1


იმერეთის რეგიონალური 

ფეხბურთის ფედერაცია

რუსთაველის გამზირი №1
ტელ: 579598787
irff.dr@gmail.com

Homeსიახლეები

სიახლე

მინი-ფეხბურთი: სახელმწიფო რწმუნებულის თასზე

67234121 2357920574299731 8983178340173086720 o

იმერეთში სახელმწიფო რწმუნებულის თაოსნობით, 20-21 ივლისს სტარტი აიღო „სახელმწიფო რწმუნებულის თასის გათამაშებამ" მინი-ფეხბურთში,

იმერეთის მუნიციპალიტეტების ადმინისტრაციულ ერთეულებს შორის.
ტურნირის გახსნის ცერემონია ჩატარდა 20 ივლისს საჩხერის მუნიციპალიტეტის ხელოვნურ-საფარიან სტადიონზე, სადაც მონაწილეებს მიესალმნენ სახელმწიფო რწმუნებული ზვიად შალამბერიძე, საჩხერის მუნიციპალიტეტის მერი ბენიამინ ფალავანდიშვილი, ტურნირი გახსნილად გამოაცხადა სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილემ იოსებ ხახალეიშვილმა და საქართველოს ჰიმნის ფონზე მონაწილე გუნდების კაპიტნებმა საქართველოს დროშა აღმართეს.
გახსნის ცერემონიაზე საჩხერის მუნიციპალიტეტის კულტურულ-სახელოვნებო დაწესებულებებმა დამსწრე საზოგადოებისა და ტურნირის მონაწილეთათვის წარმოადგინეს მხატვრული პროგრამა, რომელმაც საზოგადოების დიდი მოწონება დაიმსახურა.
ტურნირის გახსნას ესწრებოდნენ იმერეთის მუნიციპალიტეტის ადგილობრივი თვითმართველობის ხელმძღვანელები, სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ბესარიონ გოფოძე, სახელმწიფო რწმნებულის სამსახურის უფროსი დავით გორდელაძე, იმერეთის ფეხბურთისა და იმერეთის ოლიმპიური კომიტეტის წარმომადგენლები.
ცერემონიის დასრულებისთანავე გაიმართა ტურნირის პირველი მატჩი - საჩხერისა და ტყიბულის ადმინისტრაციის ერთეულებს შორის, რომელიც დასრულდა ფრედ 1-1

I ჯგუფი

I ტური: 20 ივლისი, შაბათი
1.„საჩხერე" – „ტყიბული" 1-1
2.„ჭიათურა" – „თერჯოლა" 7-4
IV ტური: 10 აგვისტო, შაბათი
1.„ტყიბული" – „საჩხერე" 1-3
2.„თერჯოლა" – „ჭიათურა" 0-3
II ტური: 27 ივლისი, შაბათი
1.„ტყიბული" – „თერჯოლა" 1-0
2.„საჩხერე"– „ჭიათურა" 1-2
V ტური: 17 აგვისტო, შაბათი
1.„თერჯოლა" – „ტყიბული" 2-1
2.„ჭიათურა" – „საჩხერე" 7-2
III ტური: 03 აგვისტო, შაბათი
1.„ჭიათურა" – „ტყიბული" 4-2
2.„თერჯოლა" – „საჩხერე" 2-1
VI ტური: 24 აგვისტო, შაბათი
1.„ტყიბული" – „ჭიათურა" 1-3
2.„საჩხერე" – „თერჯოლა" 1-0
ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 ჭიათურა 6 6 0 0 26-10 16 18
2 საჩხერე 6 2 1 3 9-13 -4 7
3 თერჯოლა 6 2 0 4 8-14 -6 6
4 ტყიბული 6 1 1 4 7-13 -6 4

II ჯგუფი

I ტური: 21 ივლისი, კვირა
1.,,ზესტაფონი" – ,,ვანი" 1-6
2.,,ხარაგაული" – ,,ბაღდათი" 1-5
IV ტური: 11 აგვისტო, კვირა
1.„ვანი" – „ზესტაფონი 2-5
2.„ბაღდათი" – „ხარაგაული" 9-5
II ტური: 28 ივლისი, კვირა
1.„ვანი" – „ბაღდათი" 1-3
2.„ზესტაფონი"– „ხარაგაული" 5-5
V ტური: 18 აგვისტო, კვირა
1.„ბაღდათი" – „ვანი" 11-7
2.„ხარაგაული" – „ზესტაფონი" 3-9
III ტური: 04 აგვისტო, კვირა
1.„ხარაგაული" – „ვანი" 2-0
2.„ბაღდათი" – „ზესტაფონი" 5-4
VI ტური: 25 აგვისტო, კვირა
1.„ვანი" – „ხარაგაული" 3-2
2.„ზესტაფონი" – „ბაღდათი" 0-3

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 ბაღდათი 6 6 0 0 36-18 18 18
2 ზესტაფონი
6 2 1 3 24-24 0 7
3 ვანი 6 2 0 4 19-24 -5 6
4 ხარაგაული 6 1 1 4 16-28 -12 4

III ჯგუფი

I ტური:21 ივლისი, კვირა
1.„წყალტუბო" – „ქუთაისი" 0-1
2.„სამტრედია" – „ხონი" 1-0
IV ტური: 11 აგვისტო, კვირა
1.„ქუთაისი" – „წყალტუბო" 7-8
2.„ხონი" – „სამტრედია" 5-2
II ტური: 28 ივლისი, კვირა
1.„ქუთაისი" – „ხონი" 7-4
2.„წყალტუბო"– „სამტრედია" 1-1
V ტური: 18 აგვისტო, კვირა
1.„ხონი" – „ქუთაისი" 3-0
2.„სამტრედია" – „წყალტუბო" 4-1
III ტური: 04 აგვისტო, კვირა
1.„სამტრედია" – „ქუთაისი" 1-1
2.„ხონი" – „წყალტუბო" 8-2
VI ტური: 25 აგვისტო, კვირა
1.„ქუთაისი" – „სამტრედია" 3-7
2.„წყალტუბო" – „ხონი" 4-4

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 სამტრედია 6 3 2 1 16-11 5 11
2 ხონი 6 3 1 2 24-16 8 10
3 ქუთაისი 6 2 1 3 16-16 0 7
4 წყალტუბო 6 1 2 3 16-25 -9 5

01.09.2019 გაიმართა ნახევარფინალური მატჩები სადაც ერთმანეთს დაუპირისპირდნენ:
1.ბაღდათი - ხონი 10-3
2.ჭიათურა - სამტრედია 3-4

ფინალი - გაიმართება ქალაქ ტყიბულში სპორტის სასახლეში 7 სექტემბერს 16/00

ბაღდათი - სამტრედია

იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია ულოცავს ბაღდათის მუნიციპალიტეტს, სახელმწიფო რწმუნებულის თასის ფინალური მატჩის მოგებას.

სამტრედია - ბაღდათი 0-2

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გამარჯვებული იმერეთის ნაკრები (U-10) გახდა !

dad

ქ. ლანჩხუთში სამი დღე (5-7 ივლისი) მიმდინარეობდა ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გათამაშება 2009 წ.დ. მოზარდთა გუნდებს შორის, სადაც იმერეთის ნაკრების გარდა მონაწილეობდნენ - აჭარის, სამეგრელოს და გურიის ნაკრებები.

მთელი ტურნირი კარგად ჩაატარა იმერეთის ნაკრებმა, რომელმაც ჯერ სამეგრელოს ნაკრები (7-1), შემდეგ ტურნირის მასპინძლები - გურიის ნაკრები (3-1), ხოლო ბოლო შეხვედრაში აჭარის ნაკრები (7-1) დაამარცხა.
ტურნირის ყველაზე ტექნიკურ ფეხბურთელად დასახელებული იქნა იმერეთის ნაკრების ფეხბურთელი აჩი ჩუბინიძე, ხოლო ტურნირის საუკეთესო ფეხბურთელის პრიზი დაისაკუთრა იმერეთის ნაკრების ფეხბურთელმა ავთანდილ ხარძეიშვილმა.
ამრიგად, იმერეთის ნაკრები ევგრაფი შევარდნაძის სახლობის თასის მფლობელი გახდა.

U-10 იმერეთის ნაკრები - ტურნირის გამარჯვებულები:

1. საბა ამაღლობელი („სამტრედია")
2. გიორგი ჩიხლაძე („ტორპედო)"
17. ალექსი ცხვარაძე („სამტრედია")
10. აჩი ჩუბინიძე („სამტრედია")
7.ავთანდილ ხარძეიშვილი („სამტრედია")
13. საბა კაჭარავა („ქუთაისი")
9. საბა სარალიძე („ტორპედო")
11. ირაკლი რაზმაძე („სამტრედია")
12. ლუკა მამასახლისი („ტორპედო")
18. ვაჟა გაგუა („სამტრედია")
16. ლუკა სპირანტი („კომპლ. სპ.სკოლა" სამტრედია)
8. არჩილ ჩხიკვაძე („კომპლ.სპ.სკოლა" სამტრედია)
21.გიორგი ჯიმშელეიშვილი („კომპლ.სპ.სკოლა" სამტრედია)
14. გიგი ქორიძე („სამტრედია")
4. ალექსი ბრეგაძე („ტორპედო")
15.გიორგი ბასილაია („ტორპედო")
6. ნიკოლოზ პეტრიაშვილი („ქუთაისი")
22. ლუკა გიორგაძე („ტორპედო")

მწვრთნელები: ოთარ ზაქარეიშვილი, რაულ ჩიხლაძე

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U-10 (2009 წ.დ.) იმერეთის ნაკრები

66023055 2100153233620958 7905010453590310912 n

დღეს, 5 ივლისს ქ. ლანჩხუთში სტარტი აიღო ევგრაფი შევარდნაძის სახელობის თასის გათამაშებამ
U-10 (2009 წ.დ.) მოზარდთა გუნდებს შორის, სადაც იმერეთის ნაკრების (მწვრთნელები - ოთარ ზაქარეიშვილი, რაულ ჩიხლაძე) გარდა მონაწილეობენ - აჭარის, სამეგრელოს და გურიის ნაკრებები.

5 ივლისი, პარასკევი
1 გურია - აჭარა 5-2 (1-0)
2 სამეგრელო - იმერეთი 1-7 (0-3)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.
გოლები: ა. ხარძეიშვილი - 2, ს. კაჭარავა - 2, ს. სარალიძე - 1, ა. ჩუბინიძე - 1,
ა. ბრეგაძე - 1.

6 ივლისი, შაბათი
1 გურია - იმერეთი 1-3 (0-1)
2 აჭარა - სამეგრელო 5-1 (2-0)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.
გოლები: ს. სარალიძე - 1, ლუკა კიკვაძე - 1(ავტოგოლი), ი. რაზმაძე -1.

7 ივლისი, კვირა

1 აჭარა - იმერეთი 1-7 (0-4)
2 გურია - სამეგრელო 3-4 (0-2)

იმერეთი: საბა ამაღლობელი, გიორგი ჩიხლაძე, ალექსი ცხვარაძე, აჩი ჩუბინიძე, ავთანდილ ხარძეიშვილი, საბა კაჭარავა, საბა სარალიძე, ირაკლი რაზმაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ლუკა მამასახლისი, ვაჟა გაგუა, ლუკა სპირანტი, არჩილ ჩხიკვაძე, გიორგი ჯიმშელეიშვილი, გიგი ქორიძე, ალექსი ბრეგაძე, გიორგი ბასილაია, ნიკოლოზ პეტრიაშვილი, ლუკა გიორგაძე.

გოლები: ვ. გაგუა - 3, ი. რაზმაძე - 1, ს. სარალიძე - 1, ა. ხარძეიშვილი - 1, ა. ბრეგაძე - 1.

ტურნირის ცხრილი
---------------------------------------------

N გუნდი გ.მ
+
1 იმერეთი 3 3 0 0 17-3 14 9
2 გურია 3 1
0 2 9-9 0 3
3 აჭარა 3 1 0 2 8-13 -5 3
4 სამეგრელო 3 1 0 2 6-15 -9 3

.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„დასავლეთის თასი 2019“

9 თებერვალს იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაციის ორგანიზებით დაიწყო ტრადიციული წინასასეზონო ტურნირი "დასავლეთის თასი 2019". ტურნირში სულ 12 გუნდი მონაწილეობს. გუნდები 3 ჯგუფად არიან გაყოფილნი. თითოეულ ჯგუფში 4-4 გუნდია, რომლებიც ერთმანეთს წრიული სისტემით ერთ წრედ გაეჯიბრებიან. ჯგუფების თამაშები ქუთაისის ,,ტორპედოს" ბაზაზე, წყალტუბოში, სერგიეთში და ზესტაფონში გაიმართება. ნახევარფინალში ჯგუფების გამარჯვებულები და ერთი საუკეთესო მეორე ადგილოსანი გადის. საუკეთესო მეორე ადგილოსნის გამოვლენისას მხედველობაში მიიღება ჯგუფში მხოლოდ პირველ და მესამე ადგილოსანთან მიღწეული შედეგები. ნახევარფინალური შეხვედრები 24 თებერვალს ჩატარდება,ხოლო ფინალი 27 თებერვალს წყალტუბოში გაიმართება.
ჯგუფური ეტაპის შემდეგ თამაშის ფრედ დამთავრების შემთხვევაში, დაინიშნება 11 მეტრიანი დარტყმები.

,,დასავლეთის თასი 2019"
I ჯგუფი


1 ,,ტორპედო 2" ქუთაისი
2 ,,ოდიში1919" ზუგდიდი
3 ,,სულორი" ვანი
4 ,,ეგრისი" სენაკი


I ტური: 9 თებერვალი, შაბათი
1. ,,ტორპედო 2" – ,,ეგრისი" 3-4 (2-1)
2. ,,ოდიში1919"– ,,სულორი" 2-0 (0-0)


II ტური: 16 თებერვალი, შაბათი
1.,,ეგრისი" – ,,სულორი"2-0(2-0)
2.,,ტორპედო 2"–,,ოდიში1919"4-2(2-1)



III ტური: 20 თებერვალი, ოთხშაბათი
1.,,ოდიში1919" – ,,ეგრისი" 0-3(0-3)
2. ,,სულორი"–,,ტორპედო 2" 2-3 (2-3)

N გუნდი გ.ბ.
1 „ეგრისი" სენაკი 3 3 0 0 9-3 9
2 „ტორპედო 2" ქუთაისი 3 2 0 1 10-8 6
3 „ოდიში 1919"ზუგდიდი 3 1 0 2 4-7 3
4 „სულორი" ვანი 3 0 0 3 2-7 0

,,დასავლეთის თასი 2019"
II ჯგუფი


1 ,,სამგურალი " წყალტუბო
2 ,,სამეგრელო" ჩხოროწყუ
3 ,,სალხინო" მარტვილი
4 ,,იმერეთი" ხონი


I ტური: 10 თებერვალი, კვირა
1. ,,სამგურალი " – ,,იმერეთი"7-2 (1-1)
2. ,,სამეგრელო" – ,,სალხინო" 4-1 (2-1)


II ტური: 14 თებერვალი, ხუთშაბათი
1. ,,იმერეთი" – ,,სალხინო"0-1(0-0)
2. ,,სამგურალი "–,,სამეგრელო"1-1 (0-0)


III ტური: 18 თებერვალი, ორშაბათი
1.,,სამეგრელო" – ,,იმერეთი" 3-2 (2-2)
2. ,,სალხინო" – ,,სამგურალი "0-3 (0-1)

N გუნდი გ.ბ.
1 „სამგურალი " წყალტუბო 3 2 1 0 11-3 7
2 „სამეგრელო“ ჩხოროწყუ 3 2 1 0 8-4 7
3 „სალხინო" მარტვილი 3 1 0 2 2-7 3
4 „იმერეთი" ხონი 3 0 0 3 4-11 0

,,დასავლეთის თასი 2019"

III ჯგუფი


1 ,,ზესტაფონი" ზესტაფონი
2 ,,საირმე"ბაღდათი
3 ,,ტორპედოU-19" ქუთაისი
4 ,,ჩხერიმელა " ხარაგაული


I ტური: 11 თებერვალი, ორშაბათი
1 ,,ზესტაფონი" – ,,ჩხერიმელა" 5-0 (3-0)
2."საირმე" – "ტორპედო U-19" 3-2 (0-0)

II ტური: 15 თებერვალი, პარასკევი
1.,,ჩხერიმელა"– ,,ტორპედო U-19" ქუთაისი1-1 (0-1)
2.,,ზესტაფონი" –,,საირმე " 12/00 სთ (ზესტაფონი)7-0(1-0)

III ტური: 19 თებერვალი, სამშაბათი.
1.,,საირმე" – ,,ჩხერიმელა"3-0(3-0)
2. ,,ტორპედო U-19"ქუთაისი –,,ზესტაფონი "1-4(1-2)

N გუნდი გ.ბ
1 „ზესტაფონი" ზესტაფონი 3 3 0 0 16-1 9
2 „საირმე"ბაღდათი 3 2 0 1 6-9 6
3 „ტორპედოU-19" ქუთაისი 3 0 1 2 4-8 1
4 „ჩხერიმელა " ხარაგაული 3 0 1 2 1-9 1



1/2 ფინალი: 23 თებერვალი, შაბათი


1. „ეგრისი" სენაკი - „სამგურალი" წყალტუბო 2-2 (0-1) (პენ 3-4)
2.„ზესტაფონი" ზესტაფონი - „სამეგრელო" ჩხოროწყუ 2-3(1-0)


ფინალი: 27 თებერვალი, ოთხშაბათი


„სამგურალი" წყალტუბო -
"სამეგრელო" ჩხოროწყუ
0-0 (პენ 5-4)





ზაურ ლორთქიფანიძის სახელობის ტურნირი 2018

უშინ, 19 ოქტომბერს ვანის მუნიციპალიტეტის გრიგოლ ნიკოლეიშვილის სახელობის სტადიონზე გაიხსნა ზაურ ლორთქიფანიძის სახელობის ტურნირი 2005 წ.დ.შორის, რომელშიც მონაწილეობენ იმერეთის რეგიონის 8(რვა)გუნდი.

ტურნირის გახსნას ესწრებოდნენ ვანის მუნიციპალიტეტის მერი ბატონი ალეკო გოგორიშვილი, ზაურ ლორთქიფანიძის შვილი - ბატონი დავით ლორთქიფანიძე, იმერეთის რეგიონალური ფეხბურთის ფედერაცია (პრეზიდენტი დ.რუხაძე), ვეტერანი ფეხბურთელები და სხვები.

მათ თავიანთ გამოსვლებში აღნიშნეს, რომ ბატონი ზაურ ლორთქიფანიძე იყო საქართველოს სპორტის დამსახურებული მოღვაწე, ღირსების ორდენის კავალერი, მე-20 საუკუნის 50/60 წლების, ვანის ,,სულორის", სამტრედიის ,,ლოკომოტივის", ხობის ,,კოლხეთისა" და თბილისის ,,დინამოს" დუბლების ფეხბურთელი. ასეთი ტურნირების ჩატარების მიზანია ვეტერანი ფეხბურთელების სახელის უკვდავყოფა და პატივგება. ზაურ ლორთქიფანიძის სახელობის ტურნირი იქნება ყოველწლიური,ასევე გამომსვლელებმა უსურვეს წარმატება ტურნირში მონაწილე ყველა გუნდს.

I ტურის შედეგები ასეთია:
I ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,ციხესულორის" სტადიონზე
1. ,,სამტრედია 1" – ,,სპ.სკ" ტყიბული"0-0
2. ,,ტორპედო 1" – ,,მარგვეთი2006"ზეს6-0

II ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,გრ. ნიკოლეიშვილის" სახელობის სტადიონზე
1. ,,მართვე" ვანი– ,,მართვე" ქთ.2-0
2. ,,ტორპედო 2 " – ,,სამტრედია 2"1-0


II ტურის შედეგები ასეთია:
I ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,ციხესულორის" სტადიონზე

1.,,სპ.სკ.ტყიბული."– ,, მარგვეთი2006"ზეს0-1
2.,,სამტრედია 1"- ,,ტორპედო 1"2-1

II ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,გრ. ნიკოლეიშვილის" სახელობის სტადიონზე
1.,,მართვე" ქთ. – ,,სამტრედია 21-1
2.,,მართვე" ვანი - ,,ტორპედო 2"1-1

III ტურის შედეგები ასეთია:

I ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,ციხესულორის" სტადიონზე
1.,,ტორპედო-1"ქთ - ,,სპ,სკ,ტყიბული" 4-0
2.,,მარგვეთი2006" - ,,სამტრედია-1" 1-0

II ჯგუფის თამაშები ჩატარდა ,,გრ. ნიკოლეიშვილის" სახელობის სტადიონზე
1.,,ტორპედო-2" - ,,მართვე"ქთ 5-1
2.,,სამტრედია-2" - ,,მართვე" ვანი 0-2

I ჯგუფი:

N გუნდი გ.ბ.
1,,ტორპედო 1 " ქუთაისი 3 2 0 1 11-2 6
2.,,მარგვეთი2006" ზესტაფონი 3 2 0 1 2-6 6
3.,,სამტრედია 1" სამტრედია 3 1 1 1 2-2 4
4.,,სპ.სკ" ტყიბული 3 0 1 2 0-5 1
II ჯგუფი:
N გუნდი გ.ბ
1.,,ტორპედო 2" ქუთაისი 3 2 1 0 7-2 7
2.,,მართვე" ვანი 3 2 1 0 5-1 7
3.,,სამტრედია 2" სამტრედია 3 0 1 2 1-4 1
4.,,მართვე" ქუთაისი 3 0 1 2 2-8 1
ნახევარფინალური მატჩები გაიმართა ვანის ,,ციხესულორის" სტადიონზე.

1 ნოემბერი ხუთშაბათი 2018წ.

1.,,ტორპედო-1"ქუთაისი - ,,მართვე" ვანი 3-0
2.,,მარგვეთი-2006" ზესტ - ,,ტორპედო-2"ქთ 2-3

მე-3 ადგილისთვის თამაში ჩატარდა 2 ნოემბერს ,,ციხესულორის" სტადიონზე ერთმანეთს შეხვდა:
,,მართვე" ვანი - ,,მარგვეთი-2006" ზესტ 5-2

ხოლო ფინალური შეხვედრა
,,ტორპედო-1"ქუთაისი -,,ტორპედო-2"ქთ გაიმართება სავარაუდოთ თვის ბოლოს.

მწვრთნელთა განათლების C ლიცენზიის კურსი ქუთაისში ჩატარდება

საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია აგრძელებს მწვრთნელთა განათლების C ლიცენზიის სასწავლო კურსს, რომელიც 25 სექტემბრიდან ქუთაისში ჩატარდება. მსურველებმა განაცხადი და თანდართული დოკუმენტაცია უნდა წარადგინონ საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციაში, ან იმერეთის რეგიონულ ფეხბურთის ფედერაციაში, რათა გახდნენ მომდევნო სასწავლო კურსის მონაწილეები.


ლიცენზირების მსურველებმა უნდა წარადგინოთ შემდეგი საბუთები:

1) პირადი განცხადება
2) CV
3) 2 ფოტოსურათი (3/4)
4) ცნობა ჯანმრთელობის შესახებ
5) ცნობა პოლიციიდან ნასამართლეობის შესახებ
6) ცნობა ნარკოლოგიურიდან 
7) პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი

სასწავლო კურსის ღირებულება 400 ლარია.

დამატებითი ინფორმაციისათვის, გთხოვთ, დაუკავშირდეთ მწვრთნელთა ლიცენზირების მენეჯერს - ეკა ნადირაშვილს 291 26 70; 291 37 33 და 595 12 12 19.

ქუთაისში გიორგი კიკაჩეიშვილს - 577 17 04 09 და 599 15 58 09.

უშანგი სალდაძე – 100

იმერეთის რეგიონული ფეხბურთის ფედერაციის (პრეზიდენტი დავით რუხაძე), ქალაქის მერის ბატონ შოთა მურღულიასა და ქალაქის მერიის სპორტის სამსახურის თანამშრომლის ირაკლი კიკვაძის ერთობლივი ძალისხმევით მიმდინარე წლის 14 ივლისს გამოჩენილი

დაწვრილებით...

არდადეგები ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაზეც გამოცხადდა

5 ივლისს, ირფფ-ს ორგანიზებული ღია ჩემპიონატებიდან ბოლო - ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაში (2005 წლამდე ჭაბუკები) ზაფხულის შესვენებისწინა დასკვნითი მატჩები გაიმართა:

დაწვრილებით...

სტუმართა უპირატესობა 2005-წლამდელებში

3 ივლისს, ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაზე (2005 წლამდე ჭაბუკები) XV ტურის მატჩები გაიმართა. დარჩა ორი გამოტოვებული თამაში (5 ივლისს) და გუნდები საზაფხულო შესვენებაზე გაემგზავრებიან:

დაწვრილებით...

იმერული დერბი ”იმერეთმა” მოიგო

ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაზე (2005 წლამდე ჭაბუკები) დღეს ერთი მატჩი გაიმართა:

დაწვრილებით...

2005-წლამდელებში ”შუქურამ” ”ტორპედოც” დაამარცხა

ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაზე (2005 წლამდე ჭაბუკები) VI ტურის სამივე გამოტოვებული მატჩი გაიმართა:

დაწვრილებით...

”ხვამლმა” ზედიზედ მეოთხედ მოიგო

დღეს ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაზე (2005 წლამდე ჭაბუკები) XIV ტურის კიდევ 3 მატჩი შედგა:

დაწვრილებით...

”შუქურას” ისევ ჯაფარიძემ მოაგებინა

ირფფ-ს ორგანიზებულ ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაზე (2005 წლამდე ჭაბუკები) გუნდებმა II წრის პირველი მატჩი ითამაშეს, თუმცა შედგა ერთი გამოტოვებული დაპირისპირებაც:

დაწვრილებით...

"მარგვეთი 2006" 2000-წლამდელებში მაღლა მიიწევს

ირფფ-ს ეგიდით მიმდინარე ჩემპიონატებზე, დღეს კიდევ ერთმა ასაკობრივმა გათამაშებამ დაასრულა ზაფხულის შესვენებისწინა პროგრამა. რამაზ შენგელიას სახელობის თასის გათამაშებაზე (2000 წლამდე ჭაბუკები) გუნდებმა III ტურის გამოტოვებული მატჩი ითამაშეს:

დაწვრილებით...

პროექტს „ფეხბურთი სკოლებში“ იმერეთმაც უმასპინძლა

17-დან 23 ივნისის ჩათვლით, იმერეთის შვიდ ქალაქში საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის, ფეხბურთის განვითარების ფონდისა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ ორგანიზებული პროექტი "ფეხბურთი სკოლებში" გაიმართა.

დაწვრილებით...

თავგადასავლები 12-წლამდელებში - ორი ავტოგოლი, ჯაფარიძის პოკერი, კიკალიშვილის ჰეთ თრიკი

25 ივნისს, ჯემალ ხერხაძის სახელობის გათამაშებაზე (2005 წლამდე ჭაბუკები) I წრის დასკვნითი ტურის მატჩები გაიმართა:

დაწვრილებით...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Free business joomla templates