საქართველო. ქუთაისი, პუშკინის №3

ლიგა 4  „ქვედა" ჯგუფი   2021 წ.

      
     გათამაშების მეორე ეტაპზე „ზედა" და „ქვედა" ჯგუფში მოხვედრილ გუნდებს გადაყვებათ მხოლოდ ისეთ გუნდებთან მოპოვებული ქულები, რომლებიც გათამაშების ორივე ეტაპზე ერთ ჯგუფს წარმოადგენდნენ. გათამაშების მეორე ეტაპი „ზედა" და „ქვედა" ჯგუფში გაიმართება ორ წრედ (10 მატჩი) გუნდები დაუპირისპირდებიან მხოლოდ იმ გუნდებს, რომლებიც გათამაშების პირველ ეტაპზე არ იყვნენ მათი თანაჯგუფელები.

       „ზედა" ჯგუფის 1-ელ, მე-2, მე-3 და მე-4 ადგილზე გასული გუნდები ავტომატურად მოიპოვებენ ლიგა 3-ის საგზურს. „ქვედა ჯგუფის" მე-7, მე-8, მე-9 და მე-10 ადგილზე გასულები გუნდები დატოვებენ ლიგა 4-ს და გადაინაცვლებენ რეგიონულ ლიგაში, ხოლო რეგიონული ლიგის გათამაშებიდან ლიგა 4-ის საგზურს მოიპოვებს 2 გუნდი და 2022 წლის ლიგა 4-ის გათამაშებაში მონაწილეობას მიიღებს 16 გუნდი.

I წრე
I ტური: 7 ოქტომბერი, ხუთშაბათი
1„ოდიში 1919“ ზუგდიდი  - „ალგეთი“ მარნეული 0-3
2„მაჭახელა'' ხელვაჩაური - „თბილისი'' თბილისი 1-1
3„შტურმი'' სართიჭალა - „მერანი 2'' მარტვილი 1-1
4„იმერეთი'' ხონი - „ტორპედო 2" ქუთაისი 0-1
5„ეგრისი'' სენაკი   - „სამეგრელო' ჩხოროწყუ 2-6

II ტური: 12 ოქტომბერი, სამშაბათი
1„თბილისი" - „ოდიში 1919" 1-1
2„მერანი 2" - „მაჭახელა" 2-0
3„იმერეთი" - „შტურმი" 0-1
4„ტორპედო 2" - „ეგრისი" 5-1
5„სამეგრელო" - „ალგეთი" 6-1
VII ტური: 6 ნოემბერი, შაბათი
1„ოდიში 1919" - „თბილისი"
2„მაჭახელა" - „მერანი 2"

3„შტურმი" - „იმერეთი"
4„ეგრისი" - „ტორპედო 2"
5„ალგეთი" - „სამეგრელო"
   
III ტური: 17 ოქტომბერი, კვირა
1„ოდიში 1919" -„მერანი 2" 0-2
2„მაჭახელა" - „იმერეთი" 2-2
3„ეგრისი" - „შტურმი" 0-5
4„ალგეთი" -„ტორპედო 2" 3-0
5„სამეგრელო" - „თბილისი" 5-2


VIII ტური: 11 ნოემბერი,ხუთშაბათი
1„მერანი 2" - „ოდიში 1919"
2„იმერეთი" - „მაჭახელა"
3„შტურმი" - „ეგრისი"
4„ტორპედო 2" - „ალგეთი"
5.„თბილისი" - „სამეგრელო"

   
IV ტური: 22 ოქტომბერი პარასკევი
1„იმერეთი" - „ოდიში 1919" 0-2
2„ეგრისი" - „მაჭახელა" 0-4
3„შტურმი" - „ალგეთი" 3-1
4„ტორპედო 2" - „თბილისი" 4-0
5„მერანი 2" - „სამეგრელო" 3-2
IX ტური :  16 ნოემბერი, სამშაბათი
1„ოდიში 1919"- „იმერეთი"
2„მაჭახელა' - „ეგრისი"
3.„ალგეთი" - „შტურმი"
4„თბილისი" - „ტორპედო 2"
5„სამეგრელო" - „მერანი 2"
   
V ტური: 27 ოქტომბერი ოთხშაბათი
1„ოდიში 1919" - „ეგრისი"

2„ალგეთი"- „მაჭახელა"
3„თბილისი" - „შტურმი"
4„ტორპედო 2" - „მერანი 2"
5„სამეგრელო" - „იმერეთი"  
X  ტური : 21 ნოემბერი, კვირა
1„ეგრისი - „ოდიში 1919"
2„მაჭახელა" - „ალგეთი"
3„შტურმი" - „თბილისი"
4„მერანი 2" - „ტორპედო 2"
5„იმერეთი" - „სამეგრელო"
   
II წრე
VI ტური: 1 ნოემბერი, ორშაბათი
1„ალგეთი" - „ოდიში 1919"
2„თბილისი" - „მაჭახელა"
3„მერანი 2" - „შტურმი"
4„ტორპედო 2" - „იმერეთი"
5„სამეგრელო" - „ეგრისი"
 
   
ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------------------
N გუნდი გ. მ. + ქ.
1. „ოდიში 1919" ზუგდიდი
12 9 1 2 25 13 12 28
2. „ალგეთი"მარნეული 12 7 2 3 35 18 17 23
3. „შტურმი" სართიჭალა
12 6 2 4 28 15 13 20
4. „მერანი 2" მარტვილი 12 6 2 4 23 16 7 20
5. „თბილისი" თბილისი 12 5 3 4 24 22 2 18
6. „მაჭახელა" ხელვაჩაური 12 5 2 5 28 17 11 17
7. „სამეგრელო" ჩხოროწყუ 12 5 1 6 25 38 -13 16
8. „ტორპედო 2" ქუთაისი 12 5 0 7 20 19 1 15
9. „იმერეთი" ხონი 12 2 2 8 8 26 -18 8
10 „ეგრისი" სენაკი 12 1 3 8 9 41 -32 6

 

ლიგა 4  „წითელი" ჯგუფი   2021 წ.

        გათამაშება ჩატარდება ორ ეტაპად: პირველ ეტაპზე ჯგუფებში გუნდები ითამაშებენ ორ წრედ (18 მატჩი). გათამაშების მეორე ეტაპზე „წითელი" და „თეთრი" ჯგუფის 1-ლი, მე-2, მე-3, მე-4 და მე-5 ადგილზე გასული გუნდები შეადგენენ 10-გუნდიან ჯგუფს პირობითი სახელით „ზედა ჯგუფი", ხოლო "წითელი" და „თეთრი" ჯგუფის მე-6, მე-7, მე-8, მე-9 და მე-10 ადგილზე გასული გუნდები შეადგენენ 10-გუნდიან ჯგუფს პირობითი სახელით „ქვედა ჯგუფი".

     გათამაშების მეორე ეტაპზე „ზედა" და „ქვედა" ჯგუფში მოხვედრილ გუნდებს გადაყვებათ მხოლოდ ისეთ გუნდებთან მოპოვებული ქულები, რომლებიც გათამაშების ორივე ეტაპზე ერთ ჯგუფს წარმოადგენდნენ. გათამაშების მეორე ეტაპი „ზედა" და „ქვედა" ჯგუფში გაიმართება ორ წრედ (10 მატჩი) გუნდები დაუპირისპირდებიან მხოლოდ იმ გუნდებს, რომლებიც გათამაშების პირველ ეტაპზე არ იყვნენ მათი თანაჯგუფელები.

       „ზედა" ჯგუფის 1-ელ, მე-2, მე-3 და მე-4 ადგილზე გასული გუნდები ავტომატურად მოიპოვებენ ლიგა 3-ის საგზურს. „ქვედა ჯგუფის" მე-7, მე-8, მე-9 და მე-10 ადგილზე გასულები გუნდები დატოვებენ ლიგა 4-ს და გადაინაცვლებენ რეგიონულ ლიგაში, ხოლო რეგიონული ლიგის გათამაშებიდან ლიგა 4-ის საგზურს მოიპოვებს 2 გუნდი და 2022 წლის ლიგა 4-ის გათამაშებაში მონაწილეობას მიიღებს 16 გუნდი.

 

I წრე
I ტური: 1 აპრილი, ხუთშაბათი

„სულორი" ვანი - „ეგრისი" სენაკი 0-2
„ბორჯომი 2013" ბორჯომი - „სქური" წალენჯიხა 3-0
„ირაო'' თბილისი - „ალგეთი" მარნეული 1-1
„მარგვეთი 2006" ზესტაფონი - „მერანი 2" მარტვილი 2-2
„იმერეთი" ხონი - „თბილისი" თბილისი 3-2
 
II ტური: 8 აპრილი, ხუთშაბათი
„ეგრისი" - „თბილისი" 2-1
„მერანი 2" - „იმერეთი" 4-0
„ალგეთი'' - „მარგვეთი 2006" 3-1
„სქური" - „ირაო" 1-4
„სულორი" - „ბორჯომი 2013" 2-0

XI ტური: 9 ივნისი, ოთხშაბათი
„თბილისი" - „ეგრისი'' 2-1
„იმერეთი" - „მერანი 2" 1-2
„მარგვეთი 2006" - „ალგეთი" 2-2
„ირაო" - „სქური" 1-1
10 ივნისი, ხუთშაბათი
„ბორჯომი 2013" - „სულორი" 2-0
   
III ტური: 14 აპრილი,ოთხშაბათი
„ირაო" - „სულორი" 2-0
„მარგვეთი 2006" - „სქური" 3-2
„იმერეთი" - „ალგეთი" 0-2
„თბილისი" - „მერანი 2" 2-1
15 აპრილი, ხუთშაბათი
„ბორჯომი 2013" - „ეგრისი" 4-0

XII ტური: 16 ივნისი, ოთხშაბათი
„ეგრისი" - „ბორჯომი 2013'' 0-5
„სულორი" - „ირაო" 3-1
„სქური" - „მარგვეთი 2006" 5-1
„ალგეთი" - „
იმერეთი" 3-0
„მერანი 2" - „თბილისი" 0-1

   
IV ტური: 22 აპრილი, ხუთშაბათი
„ეგრისი" - „მერანი 2" 1-1
„ალგეთი" - „თბილისი" 1-3
„სქური" - „იმერეთი" 1-1
„სულორი" - „მარგვეთი 2006" 0-0
„ბორჯომი 2013' - „ირაო" 1-1

XIII ტური: 23 ივნისი, ოთხშაბათი

„თბილისი" - „ალგეთი" 3-3
„იმერეთი" - „სქური" 0-2
„მარგვეთი 2006" - „სულორი" 1-0
„ირაო" - „ბორჯომი 2013" 1-2
24 ივნისი, ხუთშაბათი
„მერანი 2" - „ეგრისი'' 5-0

V ტური: 27 აპრილი, სამშაბათი

„მარგვეთი 2006" - „ბორჯომი 2013" 0-1
28 აპრილი, ოთხშაბათი
ირაო" - „ეგრისი" 4-1
„იმერეთი" - „სულორი" 0-0
„თბილისი" - „სქური" 0-1
29 აპრილი, ხუთშაბათი
„მერანი 2" - „ალგეთი" 1-5
XIV ტური: 1 ივლისი, ხუთშაბათი
„ეგრისი" - „ირაო'' 0-2
„ბორჯომი 2013" - „მარგვეთი 2006" 1-0
„სულორი" - „იმერეთი" 9-0
„სქური" - „თბილისი" 1-0
3 ივლისი,
აბათი
„ალგეთი" - „მერანი 2" 3-1
   
VI ტური: 5 მაისი, ოთხშაბათი
„ეგრისი" - „ალგეთი" 1-1
„სქური" - „მერანი 2" 2-1
„სულორი" - „თბილისი" 2-1
„ბორჯომი 2013" - „იმერეთი" 4-2
„ირაო" - „მარგვეთი 2006" 6-3


XV ტური: 14 სექტემბერი, სამშაბათი

„ალგეთი" - „ეგრისი'' 9-0
„მერანი 2" - „სქური" 0-1
„იმერეთი" - „ბორჯომი 2013" 0-2
„მარგვეთი 2006" - „ირაო" 1-1
15 სექტემბერი, ოთხშაბათი
„თბილისი" - „სულორი" 0-6

   
VII ტური: 13 მაისი, ხუთშაბათი
„მარგვეთი 2006" - „ეგრისი" 3-2
„იმერეთი" - „ირაო" 1-2
„თბილისი" - „ბორჯომი 2013" 3-2
„მერანი 2" - „სულორი" 1-1
„ალგეთი" - „სქური" 1-1

XVI ტური: 19 სექტემბერი, კვირა

„ეგრისი" - „მარგვეთი 2006'' 0-5
„ირაო" - „იმერეთი" 5-0
„ბორჯომი 2013" - „თბილისი" 4-1
„სქური" - „ალგეთი " 2-2
20 სექტემბერი, ორშაბათი

„სულორი" - „მერანი 2" 2-0

VIII ტური: 19 მაისი, ოთხშაბათი

„ეგრისი" - „სქური" 0-2
„სულორი" - „ალგეთი" 0-0
„ირაო" - „თბილისი" 2-0
„მარგვეთი 2006" - „იმერეთი" 4-2
20 მაისი, ხუთშაბათი
„ბორჯომი 2013" - „მერანი 2" 6-0

XVII ტური: 24 სექტემბერი, პარასკევი

„თბილისი" - „ირაო" 2-5
25 სექტემბერი, შაბათი
„სქური" - „ეგრისი'' 4-0

„ალგეთი" - „სულორი" 1-1
„მერანი 2" - „ბორჯომი 2013" 1-1
„იმერეთი" - „მარგვეთი 2006" 0-2
   
IX ტური: 26 მაისი, ოთხშაბათი
„იმერეთი" - „ეგრისი'' 0-0
„თბილისი" - „მარგვეთი 2006" 2-3
„მერანი 2" - „ირაო" 1-1
„ალგეთი" - „ბორჯომი 2013" 2-4
„სქური" - „სულორი" 4-0
XVIII ტური: 29 სექტემბერი, ოთხშაბათი
„ეგრისი" - „იმერეთი'' 1-2
„მარგვეთი 2006" - „თბილისი" 4-3
„ირაო" - „მერანი 2" 1-0
„ბორჯომი 2013" - „ალგეთი" 1-1
„სულორი" - „სქური" 3-0

II წრე
 
X ტური: 2 ივნისი, ოთხშაბათი
„ეგრისი" - „სულორი'' 0-2
სქური" - „ბორჯომი 2013" 2-3
ალგეთი" - „ირაო" 0-1
მერანი 2" - „მარგვეთი 2006" 1-1
თბილისი" - „იმერეთი" 6-0
 




ტურნირის ცხრილი
-----------------------------------------------------------------
N გუნდი გ. მ. + ქ.
1. „ბორჯომი 2013" ბორჯომი 18 13 3 2 46 16 30 42
2. „ირაო"თბილისი 18 11 5 2 41 18 23 38
3. „სქური" წალენჯიხა 18 9 4 5 32 23 9 31
4. „მარგვეთი 2006" ზესტაფონი 18 8 5 5 36 33 3 29
5. „სულორი" ვანი 18 8 5 5 31 15 16 29
6. „ალგეთი" მარნეული 18 6 9 3 40 23 17 27
7. „თბილისი" თბილისი 18 6 1 11 32 41 -9 19
8. „მერანი 2" მარტვილი 18 3 6 9 22 31 -9 15
9. „იმერეთი" ხონი 18 2 3 13 12 51 -39 9
10 „ეგრისი" სენაკი 18 2 3 13 11 52 -41 9