ლ.ჩორგოლაშვილი.
გოლები:
1-0 ბელთაძე (25') 1-1 რეხვიაშვილი (44').

III ტური: 17 ნოემბერი, კვირა

1.„მართვე" ქუთაისი - „სამტრედია" სამტრედია
5-1 (2-0)
„მართვე" - ბოჭორიშვილი (კოპალიანი 48'), ბზიკაძე, ხურციძე, გაგოშიძე (ბრეგაძე 38'), ნიშნიანიძე, სიორდია, ბარდაველიძე (მეტონიძე 45'), ჯუმუტია, ახვლედიანი (ხეცურიანი 35'), გოლეთიანი (სურამელი 42'), ქობულოვი.
სათადარიგო შემადგენლობა: ბეშკენაძე, გუჯაბიძე.
მთავარი მწვრთნელი: მამუკა ჯავახაძე.

„სამტრედია" - მეფარიშვილი (მოწყობილი 57'), ზაქარიაძე, შარაშენიძე, გაგუა, თევზაძე. დიასამიძე, კუჭავა (შუბლაძე 42'), ბაკურაძე (ნიკოლეიშვილი 42'), ვაშალომიძე (ხოტივარი 31'), ბელთაძე (კოხრეიძე 45'), მიქელთაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: ნიკოლეიშვილი, შენგელია.
მთავარი მწვრთნელი: ნიკოლოზ ჭიქაშუა.

მსაჯები: ბ. ქევანიშვილი, გ. რუსიშვილი, ნ. ფურცხვანიძე.
გოლები: 1-0 გოლეთიანი (25'), 2-0 ბარდაველიძე (30'), 3-0 ქობულოვი (39'), 4-0 ბზიკაძე (42'), 4-1 გაგუა (54'), 5-1 ჯუმუტია (59')

2.„ტორპედო 2" ქუთაისი - „ქუთაისი" ქუთაისი 0-2 (0-1)
„ტორპედო 2" - კინწურაშვილი, დევიძე, ხვადაგიანი, ბედნელიანი, ჯიშკარიანი (ქებულაძე 35'), რეხვიაშვილი, ფესტვენიძე (ვაშაკიძე (31'), ბერძენაძე (ვეკუა 41'), თევდორაძე, ტოფაძე, ფხაკაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: პატარიძე, ტვილდიანი.
მთავარი მწვრთნელი: ალეკო კვერნაძე.

„ქუთაისი" - სულაქველიძე, კაპანაძე (ჟორჟოლიანი 37'), ტყეშელაშვილი, სილაგაძე, გიორგაძე, მეშველიანი (დეისაძე 34'), რუხაძე, წკეპლაძე (ი. ცნობილაძე 45'), დათიაშვილი, ჯიშკარიანი, ჩეჩელაშვილი (ქვარიანი 32')
სათადარიგო შემადგენლობა: ც. ცნობილაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე.

მსაჯები: ბ. ქევანიშვილი, გ. რუსიშვილი, ნ. ლომთაძე.
გოლები: 0-1 რუხაძე (27'), 0-2 რუხაძე (36')

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ. +
1 „მართვე“ ქუთაისი
3 2 1 0 9-2 +7 7
2 „ქუთაისი“ ქუთაისი 3 2 1 0 6-2 +4 7
3 ,,ტორპედო" ქუთაისი
3 0 1 2 1-6 -5 1
4 „სამტრედია“ სამტრედია 3 0 1 2 3-9 -6 1

19 ნოემბერი, სამშაბათი
1/2 ფინალი:

1.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „ქუთაისი" ქუთაისი 2-0 (1-0)
„ზესტაფონი" - სარალიძე, ქურცაძე (გ. კვენეტაძე 58'), ფუტკარაძე, ლ.კვეტენაძე, ტ. ცხადაძე, აბრამიშვილი (ჭულუხაძე 52'),ს. კვანტიძე, მღარიშვილი, კვინიკაძე, კაპანაძე (ვარდოსანიძე 60'),რ. კვანტიძე (ცხადაძე 59'),
სათადარიგო შემადგენლობა: მჭედლიძე, დ. ცხადაძე, კახნიაშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: მალხაზი ღონღაძე

„ქუთაისი" - სულაქველიძე, კაპანაძე (ქვარიანი 42'), ტყეშელაშვილი, სილაგაძე (დეისაძე 49'),გიორგაძე, მეშველიანი
(ც. ცნობილაძე 49'), რუხაძე, ცეცხლაძე (ი. ცნობილაძე), დათიაშვილი, ჯიშკარიანი (ჟორჟოლიანი 49'), ჩეჩელაშვილი (წკეპლაძე 30').

სათადარიგო შემადგენლობა: მესხი.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი ცუცქირიძე

მსაჯები: კ. სადილიანი, მ. კუპატაძე, ა. თავაძე.
გოლები: 1-0 აბრამიშვილი (1'), 2-0 ტყეშელაშვილი (საკ. კარი 40')

2.„მართვე" ქუთაისი - „ტორპედო" ქუთაისი 0-0 (0-0) პენ 4-5
„მართვე" - ბოჭორიშვილი, ბზიკაძე (ხეცურიანი 55'), ხურციძე, გაგოშიძე, ნიშნიანიძე, ჯუმუტია, ბარდაველიძე, სიორდია, გოლეთიანი, ქობულოვი (ბრეგაძე 46'), ახვლედიანი.
სათადარიგო შემადგენლობა: კოპალიანი, თედორაძე, მეტონიძე, სურამელი, ლეკვეიშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: მამუკა ჯავახაძე.

„ტორპედო" - კოპალიანი, ჯავახაძე, ბერძენაძე, ყურაშვილი, ცეცხლაძე, გოგსაძე, ცუხიშვილი, ქიმუცაძე, გურეშიძე, სალდაძე, გრძელიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: კუპრაშვილი, მირცხულავა, მუმლაძე, ბილისეიშვილი, მაღლაკელიძე, ბობოხიძე, პაიკიძე.
მთავარი მწვრთნელი: კახა ლიპარტიანი

მსაჯები: კ. სადილიანი, მ. კუპატაძე, ა. თავაძე.

20 ნოემბერი, ოთხშაბათი
მე-3 ადგილი:
„ქუთაისი" ქუთაისი - „მართვე" ქუთაისი 2-0 (0-0)
„ქუთაისი" -
სულაქველიძე, კაპანაძე, ტყეშელაშვილი, სილაგაძე, გიორგაძე, მეშველიანი, რუხაძე, წკეპლაძე (ჩეჩელაშვილი 44'), დათიაშვილი, ჯიშკარიანი, მესხი.
სათადარიგო შემადგენლობა: ქვარიანი, ი. ცნობილაძე, დეისაძე, ც. ცნობილაძე, ჟორჟოლიანი, ცეცხლაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გიორგი ცუცქირიძე.

„მართვე" -
ბოჭორიშვილი, ბზიკაძე, ხურციძე, გაგოშიძე (თედორაძე 36'), ნიშნიანიძე (ბრეგვაძე 31') ჯუმუტია, ბარდაველიძე, სიორდია, გოლეთიანი (ბეშკენაძე 45'), ახვლედიანი, ქობულოვი (ხეცურიანი 31').
სათადარიგო შემადგენლობა:
კოპალიანი, სურამელი, მეტონიძე.
მთავარი მწვრთნელი:
მამუკა ჯავახაძე.

მსაჯები:
ბ. ბრეგაძე, კ. სადილიანი, მ. კუპატაძე.
გაფრთხილება: ბოჭორიშვილი (25')
გოლები:
1-0 რუხაძე (40'), 2-0 ტყეშელაშვილი (56')

30 ნოემბერი, შაბათი
ფინალი:„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „ტორპედო" ქუთაისი 0-2 (0-1)
„ზესტაფონი" - სარალიძე, ქურცაძე, ფუტკარაძე, ლ. კვეტენაძე, ტ.ცხადაძე (ჭულუხაძე 35'), აბრამიშვილი, კვანტიძე, მღარიშვილი, კაპანაძე (კახნიაშვილი 18'), კვინიკაძე (ნ. ცხადაძე 30'), რ. კვანტიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: გ. კვენეტაძე, მჭედლიძე, დ. ცხადაძე, ვარდოსანიძე. :
მთავარი მწვრთნელი: მალხაზი ღონღაძე.
მწვრთნელი: მათე მუმლაძე.

„ტორპედო" - კოპალიანი, ჯავახაძე, ბერძენაძე, ყურაშვილი (მირცხულავა 25'), ცეცხლაძე (კუპრაშვილიი 36'), გოგსაძე, ცუხიშვილი, ქიმუცაძე (მაღლაკელიძე 55'), გურეშიძე (ბილისეიშვილი 31'), სალდაძე, გრძელიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: პაიკიძე, ბობოხიძე, აფრიდონიძე.
მთავარი მწვრთნელი: კახა ლიპარტიანი.

მსაჯები: ბ. ბრეგაძე, ნ. ფურცხვანიძე, გ. რუსიშვილი.
გოლები: 0-1 გოგსაძე (3'), 0-2 გოგსაძე (30')

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019

74266008 480870449198025 1346136359378616320 n 75316028 559935184808290 4242383972740366336 n

გუშინ, 14 ნოემბერს წყალტუბოში იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ დააჯილდოვა „რამაზ შენგელიას" სახელობის თასის გამარჯვებული U-17 (2002 წ.დ.) შორის წყალტუბოს „სამგურალი"-ს (მთავარი მწვრთნელი პ. კოპალიანი) და „ჯუმბერ ხაჟალიას" სახელობის თასის გამარჯვებული U-15 (2004 წ.დ.) შორის წყალტუბოს „სამგურალი"-ს (მთავარი მწვრთნელი ტ. კვატაშიძე) ასაკობრივი გუნდები.

შესაბამისი თასები მედლები და დიპლომები ორივე გუნდს გადასცა ირფფ-ს პრეზიდენტმა დავით რუხაძემ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

იმერეთის ღია ჩემპიონატი 2019

75552866 1824137514396595 6160275277734739968 n 73390770 459522091338323 1866686752136101888 n

ა.წ. 13 ნოემბერს იმერეთის რეგიონალურმა ფეხბურთის ფედერაციამ ქუთაისის „ტორპედო"-ს საწვრთნელ ბაზაზე დააჯილდოვა „როინ კვასხვაძის“ სახელობის თასის გამარჯვებული U-14 (2005 წ.დ.) შორის „ტორპედო" ქუთაისი (მთ.მწვრთნელი მ. ხუნდაძე, მწვრთნელი. ნ. კვასხვაძე) და მე-3 ადგილოსანი საჩხერეს „მართვე"
(მთ. მწვრთნელი ჯ. მიქაძე, მწვრთნელი. ე. ტალახაძე)

პირველ ადგილოსანს თასი, მედლები და დიპლომები გადასცა როინ კვასხვაძის შვილისშვილმა ქუთაისის „ტორპედო"-ს კაპიტანმა და საქართველოს ნაკრების წევრმა როინ კვასხვაძემ, ხოლო მე-3 ადგილოსანს, აგრეთვე შესაბამისი თასი, მედლები და დიპლომები როინ კვასხვაძის მეორე შვილიშვილმა ნიკო კვასხვაძემ.
ამის შემდეგ, ირფფ-მ დააჯილდოვა „გივი ნოდიას" სახელობის თასის გამარჯვებული U-13 (2006 წ.დ.) შორის ქუთაისის „ტორპედო" (მთ. მწვრთნელი. კ. ლიპარტიანი,მწვრთნელი, თ.ლიპარტიანი), რომლებსაც თასი და შესაბამისი მედლები და დიპლომები გადასცა ირფფ-ს პრეზიდენტმა დავით რუხაძემ.
ასევე, დაჯილდოვდნენ „გარი სორდიას" სახელობის თასის მე-2 ადგილოსანი U-12 (2007 წ.დ.) შორის ქუთაისის „ტორპედო-1" (მთ. მწვრთნელი. ა. კვერნაძე) და მე-3 ადგილოსანი ქუთაისის „ტორპედო-3" (მთ. მწვრთნელი რ. ჩიხლაძე), რომლებსაც გადაეცათ შესაბამისი თასები, მედლები და დიპლომები.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„ზაურ ლორთქიფანიძის” სახელობის ტურნირი 2019

ვდებ

10 ნოემბერს დასრულდა „ზაურ ლორთქიფანიძის" სახელობის ტურნირი 2004 წ.დ. შორის.

მე-3 ადგილი დაისაკუთრა საჩხერეს „მართვე"-მ, რომელმაც ანგარიშით 4-1 დაამარცხა ქუთაისის „ტორპედო"-ს თანატოლები.
ამის შემდეგ გაიმართა ფინალური შეხვედრა, სადაც ქუთაისის „მართვე" დაუპირისპირდა წყალტუბოს „სამგურალ"-ს. დაძაბული შეხვედრა დასრულდა მინიმალური ანგარიშით 1-0 ქუთაისის „მართვე"-ს (მთ. მწვრთნელი - გიორგი გაბიჩვაძე) გამარჯვებით, რომელიც გახდა „ზაურ ლორთქიფანიძის" სახელობის ტურნირის გამარჯვებული.

ფინალურ შეხვედრას ესწრებოდნენ: ვანის მუნიციპალიტეტის მერი ბ-ნი ალეკო გოგორიშვილი, ვანის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე ბ-ნი ალექსანდრე ლილუაშვილი, ვანის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ბ-ნი გოჩა ჭუბაბრია, ზაურ ლორთქიფანიძის შვილი ბ-ნი დავით ლორთქიფანიძე, ირფფ-ს პრეზიდენტი ბ-ნი დავით რუხაძე, „სულორი" ვანის ვეტერანი ფეხბურთელები ბატონები: თემურ ავალიანი, ლაშა ბუბაშვილი, აჩიკო კორძაძე, ჯიმშერ ვერულაშვილი, აჩიკო კოხრეიძე, ოთარ ლორთქიფანიძე, თბილისის „დინამო"-ს ვეტერანი ფეხბურთლები ბატონები: რევაზ ძოძუაშვილი, მანუჩარ მაჩაიძე, ლევან ნოდია, ვაჟა ჟვანია, გრიგოლ ცაავა, თემურ ჩხაიძე, გოჩა ჯოხაძე, გიგლა იმნაძე, ანზორ გაბიტაშვილი და სხვები; რომლებმაც შემდეგ მიიღეს მონაწილეობა გამორჩეული ფეხბურთელების დაჯილდოვების ცერემონიაში.

საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის თავმჯდომარის (ბ-ნი ლერი ხაბელოვი) ინიციატივით ტურნირის ორგანიზებაში აქტიური ჩართულობისათვის პრიზები (საქართველოს ოლიმპიური ორტომეული) გადაეცა:

1.დათო რუხაძეს - ირფფ-ს პრეზიდენტი.
2.ალეკო გოგორიშვილს - ვანის მუნიციპალიტეტის მერი.
3.ალექსანდრე ლულუაშვილს - ვანის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე.
4.გოჩა ჭუბაბრიას - ვანის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე.

ტურნირის გამორჩეული ფეხბურთლები:

1.ტურნირის აღმოჩენა - ლუკა ჭეიშვილი („მართვე" ქუთაისი) - პრიზი გადასცა ალეკო გოგორიშვილმა.
2.მაყურებლის სიმპათია - საბა ლორთქიფანიძე („სულორი„ ვანი) - პრიზი გადასცა თემურ ჩხაიძემ.
3.საუკეთესო მეკარე - ლუკა ციმაკურიძე („მართვე“ საჩხერე) - პრიზი გადასცა გიგლა იმნაძემ.
4.საუკეთესო მცველი - ამირან კეთილაძე („სამგურალი“ წყალტუბო) - პრიზი გადასცა რეზო ძოძუაშვილმა.
5.საუკეთესო ნახევარმცველი - ამირან ხუჯაძე („მართვე“ ქუთაისი) - პრიზი გადასცა მანუჩარ მაჩაიძემ.
6.საუკეთესო თავდამსხმელი - ლუკა სიორდია („ტორპედო“ ქუთაისი) - პრიზი გადასცა გრიგოლ ცაავამ.
7.ტექნიკური ფეხბურთელი - ლუკა ლორთქიფანიძე („სულორი“ ვანი) - პრიზი გადასცა გოჩა ჯოხაძემ.
8.ბომბარდირი - ლუკა კაციტაძე („მართვე“ საჩხერე) - პრიზი გადასცა ლევან ნოდიამ.
9.საუკეთესო ფეხბურთელი - გაგა ჯიმშელეიშვილი („სამგურალი" წყალტუბო) - პრიზი გადასცა დავით რუხაძემ.
10.დათო ლორთქიფანიძის დაწესებული პრიზი - ავთო მეფარიშვილი („სულორი" ვანი) - პრიზი გადასცა დავით ლორთქიფანიძემ.

„ზაურ ლორთქიფანიძის“ სახელობის ტურნირის პრიზიორები:

I ადგილი - „მართვე“ ქუთაისი (მწვრთნელი გ. გაბიჩვაძე) - პრიზი გადასცა დათო ლორთქიფანიძემ და დათო რუხაძემ.

II ადგილი - „სამგურალი“ წყალტუბო (მწვრთნელი სოსო ბზიკაძე, პაატა კოპალიანი) - პრიზი გადასცა ვაჟა ჟვანია, ანზორ გაბიტაშვილი.

III ადგილი - „მართვე“ საჩხერე (მწვრთნელი ჯონი მიქაძე, ელგიზი ტალახაძე) - პრიზი გადასცა აჩიკო კორძაძე, ოთარ ლორთქიფანიძე.

დაჯილდოების ცერემონიალის დასრულების შემდეგ ვანში „გრიგოლ ნიკოლეიშვილის" სახელობის სტადიონზე გაიმართა ამხანაგური შეხვედრა თბილისის „დინამო"-ს და ვანის „სულორი"-ს ვეტერან ფეხბურთელთა შორის, რომელიც დასრულდა ფრედ 3-3.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„ზაურ ლორთქიფანიძის“ სახელობის ტურნირი 2019

71810263 553794765427447 4023124706868592640 n 72370756 2485367991752869 5245931720292696064 n

11 ოქტომბერს, ვანის მუნიციპალიტეტის სოფელ სალხინოს „ზაურ ლორთქიფანიძის" სახელობის სტადიონზე გაიხსნა ზაურ ლორთქიფანიძის ხსოვნისადმი მიძღვნილი მე-2 ტრადიციული ტურნირი 2004 წ.დ შორის. ტურნირში მონაწილეობს ექვსი გუნდი, რომლებიც დაყოფილი არიან ორ ჯგუფად (3-3 გუნდი თითოეულ ჯგუფში).

ტურნირის მონაწილეებს მიესალმნენ ზაურ ლორთქიფანიძის შვილი, ბატონი დავით ლორთქიფანიძე, ვანის მუნიციპალიტეტის მერი, ბატონი ალექსანდრე გოგორიშვილი, იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი, ბატონი დავით რუხაძე, ვეტერანი ფეხბურთელები - ბატონი თემურ ავალიანი, ბატონი ლაშა ბუბაშვილი და სხვები. მათ თავიანთ გამოსვლებში აღნიშნეს, რომ ბატონი ზაურ ლორთქიფანიძე იყო საქართველოს სპორტის დამსახურებული მოღვაწე, ღირსების ორდენის კავალერი, მე-20 საუკუნის 50/60 წლების ვანის „სულორი"-ს , სამტრედიის „ლოკომოტივი"-ს, ხობის „კოლხეთი"-სა და თბილისის „დინამო"-ს დუბლების ფეხბურთელი.
ასევე აღნიშნეს, რომ ასეთი ტურნირების ჩატარების მიზანია ვეტერანი ფეხბურთელების სახელის უკვდავყოფა და პატივგება.
ცერემონიის დასრულებისთანავე გაიმართა ტურნირის პირველი შეხვედრა: „მართვე" ქუთაისი – „სამგურალი" წყალტუბო 1-2

I ჯგუფი

I ტური: 11 ოქტომბერი, პარასკევი

1.„მართვე" ქუთაისი – „სამგურალი" წყალტუბო 1-2 (0-0)
„მართვე" -
ამაღლობელი, ბაქრაძე, კირთაძე, ნ. არეშიძე, გუბელაძე, გ. არეშიძე, სალაძე, კაციტაძე (გაბრიჭიძე 62') ღვიტიძე (ფერაძე 65'), დეისაძე, ხუჯაძე (ჭეიშვილი 45').
სათადარიგო შემადგენლობა: მხეცაძე, ნინიძე, თოფურია, ხუჯაძე.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი გაბიჩვაძე.

„სამგურალი"
- აბზიანიძე, ტვილდიანი, კეთილაძე, ფანცხავა, ჩიტაია, ჯალაღანია (გოგრიჭიანი 52'), ჯიმშელეიშვილი, კვატაშიძე, ჯიქია, შვანგირაძე, აბესალაშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა: უგრეხელიძე, ქუთათელაძე, ჭეიშვილი, გუბელაძე, ჩირგაძე, ყურაშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: პაატა კოპალიანი.

მსაჯები:
ვ. რუხაია, ნ. ლომთაძე, ა. გაგუა.
გოლები: 0-1 ჯიქია (61'), 0-2 გოგრიჭიანი (65'), 1-2 ფერაძე (70').

2.„სულორი" ვანი – ისვენებს

II ტური: 18 ოქტომბერი, პარასკევი

1.„სულორი" ვანი – „მართვე" ქუთაისი 2-4 (0-3)
„სულორი" - მეფარიშვილი, მხეიძე, ცხადაშვილი, დიასამიძე, ძიგრაშვილი, რ. თათვიძე, ლ. ლორთქიფანიძე,
გ. ლორთქიფანიძე, ოქროპილაშვილი, ბელთაძე, მჟავანაძე.

სათადარიგო შემადგენლობა: ჯიჯუა, შენგელია, ბოლქვაძე, ცხვარაძე, ა. თათვიძე,
მთავარი მწვრთნელი: კობა ლორთქიფანიძე.

„მართვე" - ამაღლობელი, ბაქრაძე, კირთაძე, ნ. არეშიძე, გუბელაძე, გ. არეშიძე, სალაძე, კაციტაძე, ხუჯაძე, ღვიტიძე,
გ. ჭეიშვილი.

სათადარიგო შემადგნელობა: ლ. ჭეიშვილი, მხეცაძე, ფერაძე, გაბრიჭიძე, ნინიძე, დეისაძე, თოფურია.
მთავარი მწვრთნელი: გიორგი გაბიჩვაძე.

მსაჯები: მ. გოგიშვილი, ნ. ლომთაძე, ა. გაგუა.
გოლები: 0-1 ხუჯაძე (17'), 0-2 გ. არეშიძე (30'), 0-3 ღვიტიძე (35'), 1-3 რ. თათვიძე (45'), 2-3 ლ. ლორთქიფანიძე (55'), 2-4 ხუჯაძე (63').

2.„სამგურალი" წყალტუბო - ისვენებს

III ტური: 24 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

1.„სამგურალი" წყალტუბო – ,,სულორი" ვანი 0-1 (0-0)
„სამგურალი" - აბზიანიძე, გოგრიჭიანი, ტვილდიანი, ფანცხავა, ჩიტაია (აბესალაშვილი 55'), ჯალაღონია, ჯიქია (ჯიმშელეიშვილი 55'), კეთილაძე, კვატაშიძე (ჩირგაძე 40'), ჭეიშვილი, ყურაშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა: უგრეხელიძე, გუბელაძე, ქუთათელაძე, შვანგირაძე,.
მთავარი მწვრთნელი: პაატა კოპალიანი

„სულორი“ - მეფარიშვილი, ასლანიშვილი, ჩხეტიანი, გ, ცხადაშვილი, თათვიძე, მჟავანაძე (ბოლქვაძე 61'), ოქროპილაშვილი, ძიგრაშვილი, გ. ლორთქიფანიძე, ლ. ლორთქიფანიძე, ს. ლორთქიფანიძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: ცხვარაძე, ბიბილეიშვილი, ვარაშანიძე, ჯოჯუა, ვაშაყმაძე, ა.ცხადაშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: კობა ლორთქიფანიძე.

მსაჯები: მ. გოგიშვილი, ა. გაგუა, ნ. ლომთაძე.
გაფრთხილება: (20') ჯიქია, (38') კეთილაძე, (62') ასლანიშვილი.
გოლები: 0-1 ჩხეტიანი (48').

2.„მართვე" საჩხერე– ისვენებს

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1
„მართვე" ქუთაისი 2 1 0 1 5-4
+1 3
2 „სამგურალი" წყალტუბო 2 1 0 1 2-2 0 3
3 „სულორი" ვანი 2 1 0 1 3-4 -1 3

II ჯგუფი
I ტური: 18 ოქტომბერი, პარასკევი

1.„მართვე" საჩხერე – „ტორპედო" ქუთაისი 1-2 (0-0)
„მართვე" - ციმაკურიძე, გ. ჭიღლაძე, გრძელიშვილი, კაპანაძე, წერეთელი, გაბრიჭიძე, ხარშილაძე, ტაბატაძე, ფ. აბრამიშვილი, სხირტლაძე, ბიწაძე.
სათადარიგო შემადგნელობა:
შუბითიძე, ხარაიშვილი, დ. აბრამიშვილი, დ ჭიღლაძე, ლომიძე, ჩუკაკიძე, მოდებაძე.
მთავარი მწვრთნელი: ჯონი მიქაძე.

„ტორპედო" - ბარათაშვილი, ჯავახაძე, კიკვაძე, მოსეშვილი, დვალიშვილი, როხვაძე, ბაღდავაძე, სიორდია, გიორგაძე, მოწონელიძე, წიწილაშვილი.
სათადარიგო შემადგნელობა: ახალაძე, ქათამაძე, ტყეშელაშვილი.
მთვარი მწვრთნელი: იური კვერნაძე.

მსაჯები: მ. გოგიშვილი, ნ. ლომთაძე, ა. გაგუა
გოლები: 0-1 სიორდია (44'), 1-1 ხარშილაძე (53'), 1-2 სიორდია (62').


2. „რაჭა“ ამბროლაური – ისვენებს

II ტური: 21 ოქტომბერი, ორშაბათი

1.„ტორპედო" ქუთაისი – „რაჭა" ამბროლაური 4-0 (3-0)

„ტორპედო" - ბარათაშვილი (წიწილაშვილი 55'), მოსეშვილი, სიორდია, დვალიშვილი, ტყეშელიაძე, კიკვაძე, როხვაძე, მოწონელიძე, ბაღდაძე ჯავახაძე, ელიზბარაშვილი (ტყეშელაშვილი 13').
სათადარიგო შემადგნელობა: გურეშიძე, აფრიდონიძე.
მთავარი მწვრთნელი: იური კვერნაძე

„რაჭა" - რატიანი, გობეჯიშვილი, ბაკურაძე, ბერაძე, პაპუაშვილი, გიორგობიანი, მელაშვილი, ჩალაძე (წულუკიძე 59'), მესხაძე, ჯანგიძე, მუსერიძე.
სათადარიგო შემადგნელობა: დუშუაშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: ლაშა მეტონიძე

მსაჯები: კ. სადილიანი, ლ. ჩორგოლაშვილი, გ. რუსიშვილი.
გაფრთხილება:
(58') ბაღდაძე, (67') პაპუაშვილი.
გოლები: 1-0 ელიზბარაშვილი (9'), 2-0 როხვაძე (28'), 3-0 სიორდია (33'), 4-0 მოსეშვილი (58').

2.,,მართვე" საჩხერე - ისვენებს

III ტური: 24 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

1.„რაჭა" ამბროლაური – „მართვე" საჩხერე 1-2 (0-1)
„რაჭა“- რატიანი, ჩალაძე, ჯანგიძე, კიკნაძე, მეტონიძე, პაპუაშვილი, გოგოლაძე, წულუკიძე, ბაკურაძე, მელაშვილი, ბერაძე.

მთავარი მწვრთნელი: ლაშა მეტონიძე.

„მართვე“- ციმაკურიძე, გ. ჭიღლაძე (მოდებაძე 60'), კაპანაძე, გრძელიშვილი, წერეთელი, გელბახიანი, ხარშილაძე, გაბრიჭიძე, მაჭარაშვილი, დ. ჭიღლაძე, ხარაიშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა: ბიწაძე, შუკაკიძე, მოდებაძე, სხირტლაძე, შუბითიძე, ფ. აბრამიშვილი.
მთავარი მწვრთნელი: ჯონი მიქაძე.

მსაჯები: მ. გოგიშვილი, ნ. ლომთაძე, ა. გაგუა.
გაფრთხილება: (44') გ. ჭიღლაძე.
გოლები: 0-1 გაბრიჭიძე (24'), 1-1 ჯანგიძე (40'), 1-2 მაჭარაშვილი (50').

2.„ტორპედო" ქუთაისი – ისვენებს

ტურნირის ცხრილი
----------------------------------------------------

გუნდი გ.მ.
+
1„ტორპედო " ქუთაისი 2 2 0 0 6-1 +5 6
2„მართვე" საჩხერე 2 1 0 1 3-3 0 3
3„რაჭა“ ამბროლაური 2 0 0 2 1-6 -5 0

1 ნოემბერი, პარასკევი
1/2 ფინალი:
1.„მართვე" ქუთაისი – „მართვე" საჩხერე 3-3 (2-0) პენ. 5-3
„მართვე" ქუთაისი -
ამაღლობელი, ბაქრაძე, ნ. არეშიძე, კირთაძე (ჭელიძე 26'), გუბელაძე, გ არეშიძე (ფერაძე 52'), სალაძე, ჭეიშვილი, ამირან ხუჯაძე, ღვიტიძე, დეისაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა:
გაბრიჭიძე, ბაკურაძე, ფოლადაშვილი, ავთო ხუჯაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
გიორგი გაბიჩვაძე.


„მართვე" საჩხერე - ციმაკურიძე, ლ. მაჭარაშვილი, თურმანიძე, გრძელიშვილი, მუმლაძე, გაბრიჭიძე, (ჭიღლაძე 59'), კაპანაძე, ხარშილაძე (დ. აბრამიშვილი 47'), კაციტაძე, ი. აბრამიშვილი, ნ. მაჭარაშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა:
გელბახიანი, ხარაიშვილი, მოდებაძე, წერეთელი, ჩუკაკიძე,.
მთვარი მწვრთნელი: ჯონი მიქაძე.


მსაჯები:
კ. სადილიანი, ა. თავაძე, გ. რუსიშვილი.
გაფრთხილება:
(44') ხარშილაძე, (55') გ. არეშიძე.
გოლები:
1-0 ჭეიშვილი (13'), 2-0 დეისაძე (18'), 2-1 კაციტაძე (38'), 2-2 ი. აბრამიშვილი (41'), 2-3 კაციტაძე (51'), 3-3 ფერაძე (67').

2. „ტორპედო" ქუთაისი – „სამგურალი" წყალტუბო 1-2 (0-1)
„ტორპედო" -
ბარათაშვილი, მოსეშვილი, კიკვაძე, დვალიშვილი, ბაღდავაძე, სიორდია, მოწონელიძე (ხუნდაძე 53'), ელიზბარაშვილი, გიორგაძე (ჯავახაძე 48') ბანძელაძე, როხვაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: აფრიდონიძე, ტყეშელიაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
იური კვერნაძე.

„სამგურალი" -
აბზიანიძე, გოგრიჭიანი, ტვილდიანი, ფანცხავა, ჩიტაია, ჯალაღანია, ჯიქია, კეთილაძე, კვატაშიძე, ჯიმშელეიშვილი, ყურაშვილი (აბესალაშვილი 65').
სათადარიგო შემადგენლობა:
ჩირგაძე, უგრეხელიძე, გუბელაძე, ქუთათელაძე, შვანგირაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
პაატა კოპალიანი.

მსაჯები:
კ. სადილიანი, ა. თავაძე, გ. რუსიშვილი.
გაფრთხილება:
(11') როხვაძე, (34') ჩიტაია.
გოლები:
0-1 ჯიმშლეიშვილი (19'), 0-2 ყურაშვილი (57'), 1-2 დვალიშვილი (59').


10 ნოემბერი, კვირა
მე-3 ადგილი: „მართვე" საჩხერე - „ტორპედო" ქუთაისი 4-1 (2-0)
„მართვე" საჩხერე - ციმაკურიძე , ტაბატაძე (ჭიღლაძე 56'), გრძელიშვილი, კაპანაძე, ლ. მაჭარაშვილი, გაბრიჭიძე (ხარაიშვილი 58'), თურმანიძე, ხარშილაძე (დ. აბრამიშვილი 54'), კაციტაძე, ი. აბრამიშვილი, ნ. მაჭარაშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა:
წერეთელი, მოდებაძე, ციუმა, გელბახიანი.
მთავარი მწვრთნელი:
ჯონი მიქაძე,
მწვრთნელი: ელგიზი ტალახაძე.

„ტორპედო" -
ბარათაშვილი (ახალაძე 36'), კიკვაძე, გიორგაძე, მოსეშვილი, ბანძელაძე, როხვაძე (ქათამაძე 58'), ბაღდავაძე, სიორდია, მოწონელიძე, ჯავახაძე, დვალიშვილი.
სათადარიგო შემადგენლობა:
ტყეშელაშვილი, მარგველაშვილი.
მთავარი მწვრთნელი:
იური კვერნაძე.

მსაჯები:
კ. სადილიანი, ა. თავაძე, გ. რუსიშვილი.
გაფრთხილება:
(34') ხარშილაძე, (55') ლ. მაჭარაშვილი
გოლები:
1-0 კაციტაძე (19'), 2-0 როხვაძე (საკ. კარი 25'), 3-0 ნ. მაჭარაშვილი (51'), 3-1 მოწონელიძე (52'), 4-1 კაციტაძე (59').

ფინალი: „მართვე" ქუთაისი - „სამგურალი" წყალტუბო 1-0 (1-0)
„მართვე“ ქუთაისი -
ამაღლობელი, ბაქრაძე, კირთაძე, ნ. არეშიძე, გუბელაძე, გ. არეშიძე, დეისაძე (ფერაძე 58'), სალაძე, ლ. ჭეიშვილი, გ.ჭეიშვილი (ღვიტიძე 36'), ამირან ხუჯაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: ავთო ხუჯაძე, ჭელიძე, ფოლადაშვილი, ბაკურაძე, გაბრიჭიძე.
მთვარი მწვრთნელი:
გიორგი გაბიჩვაძე.

„სამგურალი“ - ჭეიშვილი, გოგრიჭიანი, ტვილდიანი, ფანცხავა, ჩიტაია, ჯალაღონია (აბზიანიძე 47'), ჯიქია (ყურაშვილი 65'), კეთილაძე, ჯიმშელეიშვილი, კვატაშიძე, შვანგირაძე.
სათადარიგო შემადგენლობა: ჩირგაძე, ქუთათელაძე.
მთავარი მწვრთნელი:
სოსო ბზიკაძე.
მწვრთნელი: პაატა კოპალიანი.

მსაჯები: კ. სადილიანი, ა. თავაძე, გ. რუსიშვილი.
გაფრთხილება:
(12') გ. არეშიძე, (51') სალაძე, (51') კეთილაძე, (54') ა. ხუჯაძე, (61') ჯიმშელეიშვილი.
გაძევება:
(55') კვატაშიძე, (55') ღვიტიძე.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ქართლოს ჭუმბურიძის სახელობის ტურნირი მინი ფეხბურთში 2019

i 6045cab43fe4c3e5f08bae9b63a764fb 1419078180279193 0-1024x684 67685263 355780058649683 1190763361940275200 n

31 ივლისს სიმონეთში (თერჯოლის რაიონი) სტარტი აიღო ქართლოს ჭუმბურიძის ხსოვნისადმი მიძღვნილი
V ტრადიციული ტურნირი მინი ფეხბურთში. ტურნირში მონაწილეობს რვა გუნდი, რომლებიც დაყოფილი
არიან ორ ჯგუჯად.


I ჯგუფი
I ტური - 31 ივლისი, ოთხშაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „იმედი" ბარდუბანი 4-2 (2-0)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, ალეკო სულამანიძე, გოგა აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გენადი აბესაძე, გიორგი გიორგაძე, თორნიკე ჯანაშია, ნოდარი გვენეტაძე.

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლევანი ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ბექა ბარდაველიძე, ედიკა ცერცვაძე, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, გაგი კლდიაშვილი, ზაზა საპანაძე.

გოლები:
ალეკო სულამანიძე - 3, ლაშა გიორგაძე - 1 („მუზეუმი")
გიორგი ცქიფურიშვილი - 1, პაატა ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - მ.კუპატაძე

2.„ქვებულა" სიმონეთი - „სიმონეთი" სიმონეთი 2-3 (1-1)
„ქვებულა" - გიორგი ჩიხლაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ირაკლი კეზევაძე, ნიკა კეზევაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, ზვიად ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე.

„სიმონეთი" - შმაგი კახიძე, გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, ირაკლი ცერცვაძე, ვალერი კუბლაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
თემური გვენეტაძე, მიხეილ გუნიავა, გოგა ხოხიაშვილი.

გოლები:
თორნიკე ცერცვაძე -2 („ქვებულა")
ვალერი კუბლაშვილი - 2, თემური გვენეტაძე - 1 („სიმონეთი")
არბიტრი
- მ.კუპატაძე.

II ტური 3 აგვისტო, შაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „ქვებულა" სიმონეთი 10-3 (5-2)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, ალეკო სულამანიძე, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა აბესაძე, გენადი აბესაძე, გიორგი გიორგაძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება.

„ქვებულა" - ირაკლი კეზევაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ნიკა კეზევაძე, ზვიად ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ჩიხლაძე, ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე, გიო სვანიძე

გოლები: ლაშა გიორგაძე - 5, საბა ფანჩულიძე - 3, ალეკო სულამანიძე - 2 („მუზეუმი")
თორნიკე ცერცვაძე - 2, ნიკა კეზევაძე - 1 („ქვებულა")
არბიტრი: - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი - „სიმონეთი" სიმონეთი 6-4 (1-2)
„იმედი" -
ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლევანი ბარდაველიძე, თორნიკე აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნიკა კლდიაშვილი, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, პაატა ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, ზაზა საპანაძე, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი.

„სიმონეთი" -
შმაგი კახიძე, გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, ვალერი კუბლაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე, მიხეილ გუნიავა, გიორგი გოშაძე.
გაფრთხილება:
იასონ რობაქიძე („იმედი")

გოლები: ირაკლი კლდიაშვილი - 2, იასონ რობაქიძე - 1, გიორგი ცქიფურიშვილი -1, ლევანი ბარდაველიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1 („იმედი")
ვალერი კუბლაშვილი - 2, გოგა ხოხიაშვილი -1, გიორგი გოშაძე -1 („სიმონეთი“)
არბიტრი: - მ. კუპატაძე

III ტური 6 აგვისტო, სამშაბათი
1.„იმედი" ბარდუბანი - „ქვებულა" სიმონეთი 4-3 (3-1)
„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლევანი ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, ბექა ბარდაველიძე, კოტე კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, სოსო ბარდაველიძე, ზაზა საპანაძე, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ქასრაშვილი.

„ქვებულა“ - ირაკლი კეზევაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე, ნიკა კეზევაძე, ზვიად ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ჩიხლაძე, ზურა ხუჯაძე, დათო ცერცვაძე, გიორგი ზაქარიაძე, გიო სვანიძე, ტატო ქაშაკაშვილი.
გოლები: იასონ რობაქიძე - 2, გიორგი ცქიფურიშვილი - 1, თორნიკე აბულაძე - 1 („იმედი")
გიორგი ცერცვაძე - 1, ნიკა კეზევაძე - 1, ზვიად ცერცვაძე - 1 („ქვებულა")
არბიტრი:
- ი. ხერხაძე

2.„სიმონეთი" სიმონეთი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი 2-2 (0-1)
„სიმონეთი“ -
შმაგი კახიძე, მიხეილ გუნიავა, გიორგი გოშაძე, ალეკო ხოხიაშვილი, რამაზ აბულაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ღვინეფაძე, ბექა ბოგვერაძე, გოგა ხოხიაშვილი.

„მუზეუმი" - გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, გენადი აბესაძე, გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება.
გოლები: ალეკო ხოხიაშვილი - 1, რამაზ აბულაძე - 1 („სიმონეთი")
ლაშა გიორგაძე - 1, გენადი აბესაძე - 1 („მუზეუმი“)
არბიტრი: - ი. ხერხაძე

ტურნირის ცხრილი

-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 „მუზეუმი" 3 2 1 0 16-7 9 7
2 „იმედი" 3 2 0 1 12-11 1 6
3 „სიმონეთი" 3 1 1 1 9-10 -1 4
4 „ქვებულა" 3 0 0 3 8-17 -9 0


II ჯგუფი

I ტური 2 აგვისტო, პარასკევი
1.„სათემო" ბარდუბანი - „კაჟელები" სიმონეთი 2-5 (1-3)
„სათემო" - გოჩა კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, ოთიკო ჭუმბურიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა ფუტკარაძე, გიორგი ჭუმბურიძე, გიორგი კობახიძე.

„კაჟელები" - გიორგი ბოგვერაძე, ბექა გვენეტაძე, გიორგი ნიკოლაძე, თორნიკე გვენეტაძე, გიორგი ჩიტორელიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ზურა ხოხიაშვილი, რომანი ლაღიძე, რატი ხოხიაშვილი, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, კახა ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

გოლები: გიორგი კლდიაშვილი - 1, ნიკა ფუტკარაძე -1 („სათემო")
გიორგი ნიკოლაძე - 2, გიორგი ჩიტორელიძე - 2, დათო ამბროლაძე - 1 („კაჟელები“)
არბიტრი - ბ. კუნჭულია

2.„მერანი" ბარდუბანი - „LMNTRIX" სიმონეთი 6-3 (1-0)
„მერანი"
- იაგო გვენეტაძე, თაზო გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: - ვეფხვია კლდიაშვილი, გიორგი გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, ვაჟა სილაკაძე, შოთა ბარდაველიძე, სიკო ჭუმბურიძე.

„LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, გიორგი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: - გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე

გოლები: დიმა არეშიძე - 4, გიორგი ვერულაშვილი - 1, გიორგი ვარდოსანიძე -1 („მერანი“)
შმაგი მაჩიტიძე - 2, გიორგი ღვინეფაძე - 1 („LMNTRIX")
არბიტრი - ბ. კუნჭულია


II ტური 4 აგვისტო, კვირა
1.„კაჟელები“ სიმონეთი - „LMNTRIX“ სიმონეთი 1-5 (1-3)
„კაჟელები“ -
გიორგი ბოგვერაძე, ბექა გვენეტაძე, გიორგი ნიკოლაძე, ზურა ხოხიაშვილი, რომანი ლაღიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: თორნიკე გვენეტაძე, გიორგი ჩიტორელიძე, რატი ხოხიაშვილი, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

„LMNTRIX“ -
ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ღვინეფაძე, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

გოლები: კოტე ხოხიაშვილი -1 („კაჟელები“)
აკაკი ღვინეფაძე - 3, გიორგი ღვინეფაძე - 1, გიორგი ლანჩავა -1 („LMNTRIX“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„სათემო" ბარდუბანი - „მერანი" ბარდუბანი 2-9 (1-5)
„სათემო" - ელგუჯა ცერცვაძე, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჭუმბურიძე, გივი ბიბილეიშვილი, გიორგი კაპანაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოჩა კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, ოთიკო ჭუმბურიძე, ნიკა ფუტკარაძე, გიორგი კობახიძე, ლაშა კობახიძე, გიო კობახიძე.

„მერანი“ - იაგო გვენეტაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ვეფხვია კლდიაშვილი, გიორგი გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, ვაჟა სილაკაძე, შოთა ბარდაველიძე.

გოლები: გიორგი ჭუმბურიძე - 2 („სათემო")
დიმა არეშიძე - 7, თამაზი გვენეტაძე - 2 („მერანი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

III ტური 7 აგვისტო, ოთხშაბათი
1.„მერანი" ბარდუბანი - „კაჟელები" სიმონეთი 11-2 (3-2)
„მერანი“ -
თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი გვენეტაძე, ვეფხვია კლდიაშვილი, ვაჟა სილაკაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი ვარდოსანიძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შაკო ცქიფურიშვილი, შოთა ბარდაველიძე.

„კაჟელები“ - თორნიკე ლიკლიკაძე, გიორგი ნიკოლაძე, გიორგი ჩიტორელიძე, კოტე ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა გვენეტაძე, რომანი ლაღიძე, თორნიკე გვენეტაძე, რატი ხოხიაშვილი, კაკო ნიკოლაძე, დათო ამბროლაძე.

გოლები: დიმა არეშიძე - 7, ვეფხვია კლდიაშვილი - 2, თამაზი გვენეტაძე - 1, გიორგი ვარდოსანიძე - 1 („მერანი")
გიორგი ნიკოლაძე -1, კოტე ხოხიაშვილი - 1 („კაჟელები")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2.„LMNTRIX" სიმონეთი - „სათემო" ბარდუბანი 5-0 (2-0)
„LMNTRIX"
- ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

„სათემო“ - ელგუჯა ცერცვაძე, ოთიკო ჭუმბურიძე, ნიკა ფუტკარაძე, ლაშა კობახიძე, რეზო ქართველიშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი კლდიაშვილი, გივი ბიბილეიშვილი, გიორგი კაპანაძე, გოჩა კლდიაშვილი, ოთიკო კლდიაშვილი, რომა ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, გიო კობახიძე.

გოლები: აკაკი ღვინეფაძე - 4, დათო ბრეგაძე - 1 („LMNTRIX")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ.
+
1 „მერანი" 3 3 0 0 26-7 19 9
2 „LMNTRIX“ 3 2 0 1 13-7 6 6
3 „კაჟელები" 3 1 0 2 8-18 -10 3
4 „სათემო" 3 0 0 3 4-19 -15 0


9 აგვისტო, პარასკევი

1/2 ფინალი

1.„მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი - „LMNTRIX“ სიმონეთი 1-1 (1-1) პენ 3-2
„მუზეუმი“ -
გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, გენადი აბესაძე, დათო ვერულაშვილი, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე, საბა ფანჩულიძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება, ლუკა გვენეტაძე, ნიკა სულამანიძე.

„LMNTRIX“ - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.
გაფრთხილება: ნიკა სულამანიძე („მუზეუმი")

გოლები:
დათო ვერულაშვილი - 1 („მუზეუმი")
აკაკი ღვინეფაძე - 1 („LMNTRIX“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი - „მერანი" ბარდუბანი 1-8 (0-4)

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ლევან ბარდაველიძე, ბექა ბარდაველიძე, გაგა ქვაჩაკიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, გიორგი ქასრაშვილი, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი, თორნიკე სილაკაძე

„მერანი“ - ვაჟა სილაკაძე, თამაზ გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი გვენეტაძე, გიორგი ვერულაშვილი;

შეცვლაზე შევიდნენ: იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შოთა ბარდაველიძე.
გაფრთხილება: გიორგი გვენეტაძე („მერანი“)

გოლები: ბექა ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
გიორგი ვერულაშვილი - 4, დიმა არეშიძე - 2, გიორგი გვენეტაძე - 1, შოთა ბარდაველიძე - 1 („მერანი“)
არბიტრი - მ. კუპატაძე


ბომბარდირები:
დიმა არეშიძე („მერანი") - 20, აკაკი ღვინეფაძე („LMNTRIX“) - 8, ლაშა გიორგაძე („მუზეუმი") - 7, გიორგი ვერულაშვილი („მერანი“) - 5, ალეკო სულამანიძე („მუზეუმი") - 5

11 აგვისტო, კვირა


III ადგილი - „LMNTRIX“ სიმონეთი - „იმედი" ბარდუბანი 0-6 (0-3)
„LMNTRIX“ - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, დათო ბრეგაძე, შმაგი მაჩიტიძე, გიორგი ღვინეფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ლანჩავა, ირაკლი ლიკლიკაძე, ირაკლი არსენიშვილი, ჯუბა ღვინეფაძე.

„იმედი" - ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, ბექა ბარდაველიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ლაშა ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: თორნიკე აბულაძე, პაატა ბარდაველიძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, გიორგი ქასრაშვილი, ირაკლი კლდიაშვილი, გიორგი კლდიაშვილი.

გოლები: იასონ რობაქიძე - 3, გიორგი ცქიფურიშვილი - 2, გიორგი ბარდაველიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

ფინალი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „მერანი" ბარდუბანი 0-5 (0-4)
„მუზეუმი" - გიორგი გიორგაძე, ლაშა გიორგაძე, ნიკა ვერულაშვილი, დათო ვერულაშვილი, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა აბესაძე, დათო აბესაძე, საბა ფანჩულიძე, ნოდარი გვენეტაძე, თორნიკე აბესაძე, გივი უკლება, ლუკა გვენეტაძე, ნიკა სულამანიძე.

„მერანი“ -
იაგო გვენეტაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი, გიორგი გვენეტაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გაგა კეზევაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, შოთა ბარდაველიძე ვეფხვია კლდიაშვილი.
გაფრთხილება: შოთა ბარდაველიძე. („მერანი“)
გაძევება: თამაზი გვენეტაძე. („მერანი")

გოლები: დიმა არეშიძე - 2, შოთა ბარდაველიძე - 1, ირაკლი ვარდოსანიძე - 1, გიორგი ვერულაშვილი - 1 („მერანი“)
არბიტრი
- მ. კუპატაძე

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

მინი-ფეხბურთი: სახელმწიფო რწმუნებულის თასზე

67234121 2357920574299731 8983178340173086720 o

იმერეთში სახელმწიფო რწმუნებულის თაოსნობით, 20-21 ივლისს სტარტი აიღო „სახელმწიფო რწმუნებულის თასის გათამაშებამ" მინი-ფეხბურთში,

იმერეთის მუნიციპალიტეტების ადმინისტრაციულ ერთეულებს შორის.
ტურნირის გახსნის ცერემონია ჩატარდა 20 ივლისს საჩხერის მუნიციპალიტეტის ხელოვნურ-საფარიან სტადიონზე, სადაც მონაწილეებს მიესალმნენ სახელმწიფო რწმუნებული ზვიად შალამბერიძე, საჩხერის მუნიციპალიტეტის მერი ბენიამინ ფალავანდიშვილი, ტურნირი გახსნილად გამოაცხადა სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილემ იოსებ ხახალეიშვილმა და საქართველოს ჰიმნის ფონზე მონაწილე გუნდების კაპიტნებმა საქართველოს დროშა აღმართეს.
გახსნის ცერემონიაზე საჩხერის მუნიციპალიტეტის კულტურულ-სახელოვნებო დაწესებულებებმა დამსწრე საზოგადოებისა და ტურნირის მონაწილეთათვის წარმოადგინეს მხატვრული პროგრამა, რომელმაც საზოგადოების დიდი მოწონება დაიმსახურა.
ტურნირის გახსნას ესწრებოდნენ იმერეთის მუნიციპალიტეტის ადგილობრივი თვითმართველობის ხელმძღვანელები, სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ბესარიონ გოფოძე, სახელმწიფო რწმნებულის სამსახურის უფროსი დავით გორდელაძე, იმერეთის ფეხბურთისა და იმერეთის ოლიმპიური კომიტეტის წარმომადგენლები.
ცერემონიის დასრულებისთანავე გაიმართა ტურნირის პირველი მატჩი - საჩხერისა და ტყიბულის ადმინისტრაციის ერთეულებს შორის, რომელიც დასრულდა ფრედ 1-1

I ჯგუფი

I ტური: 20 ივლისი, შაბათი
1.„საჩხერე" – „ტყიბული" 1-1
2.„ჭიათურა" – „თერჯოლა" 7-4
IV ტური: 10 აგვისტო, შაბათი
1.„ტყიბული" – „საჩხერე" 1-3
2.„თერჯოლა" – „ჭიათურა" 0-3
II ტური: 27 ივლისი, შაბათი
1.„ტყიბული" – „თერჯოლა" 1-0
2.„საჩხერე"– „ჭიათურა" 1-2
V ტური: 17 აგვისტო, შაბათი
1.„თერჯოლა" – „ტყიბული" 2-1
2.„ჭიათურა" – „საჩხერე" 7-2
III ტური: 03 აგვისტო, შაბათი
1.„ჭიათურა" – „ტყიბული" 4-2
2.„თერჯოლა" – „საჩხერე" 2-1
VI ტური: 24 აგვისტო, შაბათი
1.„ტყიბული" – „ჭიათურა" 1-3
2.„საჩხერე" – „თერჯოლა" 1-0
ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 ჭიათურა 6 6 0 0 26-10 16 18
2 საჩხერე 6 2 1 3 9-13 -4 7
3 თერჯოლა 6 2 0 4 8-14 -6 6
4 ტყიბული 6 1 1 4 7-13 -6 4

II ჯგუფი

I ტური: 21 ივლისი, კვირა
1.,,ზესტაფონი" – ,,ვანი" 1-6
2.,,ხარაგაული" – ,,ბაღდათი" 1-5
IV ტური: 11 აგვისტო, კვირა
1.„ვანი" – „ზესტაფონი 2-5
2.„ბაღდათი" – „ხარაგაული" 9-5
II ტური: 28 ივლისი, კვირა
1.„ვანი" – „ბაღდათი" 1-3
2.„ზესტაფონი"– „ხარაგაული" 5-5
V ტური: 18 აგვისტო, კვირა
1.„ბაღდათი" – „ვანი" 11-7
2.„ხარაგაული" – „ზესტაფონი" 3-9
III ტური: 04 აგვისტო, კვირა
1.„ხარაგაული" – „ვანი" 2-0
2.„ბაღდათი" – „ზესტაფონი" 5-4
VI ტური: 25 აგვისტო, კვირა
1.„ვანი" – „ხარაგაული" 3-2
2.„ზესტაფონი" – „ბაღდათი" 0-3

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 ბაღდათი 6 6 0 0 36-18 18 18
2 ზესტაფონი
6 2 1 3 24-24 0 7
3 ვანი 6 2 0 4 19-24 -5 6
4 ხარაგაული 6 1 1 4 16-28 -12 4

III ჯგუფი

I ტური:21 ივლისი, კვირა
1.„წყალტუბო" – „ქუთაისი" 0-1
2.„სამტრედია" – „ხონი" 1-0
IV ტური: 11 აგვისტო, კვირა
1.„ქუთაისი" – „წყალტუბო" 7-8
2.„ხონი" – „სამტრედია" 5-2
II ტური: 28 ივლისი, კვირა
1.„ქუთაისი" – „ხონი" 7-4
2.„წყალტუბო"– „სამტრედია" 1-1
V ტური: 18 აგვისტო, კვირა
1.„ხონი" – „ქუთაისი" 3-0
2.„სამტრედია" – „წყალტუბო" 4-1
III ტური: 04 აგვისტო, კვირა
1.„სამტრედია" – „ქუთაისი" 1-1
2.„ხონი" – „წყალტუბო" 8-2
VI ტური: 25 აგვისტო, კვირა
1.„ქუთაისი" – „სამტრედია" 3-7
2.„წყალტუბო" – „ხონი" 4-4

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 სამტრედია 6 3 2 1 16-11 5 11
2 ხონი 6 3 1 2 24-16 8 10
3 ქუთაისი 6 2 1 3 16-16 0 7
4 წყალტუბო 6 1 2 3 16-25 -9 5

01.09.2019 გაიმართა ნახევარფინალური მატჩები სადაც ერთმანეთს დაუპირისპირდნენ:
1.ბაღდათი - ხონი 10-3
2.ჭიათურა - სამტრედია 3-4

ფინალი - გაიმართება ქალაქ ტყიბულში სპორტის სასახლეში 7 სექტემბერს 16/00

ბაღდათი - სამტრედია

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია ულოცავს ბაღდათის მუნიციპალიტეტს, სახელმწიფო რწმუნებულის თასის ფინალური მატჩის მოგებას.

სამტრედია - ბაღდათი 0-2

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გამარჯვებული იმერეთის ნაკრები (U-10) გახდა !

dad

ქ. ლანჩხუთში სამი დღე (5-7 ივლისი) მიმდინარეობდა ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გათამაშება 2009 წ.დ. მოზარდთა გუნდებს შორის, სადაც იმერეთის ნაკრების გარდა მონაწილეობდნენ - აჭარის, სამეგრელოს და გურიის ნაკრებები.

მთელი ტურნირი კარგად ჩაატარა იმერეთის ნაკრებმა, რომელმაც ჯერ სამეგრელოს ნაკრები (7-1), შემდეგ ტურნირის მასპინძლები - გურიის ნაკრები (3-1), ხოლო ბოლო შეხვედრაში აჭარის ნაკრები (7-1) დაამარცხა.
ტურნირის ყველაზე ტექნიკურ ფეხბურთელად დასახელებული იქნა იმერეთის ნაკრების ფეხბურთელი აჩი ჩუბინიძე, ხოლო ტურნირის საუკეთესო ფეხბურთელის პრიზი დაისაკუთრა იმერეთის ნაკრების ფეხბურთელმა ავთანდილ ხარძეიშვილმა.
ამრიგად, იმერეთის ნაკრები ევგრაფი შევარდნაძის სახლობის თასის მფლობელი გახდა.

U-10 იმერეთის ნაკრები - ტურნირის გამარჯვებულები:

1. საბა ამაღლობელი („სამტრედია")
2. გიორგი ჩიხლაძე („ტორპედო)"
17. ალექსი ცხვარაძე („სამტრედია")
10. აჩი ჩუბინიძე („სამტრედია")
7.ავთანდილ ხარძეიშვილი („სამტრედია")
13. საბა კაჭარავა („ქუთაისი")
9. საბა სარალიძე („ტორპედო")
11. ირაკლი რაზმაძე („სამტრედია")
12. ლუკა მამასახლისი („ტორპედო")
18. ვაჟა გაგუა („სამტრედია")
16. ლუკა სპირანტი („კომპლ. სპ.სკოლა" სამტრედია)
8. არჩილ ჩხიკვაძე („კომპლ.სპ.სკოლა" სამტრედია)
21.გიორგი ჯიმშელეიშვილი („კომპლ.სპ.სკოლა" სამტრედია)
14. გიგი ქორიძე („სამტრედია")
4. ალექსი ბრეგაძე („ტორპედო")
15.გიორგი ბასილაია („ტორპედო")
6. ნიკოლოზ პეტრიაშვილი („ქუთაისი")
22. ლუკა გიორგაძე („ტორპედო")

მწვრთნელები: ოთარ ზაქარეიშვილი, რაულ ჩიხლაძე

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U-10 (2009 წ.დ.) იმერეთის ნაკრები

66023055 2100153233620958 7905010453590310912 n

დღეს, 5 ივლისს ქ. ლანჩხუთში სტარტი აიღო ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გათამაშებამ
U-10 (2009 წ.დ.) მოზარდთა გუნდებს შორის, სადაც იმერეთის ნაკრების (მწვრთნელები - ოთარ ზაქარეიშვილი, რაულ ჩიხლაძე) გარდა მონაწილეობენ - აჭარის, სამეგრელოს და გურიის ნაკრებები.

5 ივლისი, პარასკევი
1 გურია - აჭარა 5-2 (1-0)
2 სამეგრელო - იმერეთი 1-7 (0-3)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.
გოლები: ა. ხარძეიშვილი - 2, ს. კაჭარავა - 2, ს. სარალიძე - 1, ა. ჩუბინიძე - 1,
ა. ბრეგაძე - 1.

6 ივლისი, შაბათი
1 გურია - იმერეთი 1-3 (0-1)
2 აჭარა - სამეგრელო 5-1 (2-0)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.
გოლები: ს. სარალიძე - 1, ლუკა კიკვაძე - 1(ავტოგოლი), ი. რაზმაძე -1.

7 ივლისი, კვირა

1 აჭარა - იმერეთი 1-7 (0-4)
2 გურია - სამეგრელო 3-4 (0-2)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.

გოლები: ვ. გაგუა - 3, ი. რაზმაძე - 1, ს. სარალიძე - 1, ა. ხარძეიშვილი - 1, ა. ბრეგაძე - 1.

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 იმერეთი 3 3 0 0 17-3 14 9
2 გურია 3 1
0 2 9-9 0 3
3 აჭარა 3 1 0 2 8-13 -5 3
4 სამეგრელო 3 1 0 2 6-15 -9 3

.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„დასავლეთის თასი 2019“

9 თებერვალს იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებით დაიწყო ტრადიციული წინასასეზონო ტურნირი "დასავლეთის თასი 2019". ტურნირში სულ 12 გუნდი მონაწილეობს. გუნდები 3 ჯგუფად არიან გაყოფილნი. თითოეულ ჯგუფში 4-4 გუნდია, რომლებიც ერთმანეთს წრიული სისტემით ერთ წრედ გაეჯიბრებიან. ჯგუფების თამაშები ქუთაისის ,,ტორპედოს" ბაზაზე, წყალტუბოში, სერგიეთში და ზესტაფონში გაიმართება. ნახევარფინალში ჯგუფების გამარჯვებულები და ერთი საუკეთესო მეორე ადგილოსანი გადის. საუკეთესო მეორე ადგილოსნის გამოვლენისას მხედველობაში მიიღება ჯგუფში მხოლოდ პირველ და მესამე ადგილოსანთან მიღწეული შედეგები. ნახევარფინალური შეხვედრები 24 თებერვალს ჩატარდება,ხოლო ფინალი 27 თებერვალს წყალტუბოში გაიმართება.
ჯგუფური ეტაპის შემდეგ თამაშის ფრედ დამთავრების შემთხვევაში, დაინიშნება 11 მეტრიანი დარტყმები.

,,დასავლეთის თასი 2019"
I ჯგუფი


1 ,,ტორპედო 2" ქუთაისი
2 ,,ოდიში1919" ზუგდიდი
3 ,,სულორი" ვანი
4 ,,ეგრისი" სენაკი


I ტური: 9 თებერვალი, შაბათი
1. ,,ტორპედო 2" – ,,ეგრისი" 3-4 (2-1)
2. ,,ოდიში1919"– ,,სულორი" 2-0 (0-0)


II ტური: 16 თებერვალი, შაბათი
1.,,ეგრისი" – ,,სულორი"2-0(2-0)
2.,,ტორპედო 2"–,,ოდიში1919"4-2(2-1)



III ტური: 20 თებერვალი, ოთხშაბათი
1.,,ოდიში1919" – ,,ეგრისი" 0-3(0-3)
2. ,,სულორი"–,,ტორპედო 2" 2-3 (2-3)

N გუნდი გ.ბ.
1 „ეგრისი" სენაკი 3 3 0 0 9-3 9
2 „ტორპედო 2" ქუთაისი 3 2 0 1 10-8 6
3 „ოდიში 1919"ზუგდიდი 3 1 0 2 4-7 3
4 „სულორი" ვანი 3 0 0 3 2-7 0

,,დასავლეთის თასი 2019"
II ჯგუფი


1 ,,სამგურალი " წყალტუბო
2 ,,სამეგრელო" ჩხოროწყუ
3 ,,სალხინო" მარტვილი
4 ,,იმერეთი" ხონი


I ტური: 10 თებერვალი, კვირა
1. ,,სამგურალი " – ,,იმერეთი"7-2 (1-1)
2. ,,სამეგრელო" – ,,სალხინო" 4-1 (2-1)


II ტური: 14 თებერვალი, ხუთშაბათი
1. ,,იმერეთი" – ,,სალხინო"0-1(0-0)
2. ,,სამგურალი "–,,სამეგრელო"1-1 (0-0)


III ტური: 18 თებერვალი, ორშაბათი
1.,,სამეგრელო" – ,,იმერეთი" 3-2 (2-2)
2. ,,სალხინო" – ,,სამგურალი "0-3 (0-1)

N გუნდი გ.ბ.
1 „სამგურალი " წყალტუბო 3 2 1 0 11-3 7
2 „სამეგრელო“ ჩხოროწყუ 3 2 1 0 8-4 7
3 „სალხინო" მარტვილი 3 1 0 2 2-7 3
4 „იმერეთი" ხონი 3 0 0 3 4-11 0

,,დასავლეთის თასი 2019"

III ჯგუფი


1 ,,ზესტაფონი" ზესტაფონი
2 ,,საირმე"ბაღდათი
3 ,,ტორპედოU-19" ქუთაისი
4 ,,ჩხერიმელა " ხარაგაული


I ტური: 11 თებერვალი, ორშაბათი
1 ,,ზესტაფონი" – ,,ჩხერიმელა" 5-0 (3-0)
2."საირმე" – "ტორპედო U-19" 3-2 (0-0)

II ტური: 15 თებერვალი, პარასკევი
1.,,ჩხერიმელა"– ,,ტორპედო U-19" ქუთაისი1-1 (0-1)
2.,,ზესტაფონი" –,,საირმე " 12/00 სთ (ზესტაფონი)7-0(1-0)

III ტური: 19 თებერვალი, სამშაბათი.
1.,,საირმე" – ,,ჩხერიმელა"3-0(3-0)
2. ,,ტორპედო U-19"ქუთაისი –,,ზესტაფონი "1-4(1-2)

N გუნდი გ.ბ
1 „ზესტაფონი" ზესტაფონი 3 3 0 0 16-1 9
2 „საირმე"ბაღდათი 3 2 0 1 6-9 6
3 „ტორპედოU-19" ქუთაისი 3 0 1 2 4-8 1
4 „ჩხერიმელა " ხარაგაული 3 0 1 2 1-9 1



1/2 ფინალი: 23 თებერვალი, შაბათი


1. „ეგრისი" სენაკი - „სამგურალი" წყალტუბო 2-2 (0-1) (პენ 3-4)
2.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „სამეგრელო" ჩხოროწყუ 2-3(1-0)


ფინალი: 27 თებერვალი, ოთხშაბათი


„სამგურალი" წყალტუბო -
"სამეგრელო" ჩხოროწყუ
0-0 (პენ 5-4)





ზაურ ლორთქიფანიძის სახელობის ტურნირი 2018

უშინ, 19 ოქტომბერს ვანის მუნიციპალიტეტის გრიგოლ ნიკოლეიშვილის სახელობის სტადიონზე გაიხსნა ზაურ ლორთქიფანიძის სახელობის ტურნირი 2005 წ.დ.შორის, რომელშიც მონაწილეობენ იმერეთის რეგიონის 8(რვა)გუნდი.

ტურნირის გახსნას ესწრებოდნენ ვანის მუნიციპალიტეტის მერი ბატონი ალეკო გოგორიშვილი, ზაურ ლორთქიფანიძის შვილი - ბატონი დავით ლორთქიფანიძე, იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია (პრეზიდენტი დ.რუხაძე), ვეტერანი ფეხბურთელები და სხვები.

მათ თავიანთ გამოსვლებში აღნიშნეს, რომ ბატონი ზაურ ლორთქიფანიძე იყო საქართველოს სპორტის დამსახურებული მოღვაწე, ღირსების ორდენის კავალერი, მე-20 საუკუნის 50/60 წლების, ვანის ,,სულორის", სამტრედიის ,,ლოკომოტივის", ხობის ,,კოლხეთისა" და თბილისის ,,დინამოს" დუბლების ფეხბურთელი. ასეთი ტურნირების ჩატარების მიზანია ვეტერანი ფეხბურთელების სახელის უკვდავყოფა და პატივგება. ზაურ ლორთქიფანიძის სახელობის ტურნირი იქნება ყოველწლიური,ასევე გამომსვლელებმა უსურვეს წარმატება ტურნირში მონაწილე ყველა გუნდს.

I ტურის შედეგები ასეთია:
I ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,ციხესულორის" სტადიონზე
1. ,,სამტრედია 1" – ,,სპ.სკ" ტყიბული"0-0
2. ,,ტორპედო 1" – ,,მარგვეთი2006"ზეს6-0

II ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,გრ. ნიკოლეიშვილის" სახელობის სტადიონზე
1. ,,მართვე" ვანი– ,,მართვე" ქთ.2-0
2. ,,ტორპედო 2 " – ,,სამტრედია 2"1-0


II ტურის შედეგები ასეთია:
I ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,ციხესულორის" სტადიონზე

1.,,სპ.სკ.ტყიბული."– ,, მარგვეთი2006"ზეს0-1
2.,,სამტრედია 1"- ,,ტორპედო 1"2-1

II ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,გრ. ნიკოლეიშვილის" სახელობის სტადიონზე
1.,,მართვე" ქთ. – ,,სამტრედია 21-1
2.,,მართვე" ვანი - ,,ტორპედო 2"1-1

III ტურის შედეგები ასეთია:

I ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,ციხესულორის" სტადიონზე
1.,,ტორპედო-1"ქთ - ,,სპ,სკ,ტყიბული" 4-0
2.,,მარგვეთი2006" - ,,სამტრედია-1" 1-0

II ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,გრ. ნიკოლეიშვილის" სახელობის სტადიონზე
1.,,ტორპედო-2" - ,,მართვე"ქთ 5-1
2.,,სამტრედია-2" - ,,მართვე" ვანი 0-2

I ჯგუფი:

N გუნდი გ.ბ.
1,,ტორპედო 1 " ქუთაისი 3 2 0 1 11-2 6
2.,,მარგვეთი2006" ზესტაფონი 3 2 0 1 2-6 6
3.,,სამტრედია 1" სამტრედია 3 1 1 1 2-2 4
4.,,სპ.სკ" ტყიბული 3 0 1 2 0-5 1
II ჯგუფი:
N გუნდი გ.ბ
1.,,ტორპედო 2" ქუთაისი 3 2 1 0 7-2 7
2.,,მართვე" ვანი 3 2 1 0 5-1 7
3.,,სამტრედია 2" სამტრედია 3 0 1 2 1-4 1
4.,,მართვე" ქუთაისი 3 0 1 2 2-8 1
ნახევარფინალური მატჩები გაიმართა ვანის ,,ციხესულორის" სტადიონზე.

1 ნოემბერი ხუთშაბათი 2018წ.

1.,,ტორპედო-1"ქუთაისი - ,,მართვე" ვანი 3-0
2.,,მარგვეთი-2006" ზესტ - ,,ტორპედო-2"ქთ 2-3

მე-3 ადგილისთვის თამაში ჩატარდა 2 ნოემბერს ,,ციხესულორის" სტადიონზე ერთმანეთს შეხვდა:
,,მართვე" ვანი - ,,მარგვეთი-2006" ზესტ 5-2

ხოლო ფინალური შეხვედრა
,,ტორპედო-1"ქუთაისი -,,ტორპედო-2"ქთ გაიმართება სავარაუდოთ თვის ბოლოს.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Free business joomla templates