საქართველო. ქუთაისი, პუშკინის №3

ქართლოს ჭუმბურიძის სახელობის ტურნირი მინი ფეხბურთში 2021

    

30 ივლისს თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბარდუბნის სათემო უბნის სტადიონზე სტარტი აიღო ქართლოს ჭუმბურიძის ხსოვნისადმი მიძღვნილმა VII ტრადიციულმა ტურნირმა მინი ფეხბურთში.

ტურნირში მონაწილეობს რვა გუნდი, რომლებიც დაყოფილი არიან ორ ჯგუფად (4-4 გუნდი თითოეულ ჯგუფში)

I ჯგუფი
I ტური 30 ივლისი, პარასკევი

1„მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი – „სათემო“ ბარდუბანი 3-1 (2-1)
„მუზეუმი“ - თორნიკე ჯანაშია, ალეკო ტალახაძე, გენადი აბესაძე, გიორგი ღვინეფაძე, გიორგი ლუტიძე;

შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა კუბლაშვილი, ბექა ჯულუხაძე.

„სათემო“ - ოთარი ჭუმბურიძე, გიორგი ჭუმბურიძე, ოთარი კლდიაშვილი, თორნიკე ცერცვაძე, ლუკა ცირეკიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: გოჩა კლდიაშვილი, გაგა ცაგარეიშვილი, ზაური ცხადაძე.

გოლები: გიორგი ღვინეფაძე -1, გიორგი ლუტიძე -2, („მუზეუმი“) თორნიკე ცერცვაძე -1, („სათემო’’)
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2„კაჟელები“ სიმონეთი – „იმედი“ ბარდუბანი 0-1 (0-0)

„კაჟელები“ - გიორგი ბოგვერაძე, ბექა გვენეტაძე, კოტე ხოხიაშვილი, გიორგი ნიკოლაძე, შოთიკო მოდებაძე.
შეცვლაზე შევიდნენ: ოთო ზარნაძე, ზურა ხოხიაშვილი, დათო კლდიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი.

„იმედი“ - საბა ბარდაველიძე, ალექსი ბოგვერაძე, ნიკა კლდიაშვილი, გიორგი ცქიფურიშვილი, იასონ რობაქიძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა გრძელიძე, ლაშა ცეცხლაძე, სოსო ბარდაველიძე, გიორგი ვერულაშვილი.

გაფრთხილება: შოთიკო მოდებაძე, („კაჟელები“)

გოლი: სოსო ბარდაველიძე- 1(,,იმედი“)
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

II ტური  1 აგვისტო, კვირა
1.„სათემო“ ბარდუბანი - „იმედი“ ბარდუბანი 4-6 (4-4)
„სათემო“ - ზაზა სამანიშვილი, ლუკა ცირეკიძე, ოთარი ჭუმბურიძე, თორნიკე ცერცვაძე, გიორგი ჭუმბურიძე;

შეცვლაზე შევიდა: გოჩა კლდიაშვილი

„იმედი“ - ლაშა ცეცხლაძე, ალექსანდრე ბოგვერაძე, ნიკა გრძელიძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა კლდიაშვილი, სოსო ბარდაველიძე.

გაფრთხილება: თორნიკე ცერცვაძე, („სათემო“)
გოლები: ნიკა გრძელიძე -3, იასონ რობაქიძე -2, გიორგი ცქიფურიშვილი- 1, („იმედი“), ლუკა ცირეკიძე -3, ოთარი ჭუმბურიძე -1, („სათემი’’)
არბიტრი - ნოდარი ფურცხვანიძე

2„მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი – „კაჟელები“ სიმონეთი 2-4 (2-3)
„მუზეუმი“
- ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, გიორგი ლუტიძე, გიორგი ღვინეფაძე, თორნიკე ჯანაშია;

შეცვლაზე შევიდნენ: ალეკო ტალახაძე, ნიკა კუბლაშვილი, თორნიკე აბესაძე.

„კაჟელები“ - ოთიკო ზარნაძე, გოგა ხოხიაშვილი, ზურა ხოხიაშვილი, ბექა გვენეტაძე, კოტე ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ბოგვერაძე, გიორგი ნიკოლაძე, შოთიკო მოდებაძე.

გაფრთიხლება: ზურა ხოხიაშვილი, ოთიკო ზარნაძე, („კაჟელები“)
გოლები: ზურა ხოხიაშვილი -2, კოტე ხოხიაშვილი -1, გოგა ხოხიაშვილი -1, (კაჟელები“), გიორგი ღვინეფაძე -1, თორნიკე აბესაძე -1, („მუზეუმი“)
არბიტრი - ნოდარი ფურცხვანიძე

III ტური 3 აგვისტო, სამშაბათი
1„კაჟელები“ სიმონეთი - „სათემო“ ბარდუბანი 1-9 (1-4)

„კაჟელები“ - ზურა ხოხიაშვილი, გოგა ხოხიაშვილი, ბექა გვენეტაძე, კოტე ხოხიაშვილი, ონისე ხოხიაშვილი;
შეცვლაზე შევიდნენ: შოთა მოდებაძე, თორნიკე გვენეტაძე, გიორგი ჩიტორელიძე.

„სათემო“ - ოთარი ჭუმბურიძე, ოთარი კლდიაშვილი, გოჩა კლდიაშვილი, გაგა ცაგარეიშვილი, თორნიკე ცერცვაძე.
გაფრთხილება: ზურა ხოხიაშვილი („კაჟელები“)

გოლები: ოთარი კლდიაშვილი - 2, გაგა ცაგარეიშვილი -4, თორნიკე ცერცვაძე- 3, („სათემო“), კოტე ხოხიაშვილი -1 („კაჟელები“)
არბიტრი - ნოდარი ფურცხვანიძე

2.იმედი“ ბარდუბანი - „მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი 0-0 (0-0)
„იმედი“
- საბა ბარდაველიძე, ალექსი ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ნიკა გრძელიძე;

შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა კლდიაშვილი, სოსო ბარდაველიძე, ლაშა ცეცხლაძე.

„მუზეუმი“ - ნიკა სულამანიძე, თორნიკე ჯანაშია, დათო ვერულაშვილი, გიორგი ღვინეფაძე, ლაშა გიორგაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა აბჟანდაძე, ალეკო ტალახაძე,ნიკა კუბლაშვილი.

გაფრთხილება:
ნიკა კლდიაშვილი

არბიტრი - ნოდარი ფურცხვანიძე
 
ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი       გ.მ.
+
1 „იმედი“       3 2 1 0 7-4 3 7
2 „მუზეუმი"       3 1 1 1 5-5 0 4
3 „სათემო“       3 1 0 2 14-10 4 3
4 „კაჟელები“       3 1 0 2 5-12 -7 3


II ჯგუფი
I ტური 31 ივლისი, შაბათი
1.„მერანი“ ბარდუბანი – „ეწერი“ ეწერი 1-3 (0-1)
„მერანი“ - ვაჟა სილაკაძე, გიორგი ვარდოსანიძე, ლაშა კეზევაძე, შოთა ბარდაველიძე, თამაზი გვენეტაძე;

შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ბარდაველიძე, იაგო გვენეტაძე.

„ეწერი“ - ილია ბასილაძე, ლაშა-გიორგი კენჭოშვილი, შოთა შუღლაძე, ლადო ხვარეშია, დიმიტრი წაქაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: შოთა ტოფაძე, გიორგი არაბიძე, საბა შუღლაძე, საბა რობაქიძე, ემირი შუღლაძე, ვანო რობაქიძე, ონისე ხვარეშია, ელგუჯა ხვარეშია.

გოლები: ლაშა გიორგი კენჭოშვილი -1, ლადო ხვარეშია -2, („ეწერი“), გიორგი ვარდოსანიძე -1, („მერანი“)
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

2„LMNTRIX” სიმონეთი – „სიმონეთი“ სიმონეთი 7-1 (2-0)
„LMNTRIX” - ლაშა ლანჩავა, გიორგი ლანჩავა, დათო ბრეგაძე, იოსებ აბულაძე, აკაკი ღვინეფაძე;

შეცვლაზე შევიდა: შმაგი მაჩიტიძე.

„სიმონეთი“ - ვალერი ჩოგოვაძე, ბექა ბოგვერაძე, ირაკლი ცერცვაძე, დათო გვენეტაძე, გიორგი ღვინეფაძე.

გოლები: შმაგი მაჩიტიძე -1, დათო ბრეგაძე -1, აკაკი ღვინეფაძე 5, („LMNTRIX”), დათო გვენეტაძე -1 („სიმონეთი“)
არბიტრი - ბ. ბრეგაძე

II ტური 2 აგვისტო, ორშაბათი
1„მერანი“ ბარდუბანი - „LMNTRIX” სიმონეთი 6-2 (2-1)
„მერანი“ - იაგო გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვარდოსანიძე, შოთიკო ბარდაველიძე, ვაჟა სილაკაძე;

შეცვლაზე შევიდნენ: გიორგი ბარდაველიძე, ბექა ბარდაველიძე, გელა ჭუმბურიძე, პაატა ბარდაველიძე.

„LMNTRIX” - გიორგი ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, იოსები აბულაძე, დათო ბრეგაძე;
შეცვლაზე შევიდა: ჯუბა ღვინეფაძე.

გოლები: გიორგი ვარდოსანიძე -4, გიორგი ბარდაველიძე -1, ბექა ბარდაველიძე -1, („მერანი“), შმაგი მაჩიტიძე -1, დათო ბრეგაძე -1, („LMNTRIX”)
არბიტრი - ნოდარი ფურცხვანიძე

2„ეწერი“ ეწერი - „სიმონეთი“ სიმონეთი 3-0

III ტური 4 აგვისტო. ოთხშაბათი
„LMNTRIX’’ სიმონეთი - „ეწერი“ ეწერი 2-1 (1-1)
„LMNTRIX’
’ - ლაშა ლანჩავა, გიორგი ლანჩავა, აკაკი ღვინეფაძე, შმაგი მაჩიტიძე, დათო ბრეგაძე;

შეცვლაზე შევიდნენ: იოსები აბულაძე, ნიკა კეზევაძე, გიორგი ღვინეფაძე.

„ეწერი“ - ილია ბასილაძე, დიმიტრი წაქაძე, ლაშა გიორგი კენჭოშვილი, შოთა შუღლაძე, შოთა ტოფაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ლადო ხვარეშია, საბა შუღლაძე, საბა რობაქიძე.

გაფრთიხლება: შოთა ტოფაძე („ეწერი“)
გოლები: ნიკა კეზევაძე -2 („LMNTRIX’’ ), ლაშა გიორგი კენჭოშვილი -1 („ეწერი“)
არბიტრი - ბაქარი ბრეგაძე

 ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------

N გუნდი       გ.მ.
+
1 „მერანი“       3 2 0 1 10-5 5 6
2 „ეწერი"       3 2 0 1 7-3 4 6
3 „LMNTRIX“       3 2 0 1 11-8 3 6
4 „სიმონეთი“       3 0 0 3 1-13 -12 0


6 აგვისტო, პარასკევი

½ ფინალი

„იმედი“ ბარდუბანი - „ეწერი“ ეწერი 2-1 (1-1)
„იმედი“ - საბა ბარდაველიძე, ალექსანდრე ბოგვერაძე, ნიკა კლდიაშვილი, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი;

შეცვლაზე შევიდნენ: ლაშა ცეცხლაძე, ნიკა გრძელიძე, სოსო ბარდაველიძე.

„ეწერი“ - ილია ბასილაძე, ლადო ხვარეშია, დიმიტრი წაქაძე, ლაშა გიორგი კენჭოშვილი, შოთა შუღლაძე;
შეცვლაზე შევიდა: საბა შუღლაძე.

გაფრთხილება: იასონ რობაქიძე („იმედი“)
გოლები: ნიკა კლდიაშვილი -1, გიორგი ცქიფურიშვილი -1 („იმედი“), ლადო ხვარეშია -1 („ეწერი“)
არბიტრი - ბაქარი ბრეგაძე

2„მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი - „მერანი“ ბარდუბანი 2-2 (0-2) ძ.დ. პენ 3-4
„მუზეუმი“ - ნიკა სულამანიძე, ლაშა გიორგაძე, გიორგი გიორგაძე, გიორგი ღვინეფაძე, თორნიკე ჯანაშია;

შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა აბჟანდაძე, დათო ვერულაშვილი, გენადი აბესაძე, ნიკა კუბლაშვილი, ალეკო გიორგაძე.

„მერანი“ - ვაჟა სილაკაძე, დიმა არეშიძე, ლაშა კეზევაძე, გიორგი ვარდოსანიძე, თამაზი გვენეტაძე;
შეცვლაზე შევიდნენ: ვეფხო კლდიაშვილი, გიორგი ბარდაველიძე, შოთა ბარდაველიძე.

გოლები: ლაშა გიორგაძე -1 („მუზეუმი“), ლაშა გიორგაძე -1 (საკ. კარში „მუზეუმი“), გიორგი ღვინეფაძე -1 („მუზეუმი“), თამაზი გვენეტაძე -1 („მერანი“)

არბიტრი - ბაქარი ბრეგაძე

8 აგვისტო, კვირა
III ადგილი
„ეწერი“ ეწერი - „მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი 5-0 (3-0)
„ეწერი“
- საბა შუღლაძე, შოთა შუღლაძე, ოთარი თურქაძე, ლადო ხვარეშია, დიტო წაქაძე.

შეცვლაზე შევიდნენ: ჯანო რობაქიძე, ილო ბასილაძე, შოთა ტოფაძე.

„მუზეუმი“ - ნიკა სულამანიძე, თორნიკე ჯანაშია, დათო ვერულაშვილი, ალეკო ტალახაძე, ნიკა კუბლაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ: ბექა ჟულუხაძე, გიორგი კახაბრიშვილი, თორნიკე ქართველიშვილი.

გოლები: ლადო ხვარეშია -2, დიტო წაქაძე -2, შოთა შუღლაძე-1 („ეწერი“)
არბიტრები: ბ. ბრეგაძე, ნ. ფურცხვანიძე.

ფინალი - „იმედი“ ბარდუბანი - „მერანი“ ბარდუბანი 0-3 (0-1)
„იმედი“
-  სოსო ბარდაველიძე, ალექსანდრე ბოგვერაძე, იასონ რობაქიძე, გიორგი ცქიფურიშვილი, ზურა ხაჭაპურიძე.

შეცვლაზე შევიდნენ: ნიკა კლდიაშვილი, ნიკა გრძელიძე, ლაშა ცეცხლაძე.

„მერანი“ - ვაჟა სილაკაძე, თამაზი გვენეტაძე, დიმა არეშიძე, გიორგი ვარდოსანიძე, ვეფხვია კლდიაშვილი.
შეცვლაზე შევიდნენ: შოთა ბარდაველიძე, ლაშა სილაკაძე, გიორგი ბარდაველიძე, ლაშა კეზევაძე.

გოლები:  დიმა არეშიძე -2, ლაშა კეზევაძე -1 („მერანი“)
არბიტრები: ბ. ბრეგაძე, ნ. ფურცხვანიძე

ბომბარდირები:
1.გიორგი ვარდოსანიძე -5 („მერანი“ ბარდუბანი)

2.აკაკი ღვინეფაძე -5 („LMNTRIX” სიმონეთი)
3.გაგა ცაგარეიშვილი -4 („სათემო“ ბარდუბანი)
4.თორნიკე ცერცვაძე -4 („სათემო“ ბარდუბანი)
5.ლუკა ცირეკიძე -3 („სათემო“ ბარდუბანი)
6.ნიკა გრძელიძე - 3 („იმედი“ ბარდუბანი)
7.იასონ რობაქიძე - 2 („იმედი“ ბარდუბანი)
8.გიორგი ღვინეფაძე - 2 („მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი)
9.გიორგი ლუტიძე - 2 („მუზეუმი“ ზედა სიმონეთი)
10.ლადო ხვარეშია - 2 („ეწერი“ ეწერი)

  • გადასვლები: 41