საქართველო. ქუთაისი, პუშკინის №3

ქართლოს ჭუმბურიძის სახელობის ტურნირი მინი ფეხბურთში 2020

i 6045cab43fe4c3e5f08bae9b63a764fb 1419078180279193 0 116661478 398107604497231 1891834018848429246 n

31 ივლისს თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბარდუბნის სათემო უბნის სტადიონზე სტარტი აიღო ქართლოს ჭუმბურიძის ხსოვნისადმი მიძღვნილმა VI ტრადიციულმა ტურნირმა მინი ფეხბურთში.

ტურნირში მონაწილეობს რვა გუნდი, რომლებიც დაყოფილი არიან ორ ჯგუფად (4-4 გუნდი თითოეულ ჯგუფში)

I ჯგუფი
I ტური 31 ივლისი, პარასკევი
1.„მერანი" ბარდუბანი – „ქვებულა" სიმონეთი 11-2 (4-2)
„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლაშა ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე.

„ქვებულა" - ირაკლი კეზევაძე, რაჟდენი ცერცვაძე, პაპუნა ფანჩულიძე, ნიკოლოზ კეზევაძე, გიორგი სვანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:ტარიელი ქაშაკაშვილი.

გოლები: ლაშა კეზევაძე - 6, თამაზი გვენეტაძე - 2, ირაკლი ვარდოსანიძე - 2, დიმა არეშიძე -1, („მერანი")
ნიკოლოზი კეზევაძე -1, ტარიელი ქაშაკაშვილი - 1 („ქვებულა")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.„იმედი" ბარდუბანი – „კაჟელები" სიმონეთი 2-2 (0-0)
„იმედი" - ზაზა საპანაძე, შოთიკო ბარდაველიძე, გაგა ქვაჩაკიძე, იასონი რობაქიძე, ბექა ბარდაველიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა გრძელიძე, გიორგი ქასრაშვილი, გიორგი ცქიფურიშვილი, გიორგი ვერულაშვილი.
გაფრთხილება: იასონი რობაქიძე („იმედი")

„კაჟელები" - ბექა გვენეტაძე, რომანი ლაღიძე, ზურა ხოხიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: კოტე ხოხიაშვილი, გაგა ხოხიაშვილი, მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი.
გაფრთხილება:ბექა გვენეტაძე, ედუარდი ჯიშიაშვილი („კაჟელები")

გოლები:იასონი რობაქიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1 („იმედი")
ზურა ხოხიაშვილი - 1, ბექა ბოგვერაძე - 1 („კაჟელები")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

II ტური 2 აგვისტო, კვირა
1.„ქვებულა" სიმონეთი – „კაჟელები" სიმონეთი 4-8(3-1)
„ქვებულა" -
ზვიადი ცერცვაძე, თორნიკე ცერცვაძე, პაპუნა ფანჩულიძე, გიორგი ცერცვაძე, რაჟდენი ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნიკოლოზი კეზევაძე, გიორგი სვანიძე.

„კაჟელები"-
გაგა ხოხიაშვილი, ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე, გოგა ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ:
კოტე ხოხიაშვილი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

გოლები: პაპუნა ფანჩულიძე - 2, თორნიკე ცერცვაძე -1, ნიკოლოზი კეზევაძე - 1 („ქვებულა")
ბექა გვენეტაძე - 3, გოგა ხოხიაშვილი - 3, ბექა ბოგვერაძე - 2 („კაჟელები")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2.„მერანი" ბარდუბანი – „იმედი"ბარდუბანი 7-1 (1-0)
„მერანი" -
ვაჟა სილაკაძე, დიმა არეშიძე, თამაზი გვენეტაძე, ლაშა კეზევაძე, გაგა კეზევაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ირაკლი ვარდოსანიძე, ლაშა ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, მამლუქი ჩაფიძე, იაგო გვენეტაძე.
გაფრთხილება:
თამაზი გვენეტაძე („მერანი")

„იმედი" -
გიორგი ვერულაშვილი, გაგა ქვაჩაკიძე, შოთა ბარდაველიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, იასონი რობაქიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ნიკა გრძელიძე, ბექა ბარდაველიძე, ელდარი ცერცვაძე.

გოლები:
დიმა არეშიძე - 3, თამაზი გვენეტაძე - 1, ლაშა კეზევაძე -1, ირაკლი ვარდოსანიძე - 1, ლაშა ვარდოსანიძე - 1 („მერანი'')
იასონი რობაქიძე - 1 („იმედი")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე


III ტური 4 აგვისტო, სამშაბათი
1.„იმედი" ბარდუბანი – „ქვებულა" სიმონეთი 5-0 (2-0)
„იმედი" - ზაზა საპანაძე, შოთიკო ბარდაველიძე, გაგა ქვაჩაკიძე, იასონი რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა ბარდაველიძე, ნიკა გრძელიძე, გიორგი ქასრაშვილი, გიორგი ვერულაშვილი, ლაშა ცქიფურიშვილი.

„ქვებულა" - ირაკლი კეზევაძე, პაპუნა ფანჩულიძე, ზვიადი ცერცვაძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ცერცვაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: რაჟდენი ცერცვაძე, ნიკოლოზ კეზევაძე, გიორგი სვანიძე, ტარიელი ქაშაკაშვილი.
გაფრთხილება: პაპუნა ფანჩულიძე („ქვებულა")

გოლები: შოთიკო ბარდაველიძე - 2, იასონი რობაქიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1, გიორგი ცქიფურიშვილი -1 („იმედი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე


2.„კაჟელები" სიმონეთი – „მერანი" ბარდუბანი 2-6 (2-2)
„კაჟელები" - ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე, გაგა ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: რომანი ლაღიძე, კოტე ხოხიაშვილი, მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, ლაშა ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ირაკლი ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, მამლუქი ჩაფიძე.

გოლები: გოგა ხოხიაშვილი -1, თამაზი გვენეტაძე -1(ავტო გოლი) („კაჟელები")
ლაშა კეზევაძე - 4, დიმა არეშიძე - 2 („მერანი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი       გ.მ.
+
1 „მერანი“       3 3 0 0 24-5 19 9
2 „კაჟელები"       3 1 1 1 12-12 0 4
3 „იმედი“
      3 1 1 1 8-9 -1 4
4 „ქვებულა“       3 0 0 3 6-24 -18 0

II ჯგუფი
I ტური 1 აგვისტო, შაბათი
1.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი – „სათემო"ბარდუბანი 5-3(5-2)
„მუზეუმი"- ედიკა ფანჩულიძე, ლაშა გიორგაძე, თორნიკე ჯანაშია, გიორგი გიორგაძე, შაკო აბულაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, ალეკო ფანჩულიძე, გოგა აბესაძე, ნიკა სულამანიძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.

„სათემო" - ლაშა კობახიძე, ოთარი ჭუმბურიძე, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჯულუხაძე, ოთარი კლდიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, ზაზა სამანიშვილი, ნუკრი ფუტკარაძე, გოჩა ლეჟავა, ელგუჯა ცერცვაძე.

გოლები: შაკო აბულაძე -2, ლაშა გიორგაძე -1, თორნიკე ჯანაშია -1, საბა ფანჩულიძე -1 („მუზეუმი")
გოჩა ლეჟავა - 2, ზაზა სამანიშვილი -1 („სათემო")
არბიტრი - მ. კუპატაძე

2.
LMNTRIX" სიმონეთი – „სიმონეთი" სიმონეთი 3-3 (2-2)
LMNTRIX" - ოთო ფუთურიძე, აკაკი ღვინეფაძე, გიორგი ლანჩავა, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: იოსებ აბულაძე.

„სიმონეთი" - ვალერი ჩოგოვაძე, გიორგი ლიკლიკაძე, ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე, ნიკა ნიკოლაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: მიხო გუნიავა, გიორგი ღვინეფაძე.

გოლები: აკაკი ღვინეფაძე -2, იოსებ აბულაძე -1 (
LMNTRIX")
ნიკა ნიკოლაძე -2, ირაკლი ცერცვაძე -1 („სიმონეთი")
არბიტრი - მ. კუპატაძე


II ტური 3 აგვისტო, ორშაბათი
1.„სათემო" ბარდუბანი - „სიმონეთი" სიმონეთი 2-2 (1-2)
„სათემო" - ელგუჯა ცერცვაძე, ოთარი ჭუმბურიძე, გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჯულუხაძე, ოთარი კლდიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლაშა კობახიძე, გიორგი ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, ზაზა სამანიშვილი, ნუკრი ფუტკარაძე, გოჩა ლეჟავა, იური ქართველიშვილი.

„სიმონეთი" - მიხო გუნიავა, გიორგი ღვინეფაძე, გიორგი ზაქარიაძე, ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ვალერი ჩოგოვაძე, გიორგი ლიკლიკაძე, ნიკა ნიკოლაძე, დათო გვენეტაძე.

გოლები: ოთარი ჭუმბურიძე -2 („სათემო')
თემური გვენეტაძე -1, დათო გვენეტაძე -1 („სიმონეთი")
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2.„მუზეუმი" ზედა სიმონეთი –LMNTRIX" სიმონეთი 0-5 (0-3)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, გიორგი გიორგაძე, შაკო აბულაძე, ალეკო ფანჩულიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ედიკა ფანჩულიძე, თორნიკე ჯანაშია, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, გოგა აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.
გაფრთხილება:
შაკო აბულაძე („მუზეუმი")

LMNTRIX
" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე.
გაფრთხილება:
აკაკი ღვინეფაძე (LMNTRIX")

გოლები: დათო ბრეგაძე - 4, აკაკი ღვინეფაძე - 1(LMNTRIX")
არბიტრი
- ბ. ბრეგაძე

III ტური 5 აგვისტო, ოთხშაბათი
1.LMNTRIX" სიმონეთი – „სათემო" ბარდუბანი 3-1 (2-0)
LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე.
გაფრთხილება:
დათო ბრეგაძე (LMNTRIX")

„სათემო" - ელგუჯა ცერცვაძე, ოთარი ჭუმბურიძე, ოთარი კლდიაშვილი, იური ქართველიშვილი, გიორგი ჭუმბურიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი კლდიაშვილი, გიორგი ჯულუხაძე, ლაშა კობახიძე, გიორგი ჯანელიძე, გიორგი კობახიძე, ზაზა სამანიშვილი, ნუკრი ფუტკარაძე, გოჩა ლეჟავა.

გოლები:
აკაკი ღვინეფაძე - 2, გიორგი ლანჩავა -1 (LMNTRIX")
ოთარი კლდიაშვილი - 1 („სათემო")
არბიტრი
- მ. კუპატაძე

2.„სიმონეთი" სიმონეთი – „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი 1-2 (0-1)
„სიმონეთი" - ვალერი ჩოგოვაძე, ირაკლი ცერცვაძე, თემური გვენეტაძე, ნიკა ნიკოლაძე, მამუკა ნიკოლაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ:
გიორგი ღვინეფაძე, გიორგი ზაქარიაძე, მიხო გუნიავა, გიორგი ლიკლიკაძე, დათო გვენეტაძე.
გაფრთხილება:
ირაკლი ცერცვაძე („სიმონეთი")

„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, გიორგი გიორგაძე, შაკო აბულაძე, თორნიკე ჯანაშია;
შეცვლაზე შევიდნენ:
ალეკო ფანჩულიძე, ედიკა ფანჩულიძე, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, გოგა აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.
გაფრთხილება: ლაშა გიორგაძე („მუზეუმი")

გოლები: თემური გვენეტაძე -1 („სიმონეთი")
ლაშა გიორგაძე -1, შაკო აბულაძე -1(„მუზეუმი")
არბიტრი: მ. კუპატაძე

ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი       გ.მ.
+
1 LMNTRIX"
      3 2 1 0 11-4 7 7
2 „მუზეუმი“       3 2 0 1 7-9 -2 6
3 „სიმონეთი“       3 0 2 1 6-7 -1 2
4 „სათემო“       3 0 1 2 6-10 -4 1



7 აგვისტო, პარასკევი

1/2 ფინალი
1.„მერანი" ბარდუბანი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი 3-3 (2-0) პენ (5-3)
„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, ლაშა ვარდოსანიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ირაკლი ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, მამლუქი ჩაფიძე.

„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, შაკო აბულაძე, ალეკო ფანჩულიძე, დათო ვერულაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი გიორგაძე, თორნიკე ჯანაშია, დიკა ფანჩულიძე, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე, ლევანი გიორგაძე.
გაფრთხილება: დათო ვერულაშვილი („მუზეუმი")

გოლები: დიმა არეშიძე - 2, თამაზი გვენეტაძე -1 („მერანი")
ლაშა გიორგაძე -2, ალეკო ფანჩულიძე - 1 („მუზეუმი")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე


2.„კაჟელები" სიმონეთი -
LMNTRIX" სიმონეთი 1-8 (0-4)
„კაჟელები" - ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი, ბექა ბოგვერაძე, კოტე ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გაგა ხოხიაშვილი, მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე.

გოლები: გოგა ხოხიაშვილი -1 („კაჟელები")
იოსებ აბულაძე - 4, ოთო ფუთურიძე - 2, დათო ბრეგაძე -1, აკაკი ღვინეფაძე - 1(
LMNTRIX")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე


9 აგვისტო, კვირა

III ადგილი - „მუზეუმი" ზედა სიმონეთი - „კაჟელები" სიმონეთი 4-0 (2-0)
„მუზეუმი" - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, შაკო აბულაძე, დათო ვერულაშვილი, გიორგი გიორგაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ალეკო ფანჩულიძე, თორნიკე ჯანაშია, ედიკა ფანჩულიძე, ალეკო გიორგაძე, საბა ფანჩულიძე, გენადი აბესაძე, ზურა გიორგაძე, ლუკა გვენეტაძე,
ლევანი გიორგაძე.

„კაჟელები" - გაგა ხოხიაშვილი, ბექა გვენეტაძე, ზურა ხოხიაშვილი,ბექა ბოგვერაძე, კოტე ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოგა ხოხიაშვილი,მურადი მაჭავარიანი, ედუარდი ჯიშიაშვილი, გიორგი ჩიტორელიძე.

გოლები: ლაშა გიორგაძე - 4 (,,მუზეუმი")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე


ფინალი: - „მერანი" ბარდუბანი - „LMNTRIX" სიმონეთი 6-0 (1-0)
„მერანი" - ვაჟა სილაკაძე, ლაშა კეზევაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვერულაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლაშა ვარდოსანიძე, ირაკლი ვარდოსანიძე, გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე, გაგა კეზევაძე, მამლუქი ჩაფიძე.
გაძევება: თამაზი გვენეტაძე (,,მერანი")


LMNTRIX" - ლაშა ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე, გიორგი ლანჩავა;
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ფუთურიძე, იოსებ აბულაძე, დიმა კაპანაძე, გიორგი ღვინეფაძე.

გოლები: ლაშა კეზევაძე - 5, დიმა არეშიძე -1 („მერანი")
არბიტრები: მ. კუპატაძე, ბ. ბრეგაძე

ბომბარდირები:

1.ლაშა კეზევაძე - 16 („მერანი")
2.დიმა არეშიძე - 8 („მერანი")
3.ლაშა გიორგაძე - 8 („მუზეუმი")
4.აკაკი ღვინეფაძე - 6 (
LMNTRIX")
5.იოსებ აბულაძე - 5 (LMNTRIX")
6.დათო ბრეგაძე - 5 (
LMNTRIX")
7.გოგა ხოხიაშვილი - 5 („კაჟელები")

  • გადასვლები: 190